Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Gmina Banie w necie i gazecie - 2007

Realizowany przez:

Grupa nieformalna Edukacja Młodych w Lubanowie

Cel:

Poprzez systematyczne wydawanie gazety będziemy informować społeczeństwo o aktualnych sprawach. Przedstawimy zatem, że dzięki aktywności społecznej, działaniom w grupie można pokonać napotkane trudności. Poprzez debaty i spotkania z autorytetami pobudzimy młodzież do aktywnego działania na rzecz Małej Ojczyzny. Bezpośredni kontakt młodych z dorosłymi uaktywni środowisko do wspólnych działań

Odbiorcy projektu:

Beneficjentami projektu jest młodzież od 14 do 18 lat zamieszkująca teren gminy Banie. Beneficjentami zostanie przede wszystkim młodzież nie posiadająca sprzętu komputerowego, a pragnąca poszerzyć swoje umiejętności TI. Młodzież spoza Bań zostanie do nas dowieziona przez rodziców-wolontariuszy, którzy zapewnią również transport młodzieży niemającej możliwości dojazdu.

Opis projektu:

Działania naszej grupy polegają na gromadzeniu i przekazywaniu informacji społeczności lokalnej o sprawach bezpośrednio dotyczących jej mieszkańców. Są to z reguły aktualności mówiące o problemach młodych ludzi, ale również dotyczące przełomu okresu 'okrągłostołowego’. Bezpośrednimi beneficjentami projektu jest młodzież naszej gminy, która uczęszcza do wiejskiego gimnazjum oraz młodzież licealna ucząca się w miastach, ale na stałe zamieszkująca teren gminy Banie. Zorganizowane są cykliczne pozaszkolne spotkania młodzieży z przedstawicielami – autorytetami naszej społeczności, którzy przekazują młodym swoje obserwacje na temat przemian społecznych po 1989r. Są nimi m.in. nauczyciele, dyrektorzy lokalnych zakładów pracy, rolnicy, duchowni, przedstawiciele władzy lokalnej, rodzice. Inna grupa pozaszkolna pracuje nad składem komputerowym dostarczanych informacji, zdjęć plików dźwiękowych i wydaje je w formie gazetowej i strony internetowej. Realizowane działania prowadzą do integracji społeczeństwa lokalnego oraz poprawiają komunikację między młodzieżą, a osobami dorosłymi, co umożliwi powstanie Stowarzyszenia Na Rzecz Wyrównywania Szans Edukacyjnych Młodzieży w Gminie Banie.

Budżet projektu: 12 300,00 zł

Dotacja: 6 900,00 zł

Rocznik: 2007

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Grupa nieformalna Edukacja Młodych w Lubanowie

Miejscowość: Lubanowo

Ulica, nr domu i lokalu: Lubanowo 10/1

Kod pocztowy i Poczta: 74-110 Lubanowo

Województwo: zachodniopomorskie

Powiat: gryfiński

Adres strony internetowej: –

Gmina Banie w necie i gazecie

Lubanowo 31, 74-111, Polska

Więcej