Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Szkiełkiem i Okiem – Fascynujący Świat Doświadczeń - 2007

Realizowany przez:

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Malachinie

Cel:

Zwiększenie zainteresowania i zafascynowanie młodzieży naukami przyrodniczymi i technicznymi. Rozwój umiejętności przeprowadzania doświadczeń-pokazów z wykorzystaniem najnowszych technologii (w tym komputerowych), prezentacji własnych osiągnięć młodzieży i pracy w grupie. Uświadomienie młodzieży perspektyw rozwoju i pracy związanych z techniką i naukami ścisłymi. Przekazanie wiedzy.

Odbiorcy projektu:

Wiek młodzieży od 13 do 19 roku życia. Rekrutacja: plakaty, informacje w gablotach szkolnych, zespół prowadzących spośród zgłoszonych osób wybierze 20. Młodzież jest miejscowa, lub dojeżdza na podstawie biletów miesięcznych lub jednorazowych. Warsztaty odbywają po lekcjach w salach ZSP w Malachinie. Pokazy dla uczniów szkół odbywaja się w ich szkołach, a finał w Ośrodku Kultury w Czersku.

Opis projektu:

Celem projektu jest zaangażowanie młodzieży do popularyzacji nauk przyrodniczych poprzez pokazy doświadczeń i zjawisk fizycznych. Uczestnikami jest młodzież w wieku od 13 do 19 lat z Czerska i okolicznych wsi. Zaplanowane działania: 'Pracownia Fizyczna’ – warsztaty, na których młodzież uczesniczy i współtworzy doświadczenia i pokazy. Młodzież ZSZ (w tym o lekkim upośledzeniu umysłowym), LP i technikum przygotowuje 'Pokazy Otwarte’ i finał pt. 'Szkiełkiem i Okiem’; 'Pokazy Otwarte’ – młodzież prezentuje pokazy i dzieli się doświadczeniami z uczniami lokalnych szkół; 'Szkiełkiem i Okiem’ – finał projektu, festyn pokazów i konkursów organizowany przez młodzież i dla młodzieży w Ośrodku Kultury w Czersku; 'Spotkanie Ewaluacyjne’ – dyskuja na temat mocnych i słabych stron, nagrody dla młodzieży współtworzącej projekt.
Młodzieży realizująca projektu zachęcana jest do twórczego i aktywnego uczestnictwa w życiu społecznym, rozwoju takich umiejętności jak praca w grupie, publiczna prezentacja, komunikacja.

Strona projektu: http://www.fizyka.iss.com.pl

Budżet projektu: 8 800,00 zł

Dotacja: 7 000,00 zł

Rocznik: 2007

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Malachinie

Miejscowość: Malachin

Ulica, nr domu i lokalu: ul. Główna 11

Kod pocztowy i Poczta: 89-650 Czersk

Województwo: pomorskie

Powiat: chojnicki

Adres strony internetowej: www.fizyka.iss.com.pl

Szkiełkiem i Okiem – Fascynujący Świat Doświadczeń

89-650 Malachin; 43, Główna, 89-650 Malachin, Polska

Więcej