Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Myśląc o przyszłości, dbamy o własny rozwój - 2004

Realizowany przez:

Grupa Młodzieży Aneks w Brójcach

Cel:

Celem projektu jest wyrównywanie szans edukacyjnych młodzieży pochodzącej ze wsi Brójce i okolic – czyli z miejscowości, gdzie występuje bardzo wysokie bezrobocie (30% w regionie). Uzyskaliśmy akceptacje na projekt z programu

Odbiorcy projektu:

W projekcie weźmie udział młodzież uboga, nie mająca zbyt dużych szans kupno sprzętu komputerowego , nie stać ich na korzystanie z korepetycji czy kursów językowych. Ich rodzice w większości nie pracują. Młodzież ma ograniczony dostęp do instytucji kulturalnych, typu kino, teatr. Mają różne zainteresowania i zdolności. Zdajemy sobie sprawę z tego, że młodzież wiejska ma utrudniony start w dorosłość i aby odnieść sukces na rynku pracy musimy zainwestować w swoją przyszłość- znać obsługę sprzętu komputerowego, znać języki obce.

Opis projektu:

Po zaakceptowaniu projektu, ogłosimy na tablicach ogłoszeniowych plan działania. Ogłosimy rozpoczęcie kursów językowych i komputerowych. Powiadomimy o możliwości uzyskania pomocy w nauce i pomocy psychologa. Wynajmiemy salę w miejscowej szkole – prowadzone już były rozmowy, sala zostanie nam udostępniona nieodpłatnie do końca trwania projektu. Zakupimy niezbędny sprzęt i pakiety internetowe. W związku z szeroką propozycja pomocy dla młodzieży, kalkulujemy minimalne udziały opłat uczestniczącej młodzieży w kursach językowych( ok.2,5 zł za lekcje ), w przypadku nie uzyskania pomocy od innego sponsora.

Główne działania:
-utworzymy grupy, w skład których wejdą nauczyciele, do pomocy w nauce,
-zapewnimy kontakt z pedagogiem, psychologiem(przeprowadziliśmy już rozmowę z Burmistrzem, jest to możliwe w ramach środków gminnych )
-zorganizujemy profesjonalne kursy komputerowe, podczas których powstanie strona internetowa młodzieży brójeckiej
-zorganizujemy kursy językowe, kursy redagowania pism.
Dotacja będzie uzupełnieniem zgromadzonych funduszy z projektu „Młodzież

Budżet projektu: 44 230 zł

Dotacja: 20 000 zł zł

Rocznik: 2004

Nitka: Małe Granty

Grupa Młodzieży Aneks w Brójcach

Miejscowość: Brójce

Ulica, nr domu i lokalu: –

Kod pocztowy i Poczta: 66-304 Brójce

Województwo: lubuskie

Powiat: międzyrzecki

Adres strony internetowej: http://

Myśląc o przyszłości, dbamy o własny rozwój

Młyńska 7, 66-304 Brójce, Polska

Więcej