Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Zioła Jedliny - 2004

Realizowany przez:

Fundacja Edukacji Europejskiej w Wałbrzychu

Cel:

Nadrzędnym celem projektu pt. „Zioła Jedliny’ jest

Odbiorcy projektu:

Młodzież gminy Jedlina Zdrój – bezpośrednio 25 osób.

Opis projektu:

Aby osiągnąć zakładane cele projekt podzielony został na następujące komponenty:
Komponent I – Warsztaty praktyczne i teoretyczne dotyczące zielarstwa dla kółka biologicznego działającego przy Gimnazjum Miejskim w Jedlinie Zdroju. Warsztaty obejmować będą zarówno wykłady uczące o odmianach ziół, jak i warsztaty plenerowe prowadzone na wzgórzach otaczających Jedlinę Zdrój, podczas których gimnazjaliści poznawać będą mogli w praktyczny sposób zioła Jedliny Zdrój oraz zasady ich uprawy. W ramach tego komponentu przewidziane są 2 wycieczki poznawcze: Do ogrodu Botanicznego we Wrocławiu i do Hodowli ziół w Niemczy oraz zajęcia praktyczne w Zakładzie Ogrodniczym w Jedlinie Zdroju w zakresie uprawy i konfekcjonowania ziół. Współpraca z terenową jednostką Sanepid-u pozwoli poznać zasady przygotowywania ziół do sprzedaży.
Komponent II – Założenie i prowadzenie przez gimnazjalistów uczestniczących w projekcie własnej hodowli ziół. Będzie ona miała charakter całoroczny, gdyż oprócz terenu oddanego w dysponowanie gimnazjalistom przez księdza, uprawa prowadzona będzie w udostępnionej przez miejscowego przedsiębiorcę niewykorzystanej szklarni. Ponadto komponent ten zakłada zbieranie ziół na terenie gminy Jedlina Zdrój ze szczególnym uwzględnieniem Uzdrowiskowego Szlaku Turystyczno – Rekreacyjnego.
Komponent III – W etapie tym planowane jest konfekcjonowanie i sprzedaż ziół zarówno wyhodowanych jak i zebranych na terenie Jedliny Zdrój. W tym celu planowane jest nawiązanie współpracy ze Stowarzyszeniem Miłośników Jedliny Zdrój oraz Centrum Kultury w Jedlinie Zdroju Zioła składane będą zestawami lub pojedynczymi gatunkami, pakowane będą w atrakcyjny sposób (opakowania zrobione własnoręcznie przez gimnazjalistów) oraz opatrzone informacją o składnikach i zastosowaniu. Młodzież biorąca udział w projekcie sprzedawać je będzie podczas różnego rodzaju festynów lub regionalnych prezentacji we współpracy z Centrum Kultury w Jedlinie Zdroju. Środki finansowe pozyskane ze sprzedaży będą przeznaczane na doskonalenie młodych hodowców, poprzez szkolenia, wyjazdy studyjne, zakup publikacji jak również pozwolą rozwijać istniejącą już hodowlę ziół.
Dotacja zostanie przeznaczona na: m.in. honoraria dla opiekunów grupy, koordynatora projektu; obsługę księgową; wodę, prąd, ogrzewanie.

Budżet projektu: 24 450 zł

Dotacja: 17 100 zł zł

Rocznik: 2004

Nitka: Małe Granty

Fundacja Edukacji Europejskiej w Wałbrzychu

Miejscowość: Wałbrzych

Ulica, nr domu i lokalu: Pługa 12

Kod pocztowy i Poczta: 58-000 Wałbrzych

Województwo: dolnośląskie

Powiat: wałbrzyski

Adres strony internetowej: http://

Zioła Jedliny

Długa 3A, 58-309 Wałbrzych, Polska

Więcej