Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Ośrodek Interwencji Edukacyjnej - 2004

Realizowany przez:

Stowarzyszenie Oświatowe Wsi Kwiatonowice w Kwiatonowicach

Cel:

Celem projektu jest zagospodarowanie czasu wolnego młodzieży w sposób twórczej pracy na rzecz własnego rozwoju, doskonalenia umiejętności, wyrównywanie braków edukacyjnych i intelektualnych. Będzie to kontynuacja pierwszej edycji projektu pod taką samą nazwą, ale zmodyfikowanego (zakończonego w listopadzie ubiegłego roku).

Odbiorcy projektu:

Młodzież gimnazjalna i ze szkoły średniej – bezpośrednio 70 osób.

Opis projektu:

Na bazie szkoły ponownie uruchomiony zostanie Ośrodek Interwencji Edukacyjnej, miejsca, w którym skupiać się będzie pozaszkolna działalność młodzieży. Od poniedziałku do piątku, w godzinach popołudniowych udostępniona zostanie im sala komputerowa, biblioteka i czytelnia, sala spotkań, kuchnia, zaplecze małej poligrafii. Pomocą i rada służyć będą przewodnicy – dwie osoby. Młodzież gimnazjalna oraz powracające z szkoły średniej, będzie mogła bezpośrednio po zajęciach skorzystać z Ośrodka lub przyjść do niego później. Mogą tu zjeść zupę, wypić herbatę, przygotować się do następnych zajęć korzystając ze zgromadzonego księgozbioru, skonsultować prace z przewodnikiem, skorzystać z komputera i internetu, powielić materiały, wypożyczyć lektury. Samodzielnie, pod kierunkiem nauczyciela będą przygotowywać się do konkursów przedmiotowych i innych, egzaminów, pisać prace dyplomowe. Zainteresowana grupa młodzieży (powstała samoistnie) zaplanuje i wdroży pracę nad opracowaniem strony internetowej wioski (zbieranie materiałów, opracowanie i wprowadzenie danych). Dla chętnych będzie nauka bezwzrokowego pisania na komputerze, poznanie technik szybkiego czytania i zapamiętywania. Propozycje te i inne powstały i będą powstawać z inicjatywy młodzieży.
Dotacja przeznaczona zostanie na honoraria „przewodników

Budżet projektu: 41 635 zł

Dotacja: 20 000 zł zł

Rocznik: 2004

Nitka: Małe Granty

Stowarzyszenie Oświatowe Wsi Kwiatonowice w Kwiatonowicach

Miejscowość: Kwiatonowice

Ulica, nr domu i lokalu: Kwiatonowice

Kod pocztowy i Poczta: 38-333 Zagórzany

Województwo: małopolskie

Powiat: gorlicki

Adres strony internetowej: http://

Ośrodek Interwencji Edukacyjnej

Kwiatonowice 21, 38-333, Polska

Więcej