Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Po Złoty Kwiat Paproci - 2007

Realizowany przez:

Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Kultury, Edukacji i Sportu przy Liceum Ogólnokształcącym w Kolbuszowej

Cel:

Celem projektu jest podniesienie wiedzy i umiejętności młodzieży chętnie włączającej się w życie kulturalne regionu, organizacja dla niej zajęć warsztatowych z zakresu animacji kultury i umożliwienie praktycznego ich wykorzystania podczas organizacji konferencji, Przeglądu Teatrów, wieczorku poetyckiego i innych imprez.

Odbiorcy projektu:

Odbiorcami jest ok. 25 uczniów LO w wieku 16-19 lat, mających pewne doświadczenia w organizacji imprez kulturalnych. Wieczór poetycki adresowany będzie do członków Klubu Seniora, zaś Przegląd i konferencja skierowane zostaną do opiekunów i młodzieży z Podkarpacia, pracujących w amatorskich grupach tetaralnych. Dojazd uczestników na zajęcia jest zorganizowany przy współpracy z rodzicami.

Opis projektu:

Projekt 'Po Złoty Kwiat Paproci’ skierowany jest do uczniów Liceum Ogólnokształcącego w Kolbuszowej, którzy mają przynajmniej jednokrotne doświadczenie w pracy na rzecz środowiska szkolnego lub lokalnego. Zadaniem projektu jest podniesienie wiedzy i umiejętności młodzieży chętnie angażującej się w organizację imprez kulturalnych i akcji społecznych. Projekt obejmuje blok warsztatów i szkoleń z zakresu metod promocji, zasad współpracy ze sponsorami, metod prowadzenia akcji promocyjnych i współpracy z mediami, autoprezentacji, prawidłowego reagowania na stres, obsługi sprzętu fotograficznego i filmowego, zasad kompozycji ujęć, obróbki zdjęć i filmów. Po drugie: podczas spotkań z koordynatorem młodzież planuje i przygotowuje: wieczór poetycki dla Klubu Seniora, konferencję dla młodych aktorów i opiekunów z województwa podkarpackiego oraz Wojewódzki Przegląd Teatrów 'O Złoty Kwiat Paproci’. Przegląd jest świętowaniem projektu, a jego młodzi współorganizatorzy otrzymują w miłej atmosferze przyteatralnej kawiarenki Certyfikaty Młodego Animatora Kultury. W efekcie młodzież na szkoleniach uczy się konkretnych umiejętności i wykorzystuje je w praktyce organizując imprezy kulturalne.

Budżet projektu: 9 600,00 zł

Dotacja: 7 000,00 zł

Rocznik: 2007

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Kultury, Edukacji i Sportu przy Liceum Ogólnokształcącym w Kolbuszowej

Miejscowość: Kolbuszowa

Ulica, nr domu i lokalu: ul. Jana Pawła II 8

Kod pocztowy i Poczta: 36-100 Kolbuszowa

Województwo: podkarpackie

Powiat: kolbuszowski

Adres strony internetowej: –

Po Złoty Kwiat Paproci

Jana Pawła II 14, 36-100 Kolbuszowa, Polska

Więcej