Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Jak znaleźć pomysł na działania?

Data publikacji: 01.03.2023
Praca z młodzieżą

Jeśli planujesz działać z młodzieżą i brakuje Ci pomysłów na ciekawe projekty, nie musisz już dłużej szukać. W tym artykule Monika podzieliła się z nami swoją metodą, która zawsze pomaga jej znaleźć pomysł na udane działania z młodzieżą. Przygotuj się na pozytywne zaskoczenie z pomysłów młodych ludzi!

 

Jeśli chcesz zrobić coś dla młodzieży, to musisz zacząć od tego, żeby wyjść do niej. To kluczowe, aby zyskać ich zaufanie i zainteresowanie. Jeśli młodzież zauważy, że interesujesz się ich potrzebami i problemami, to będą chcieli z Tobą działać.

 

Zapytaj ich, czego im brakuje w ich otoczeniu. Czy chcieliby zrobić coś razem? Czy kiedykolwiek myśleli o tym, aby zrobić coś w 100% swojego? Pozwól młodzieży wyrazić swoje pomysły i myśli, i pokazując, że są one dla Ciebie ważne.

 

W tym momencie możesz natknąć się na ścianę ciszy. Niektórzy młodzi ludzie mogą nie mieć pewności siebie i wiary w to, że to, co mówisz, jest na serio. Zachęcaj ich dobrym słowem oraz wizją tego, co mogą osiągnąć, jeśli będą pracować na swoje cele. Młodzież potrafi wykryć, czy ktoś mówi z serca, więc bądź szczery i pozytywnie nastawiony.

 

Gdy już masz ich uwagę, czas na burzę mózgów. Zadaj młodym ludziom pytanie, co chcą zrobić i niech wymieniają pomysły. Nie przerywaj im, pozwól im na swobodną dyskusję, dzięki której będą mogli rozwijać swoje pomysły. Niech się spierają, przekonują, usuwają nadmiar pomysłów. To kreatywny proces, więc pozwól im na swobodę i zachęć do wymyślania ciekawych projektów.

 

Teraz młodzi ludzie powinni przedstawić swoje pomysły na projekty. Niech opowiedzą o ich tematyce, warsztatach i czynnościach, których muszą się nauczyć, aby zrealizować swoje plany. Niech negocjują i głosują nad propozycjami.

 

Projekt to decyzja młodych – oczywiście nie zrealizujecie raczej wyprawy na Księżyc, ale projekt astrologiczny jak najbardziej, a to już blisko gwiazd!

 

Pamiętaj, że to ważne, aby dawać młodzieży swobodę i pozwolić im na rozwój i samorealizację. Daj im narzędzia i wsparcie, a z pewnością osiągną wielkie rzeczy.

 

Powodzenia!

Skopiowano!

Kontakt

Chętnie pomożemy i rozwiejemy wątpliwości

Paweł Walecki

🧑‍💼 Dyrektor Programowy

✉️ pawel.walecki@civispolonus.org.pl

☎️ 609 458 344

ℹ️ Sprawy merytoryczne