Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Wielki sukces Równać Szanse: Nagroda im. Janusza Korczaka!

Data publikacji: 22.05.2023
Równać Szanse

To był naprawdę wyjątkowy dzień. W Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN odbyła się Gala Nagrody im. Janusza Korczaka, na której spotkali się ludzie niezwykle zaangażowani w tworzenie lepszego świata dla dzieci i młodzieży. 

 

Pośród emocji i refleksji, jeden moment był dla nas szczególnie ważny – nasz program otrzymał Nagrodę im. Janusza Korczaka. To nie tylko wyjątkowe docenienie naszej pracy, ale także potwierdzenie, że idziemy właściwą drogą.

Skopiowano!

Nagroda im. Janusza Korczaka to wyróżnienie dla organizacji i instytucji, które kierują się korczakowskimi wartościami. Cieszymy się, że kapituła nagrody dostrzegła w nas tę wyjątkową misję, której od lat wiernie służymy. 

 

Wierzymy, że młodym ludziom trzeba zaufać, że w młodych ludzi trzeba uwierzyć. To nagroda dla całej naszej społeczności, dla której Równać Szanse to sposób myślenia o młodzieży, o świecie, o roli osób dorosłych w przygotowaniu młodych ludzi do dorosłości.

 

 

Nagroda jest sukcesem – Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, która ponad 20 lat temu wymyśliła i ufundowała Program Równać Szanse, Fundacji Civis Polonus, która od dwóch lat realizuje Program, ale także Polskiej Fundacji Dzieci i Młodzieży, która tworzyła go przez 20 lat. 

 

To również wyjątkowe wyróżnienie dla Artura Łęgi, naszego mistrza, przyjaciela i koordynatora Programu przez 22 lata, który jak mało kto umie przekonywać, że „trzeba całej wioski, żeby wychować jednego młodego człowieka”.

 

Nagroda im. Janusza Korczaka jest nam szczególnie bliska, bo promuje idee, które są nam bliskie: wspieranie podmiotowości i praw młodych ludzi oraz tworzenie środowisk przyjaznych ich rozwojowi. To nasza misja, to nasza droga. 

 

Dziękujemy Kapitule Nagrody i Uczelnia Korczaka za to wyróżnienie, które jest dla nas nie tylko nagrodą, ale także motywacją do dalszej pracy!

 

Wszystkim, którzy wspierają Program od ponad 20 lat, chcielibyśmy podziękować. To dzięki Wam, naszemu zespołowi, trenerom, ekspertom, partnerom i koordynatorom mogliśmy osiągnąć ten sukces. 

 

To Wy pomagacie nam codziennie walczyć o lepszą przyszłość dla młodzieży. Wierzymy, że razem możemy osiągnąć jeszcze więcej. Razem możemy tworzyć świat, w którym każdy młody człowiek ma szansę na szczęśliwe i pełne możliwości życie.

 

Kontakt

Chętnie pomożemy i rozwiejemy wątpliwości

Paweł Walecki

🧑‍💼 Dyrektor Programowy

✉️ pawel.walecki@civispolonus.org.pl

☎️ 609 458 344

ℹ️ Sprawy merytoryczne