Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Na turystycznym szlaku regionu - 2004

Realizowany przez:

Gimnazjum im. Macieja Rataja w Żmigrodzie

Cel:

Projekt przewiduje zajęcia z młodzieżą, podczas których pobudzone ich możliwości twórcze mogą być wykorzystane do podjęcia konkretnych działań na rzecz własnego środowiska lokalnego. Podczas działań zdobyta wiedza, umiejętności i efekty ich pracy mogą stworzyć:
– Przewodnik interdyscyplinarny na wycieczki klasowe (Trasy mają przebiegać w niedużej odległości od szkoły tak by można je było pokonać bez korzystania z drogich środków transportu. Każda z tras ma tworzyć pętlę z oznaczonymi w przewodniku stanowiskami, może być również trasa nie tworząca pętli, trasa na wycieczkę rowerową, lub trasa z możliwością wykorzystania taniego środka transportu publicznego).
– Prezentację multimedialną
– Trwałą ekspozycję o wartościach estetyczno-poznawczych do edukacji środowiskowej

Podstawowa treść przewodnika odnieść się ma do treści edukacji geograficznej, historycznej, obywatelskiej, ekologicznej, biologicznej i plastycznej. Merytoryczna zawartość tras ma nawiązywać do podstawy programowej wybranych przedmiotów z możliwością ujęcia treści rozszerzających.
Podstawowa treść pawilonu edukacji środowiskowej odnosić się ma do treści wyżej wymienionych oraz treści o charakterze etnograficzno-kulturowym.
Publikacja multimedialna ma stanowić syntezę pracy uczniów w dobie komputerów.
DOTACJA ma umożliwić opracowanie i wykonanie trwałych efektów działań i pracy dzieci (mapy, różnorodne materiały do wykonania prac techniczno-plastycznych, klisze i materiały fotograficzne, oprawy -antyramy, publikacje, gabloty na eksponaty).

Odbiorcy projektu:

Młodzież Gimnazjum w Żmigrodzie

Opis projektu:

Stworzenie ,przez młodzież, przewodnika interdyscyplinarnego.

Budżet projektu: 8 800 zł

Dotacja: 5 500 zł

Rocznik: 2004

Nitka: Małe Granty Regionalne

Gimnazjum im. Macieja Rataja w Żmigrodzie

Miejscowość: Żmigród

Ulica, nr domu i lokalu: Sienkiewicza 6

Kod pocztowy i Poczta: 55-140 Żmigród

Województwo: dolnośląskie

Powiat: trzebnicki

Adres strony internetowej: http://www.mrat.pl

Na turystycznym szlaku regionu

Sienkiewicza 30, 55-140 Żmigród, Polska

Więcej