Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Tworzymy perspektywy projekt młodzieżowej agencji prasowej - 2004

Realizowany przez:

Stowarzyszenie Absolwentów Wydziału Nauk Politycznych Wyższej Szkoły Humanistycznej im. A. Gieysztora w Pułtusku

Cel:

Projekt 'Tworzymy Perspektywy’, dąży do zaangażowania jak największej grupy młodzieży szkół średnich Pułtuska i okolic, w realizację projektu rozwijającego ich umiejętności praktyczne oraz pogłębiającego świadomość własnej wartości, swoich atutów i celów życiowych. Chcemy osiągnąć ten cel przez cykl działań zogniskowanych wokół Młodzieżowej Agencji Prasowej, prowadzonej przez samą młodzież oraz studentów ostatnich lat Wydziału Nauk Politycznych oraz Dziennikarstwa Wyższej Szkoły Humanistycznej w Pułtusku. Działania agencji wsparte zostaną przez absolwentów oraz samą Uczelnię, pretendującą do roli inicjatora oraz promotora aktywności młodzieży i całej społeczności lokalnej.

Odbiorcy projektu:

Bezpośrednich: uczniowie ostatnich klas gimnazjalnych, szkół średnich 15 – 20 osób
Pośrednich: studenci, absolwenci WSH w Pułtusku, rodziny, znajomi i nauczyciele

Opis projektu:

W ramach utworzonej agencji młodzież weźmie udział: w przygotowaniach i realizacji reklamy telewizyjnej, w przygotowaniach materiałów prasowych, w publikacji elektronicznej na portalu lokalnym www.pultusk.org
Wybrana grupa młodzieży będzie miała okazję poznać tajniki „dziennikarki’ od strony merytorycznej (dzięki spotkaniom ze studentami) oraz od strony technologicznej (realizując materiały promocyjne w profesjonalnych studio telewizyjnym pułtuskiej uczelni).
W ramach projektu młodzież zdefiniuje tematy będące przedmiotem promocji. Sugerowana ścieżka tematyczna dotyczyła będzie promocji regionu oraz samego projektu Agencji jako przykładu aktywności lokalnej młodzieży oraz zaproszenia dla młodzieży z całego regionu do brania czynnego udziału w projekcie (np. zgłaszania ciekawych tematów kolejnych akcji).
Materiały przygotowane przez grupę zostaną opublikowane w postaci tradycyjnej, na ulotkach w prasie lokalnej oraz w postaci elektronicznej na portalu lokalnym www.pultusk.org. Zakładana jest również współpraca z Regionalnym Odziałem Telewizji Publicznej.

Budżet projektu: 12 600 zł

Dotacja: 8 000 zł

Rocznik: 2004

Nitka: Małe Granty Regionalne

Stowarzyszenie Absolwentów Wydziału Nauk Politycznych Wyższej Szkoły Humanistycznej im. A. Gieysztora w Pułtusku

Miejscowość: Pułtusk

Ulica, nr domu i lokalu: Spacerowa 7 lok. 9

Kod pocztowy i Poczta: 06-100 Pułtusk

Województwo: mazowieckie

Powiat: pułtuski

Adres strony internetowej: http://www.mlodziez.pultusk.org

Tworzymy perspektywy projekt młodzieżowej agencji prasowej

Kopernika 43, 36-040 Boguchwała, Polska

Więcej