Nadbużańskie Centrum Edukacyjne ZooM - 2004
Realizowany przez:
Cel:
Celem projektu jest kształcenie umiejętności samodzielnego myślenia, obserwacji zjawisk przyrodniczych, przeprowadzania badań, kojarzenia wiedzy z różnych dziedzin i umiejętności wykorzystywania zdobytej wiedzy w praktyce oraz prezentacji własnych osiągnięć za pomocą nowoczesnych pomocy dydaktycznych i programów komputerowych.
Odbiorcy projektu:
Projekt adresowany jest do młodzieży szkolnej ze szczególnym uwzględnieniem młodzieży gimnazjalnej.
Opis projektu:
Praca będzie przebiegała w trzech sekcjach (biologiczno – chemicznej, matematyczno – fizycznej i regionalno – europejskiej), z wykorzystaniem różnorodnych technologii informatycznych. Będą one funkcjonować na zasadach współpracy, współodpowiedzialności i współinicjatywy uczniów, nauczyciele będą pełnić role doradców i animatorów. Pozwoli to uczniom pracować samodzielnie, błądzić, elastycznie reagować na pojawiające się trudności. Podczas realizacji zadań młodzież będzie mogła samodzielnie dokonywać pomiarów, przygotowywać prezentacje multimedialne, projektować własne doświadczenia i eksperymenty wykorzystując stanowiska z zestawami interaktywnymi. Taka forma pracy pozwoli młodym ludziom dostrzec spójność, przejrzystość i użyteczność wiedzy matematyczno – przyrodniczej, jej aspekt praktyczny, obserwować zjawiska, wyciągać wnioski, stawiać własne hipotezy i udowadniać ich słuszność, w ciekawy sposób prezentować wyniki własnej pracy. W szkole organizowane będą warsztaty edukacyjne, spotkania ze specjalistami z różnych dziedzin wiedzy. Zorganizowane zostaną wyjazdy do placówek naukowych (m.in. PAN – Warszawa, IBJ- Świerk, UMCS – Lublin, PPN – Urszulin). Efekty pracy będą prezentowane na bieżąco zarówno w naszej, jak i w innych włodawskich szkołach.
Projekt zakończy się prezentacją wyników pracy młodzieży całemu środowisku lokalnemu, podczas Festiwalu Nauki w maju 2005r. Jednym z efektów projektu będzie powstanie stowarzyszenia które zapewni kontynuację działań podjętych w ramach projektu i pozyskiwanie środków na ten cel.
Dotacja zostanie przeznaczona na: m.in. honoraria, mikroskop świetlny oraz sprzęt laboratoryjny.
Budżet projektu: 52 900 zł
Dotacja: 20 000 zł zł
Rocznik: 2004
Nitka: Małe Granty
Publiczne Gimnazjum nr 1 im. Ks. Stanisława Konarskiego we Włodawie
Miejscowość: Włodawa
Ulica, nr domu i lokalu: Szkolna 7
Kod pocztowy i Poczta: 22-200 Włodawa
Województwo: lubelskie
Powiat: włodawski
Adres strony internetowej: http://