Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Bliżej świata - 2004

Realizowany przez:

Powiatowy Zespół Szkół w Starych Polaszkach

Cel:

Powiatowy Zespół Szkół w Starych Polaszkach w wyniku przeprowadzonych badań zaobserwował negatywne zjawiska: jakim jest brak podręczników u uczniów. Uczniowie z braku środków pieniężnych nie są w stanie ich zakupić. Natomiast z braku środków i dalekiej odległości od większych ośrodków kulturalnych również nie bywają w kinie bądź teatrze. W wyniku badań stwierdzono, że tylko 14 % uczniów posiada podręczniki do wszystkich przedmiotów, 21 % orzekło , że nie posiadają podręcznika do żadnego przedmiotu, pozostali respondenci nie mają książek do 2 lub więcej przedmiotów. Za główną przyczynę wymienili niski status materialny ich rodzin ( 73%). Zapytano młodzież jak często bywa w kinie/teatrze. Spośród ankietowanych 21 % nie było nigdy w teatrze, 10,5 % w kinie. 50 % przyznaje, że nie pamiętają dokładnie, kiedy to było, bo było to bardzo dawno – jeszcze w szkole podstawowej. Przyczyną takiego stanu rzeczy jest brak pieniędzy (59 %), brak dojazdu (10 %), czasu (7%).
W związku z tym postanowiliśmy szukać sposobu aby zmniejszyć ten problem. Dla uczniów pochodzących z najuboższych rodzin , za pieniądze z Fundacji zakupimy podręczniki oraz dla wszystkich uczniów zorganizujemy po jednym wyjeździe w roku szkolnym 2004/05 do kina i do teatru. Całkowity koszt naszego przedsięwzięcia wyniesie 21 480 złotych.

Odbiorcy projektu:

Uboga młodzież wiejska. Bezpośrednia ilość uczestników -180

Opis projektu:

Zakup podręczników, wyjazdy do kina i teatru.

Budżet projektu: 21 480 zł

Dotacja: 16 700 zł zł

Rocznik: 2004

Nitka: Małe Granty

Powiatowy Zespół Szkół w Starych Polaszkach

Miejscowość: Stare Polaszki

Ulica, nr domu i lokalu: Stare Polaszki

Kod pocztowy i Poczta: 83-433 Stare Polaszki

Województwo: pomorskie

Powiat: kościerski

Adres strony internetowej: http://

Bliżej świata

Stare Polaszki 44, 83-433, Polska

Więcej