Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Pierwszy zjazd Ambasadorów Równać Szanse!

Data publikacji: 03.11.2022
Równać Szanse

W dniach 21-22 października w Warszawie odbył się pierwszy zjazd Ambasadorów Równać Szanse, w trakcie którego omawialiśmy zmiany, które zaszły w ostatnim czasie oraz wspólnie rozmawialiśmy nad przyszłością naszego Programu.

Skopiowano!

Pierwszy dzień zjazdu rozpoczęliśmy od przywitania naszych Ambasadorów i Ambasadorek przez Dyrektora Programu Pawła Waleckiego, Radosława Jasińskiego z Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności oraz Joannę Pietrasik z Fundacji Civis Polonus. Następnie wręczono pamiątkowe listy gratulacyjne wraz ze specjalnym upominkiem i certyfikatem potwierdzającym posadzenie 10 drzew w imieniu każdego Ambasadora i Ambasadorki.

 

 

Kolejnym punktem było spotkanie z dziennikarzem Onetu, Januszem Schwertnerem, który rozmawiał z uczestnikami na temat budowania marki. Uczestnicy mieli również okazję podzielić się własnymi doświadczeniami związanymi ze współpracą i z emocjami młodych ludzi.

 

 

Na zakończenie dnia zespół programu przedstawił koncepcję sieci Ambasadorów oraz plany jej rozwoju w przyszłości.

 

Sobotni warsztat poświęcony był i integracji, poznaniu ambasadorskich potrzeb i wymianie doświadczeń, które koordynatorzy i koordynatorki programu zbierali w trakcie swojej pracy w różnych instytucjach i organizacjach. 

 

 

W oparciu o techniki związane z procesem Design Thinkingu opowiadali oni, jak zmianę zachodzącą w młodych ludziach i ich otoczeniu, ale i w towarzyszących im dorosłych można postrzegać z różnych perspektyw, np. w zależności od specyfiki działań prowadzonych w konkretnym miejscu. 

 

Dla zespołu Równać Szanse to nieocenione wsparcie w budowaniu strategii komunikowania idei programu i przygotowania materiałów, których celem będzie wspieranie Ambasadorów i Ambasadorek  w ich działaniach. 

 

Podczas tego warsztatowego spotkania wykorzystaliśmy Kodeks Dobrej Współpracy szkół i organizacji społecznych oraz raport z badania Włącz szkołę!

 

To wyjątkowa sytuacja, w której zderzają się różne punkty widzenia osób od wielu lat zaangażowanych w podmiotową pracę z młodzieżą, a bogactwo ich doświadczeń otwiera nowe perspektywy patrzenia na program i jego oddziaływanie na młodych i dorosłych, na całe społeczności. Utworzenie grupy ambasadorskiej RS jest w tym kontekście ogromną szansą na wykorzystanie tych doświadczeń w pracy nad rozwojem Równać Szanse. A dla mnie, osobiście, to szansa spotkania z ludźmi, których pracę podziwiam i wykorzystuję jako źródło bezcennej inspiracji” – powiedział prowadzący warsztaty Michał Romanowski

 

“Dobry czas z dobrymi ludźmi. Lat mam, tyle ile mam. Z młodzieżą pracuję ponad połowę mojego życia. Dłużej zajmuje mnie tylko działalność kulturowa i kulturotwórcza. A kiedy zaczynałem prowadzić swoje pierwsze zajęcia z licealistami, sam mając wtedy niewiele więcej lat niż moi najstarsi podopieczni, nie spodziewałem się, że to będzie początek drogi, która doprowadzi mnie do zostania jedną z osób ambasadorskich najlepszego programu wspomagającego rozwój młodzieży, jaki znam. Programu, który zmieniając młodzież, zmienia też dorosłych zaangażowanych w pracę z młodymi ludźmi. […] Starzy, dobrzy znajomi, nowi znajomi, nowa przygoda przed nami. Radość, że mogę z Wami to robić. Radość, że ktoś zauważył te lata pracy z młodzieżą i umiejętne korzystanie z pedagogicznej perspektywy towarzysząco-wspierającej […]. Radość, że w takim towarzystwie. Radość, radość, radość. I nadzieja, że dam radę” – napisał jeden z Ambasadorów, Łukasz Molski

Kim są Ambasadorzy?

Głównym celem powstania sieci Ambasadorów Programu Równać Szanse jest lokalna i ogólnopolska promocja Programu (jego oferty, metody oraz dorobku) wśród organizacji i instytucji pracujących z młodzieżą mieszkającą w miejscowościach do 20 000 mieszkańców.

 

Chcemy w ten sposób mieć bliższy kontakt z organizacjami i instytucjami uprawnionymi do startu w naszych konkursach oraz z osobami zainteresowanymi naszą metodą pracy z młodzieżą.

 

Ambasadorami RS powinny być osoby związane z Programem Równać Szanse poprzez zrealizowanie co najmniej jednego projektu. Osoby znające jego cele i założenia – koordynatorzy projektów, partnerzy regionalni, trenerzy, liderzy młodzieżowi i osoby z organizacji lub instytucji realizujących projekty w Równać Szanse.

 

Ambasador to osoba aktywna lokalnie, znana i mająca autorytet w swoim środowisku.

Galeria zdjęć

Kontakt

Chętnie pomożemy i rozwiejemy wątpliwości

Paweł Walecki

🧑‍💼 Dyrektor Programowy

✉️ pawel.walecki@civispolonus.org.pl

☎️ 609 458 344

ℹ️ Sprawy merytoryczne