Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Jak rozmawiać z młodzieżą o kryzysowych sytuacjach? Jak pytać o ich emocje?

Data publikacji: 03.03.2022
Równać Szanse

Wojna w Ukrainie to kolejna sytuacja kryzysowa w ostatnich dwóch latach. Po pandemii, kryzysie na granicy z Białorusią, doszła pierwsza od 80 lat wojna w tej części Świata. Codziennie spada na nas lawina informacji, których sami nie jesteśmy w stanie zweryfikować. Oglądamy zdjęcia z przejść granicznych, zbombardowanych miast, dzieci i młodzieży w schronach podziemnych. W nawale tych wiadomości, my dorośli zapominamy, że młodzi ludzie często zostają w tym sami.

Skopiowano!

Jak rozmawiać z młodzieżą o emocjach wywołanych tymi wydarzeniami?

  • Jak taką rozmowę zaaranżować? Jak się do niej przygotować?
  • Co mówić, a może jak słuchać, żeby usłyszeć to, co młodzież chce nam powiedzieć?
  • Jak zbudować w nich poczucie bezpieczeństwa i pomóc ułożyć ten świat w ich głowach na nowo?
Zapraszamy do obejrzenia zapisu z wywiadu na żywo  z psycholożką Małgorzatą Ohme na Facebooku oraz Youtube programu. Rozmowa odbyła się w ramach naszego cyklu – Gotowi na przyszłość! Jak dorośli mogą wspierać młodzież? Rozmowę poprowadzi Janusz Schwertner
Małgorzata Ohme – ukończyła psychologię społeczną na SWPS w Warszawie. Jest współzałożycielką pierwszej w Polsce najnowocześniejszej platformy oferującej wsparcie psychologiczne i rozwój osobisty dla pracowników – MINDGRAM. Jest właścicielką portalu dla kobiet ohme.pl, gospodynią Dzień Dobry TVN i autorskich programów w ONECIE.

Prowadzi wykłady, prelekcje i webinary związane ze zdrowiem psychicznym, poprawą jakości życia, life coachingiem i rozwojem osobistym.

 

 

Janusz Schwertner – dziennikarz i publicysta, od 2013 związany z portalem Onet.pl, a od 2021 także z Newonce.radio. Wykładowca dziennikarstwa na warszawskim SWPS. W 2021 r.  Nagrodzony European Press Prize za reportaż „Miłość w czasach zarazy”. Zdobywca Grand Press 2018 i 2020. Laureat Nagrody im. Fikusa za dziennikarstwo najwyższej próby. Dwukrotnie zdobywał Grand Prix Nagrody Dziennikarzy Małopolski oraz czterokrotnie zwyciężał w konkursie „People Awards” Ringier Axel Springer Polska. 

Współautor książek: „Smoleńsk. 96 wspomnień”, „Antyterroryści”, „Szramy. Jak psychosystem niszczy nasze dzieci”.

Kontakt

Chętnie pomożemy i rozwiejemy wątpliwości

Paweł Walecki

🧑‍💼 Dyrektor Programowy

✉️ pawel.walecki@civispolonus.org.pl

☎️ 609 458 344

ℹ️ Sprawy merytoryczne