Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Jak zdobyć serca młodzieży? 5 rzeczy, za które Cię pokochają

Data publikacji: 22.08.2023
Praca z młodzieżą

Praca z młodzieżą to nie tylko wyzwanie, ale przede wszystkim niesamowita okazja do wpływania na ich życie, kształtowania wartości oraz rozwijania ich potencjału. By stać się dla nich inspiracją, potrzebujemy nie tylko wiedzy i doświadczenia, ale przede wszystkim umiejętności budowania relacji i otwartości na ich potrzeby.

 

Oto pięć kluczowych kroków, które pomogą Ci zdobyć serca młodzieży i pozostawić trwały ślad w ich życiu.

Skopiowano!

1. Bądź Sobą

Współczesna młodzież doskonale wyczuwa fałsz i sztuczność. Dlatego pierwszym krokiem, by zdobyć ich zaufanie, jest bycie sobą. Pokaż swoje prawdziwe emocje, pasje i doświadczenia. Wspominaj zarówno sukcesy, jak i wyzwania, z którymi się zmierzyłeś. Twoja otwartość i gotowość do dzielenia się swoją historią pozwoli młodym ludziom zrozumieć, że wszyscy mamy swoje trudności, ale także ogromny potencjał do osiągania sukcesów.

2. Inspiruj i poszukuj

Młodzież jest z natury ciekawsza świata i gotowa do odkrywania nowych obszarów życia. Wykorzystaj tę chęć poznawania, inspirując ich swoimi pasjami i zainteresowaniami. Opowiadaj o swoich fascynacjach i zachęcaj ich do poszukiwań. Wspólnie przeszukujcie nowe tematy, zadawajcie pytania i eksperymentujcie. Twoja gotowość do odkrywania nowych horyzontów zachęci ich do samodzielnego poszukiwania, co pozwoli im rozwinąć kreatywność i umiejętność myślenia outside the box.

3. Daj Przestrzeń

Młodzi ludzie potrzebują przestrzeni do rozwijania swoich pomysłów i działań. Warto zrozumieć, że ich opinie są istotne, a ich decyzje mają znaczenie. Wspieraj ich w dążeniu do samodzielności, dając im możliwość podejmowania decyzji i działania. Twórzcie razem środowisko, w którym młodzież może realizować swoje pomysły, eksperymentować i rozwijać swoje umiejętności. Dzięki temu nie tylko zyskują pewność siebie, ale także umiejętność pracy zespołowej i przywództwa.

4. Towarzysz w Przygodzie – Wspólnie przeżywajcie sukcesy i wyzwania

Twoja rola nie ogranicza się jedynie do przekazywania wiedzy. Jesteś także towarzyszem w podróży, pełnej sukcesów i wyzwań. Bądź obok nich w chwilach triumfu, ale także w trudnych momentach. Twoje wsparcie w chwilach zwątpienia i motywacja do działania budują trwałe relacje oparte na wzajemnym zaufaniu. Dzięki temu młodzi ludzie uczą się radzenia sobie z trudnościami i cieszenia z osiągnięć.

5. Doceniaj Każdy Wysiłek – Małe kroki, duże osiągnięcia

Młodzież często stawia sobie ambitne cele i zmaga się z wyzwaniami. Ważne jest, aby doceniać każdy ich wysiłek, niezależnie od rezultatu. Twój szacunek i uznanie nie tylko motywują ich do dalszej pracy, ale także kształtują postawę doceniania siebie i innych. Pokazując im, że każdy krok w kierunku celu jest ważny, uczysz ich wytrwałości, umiejętności przełamywania przeszkód i budowania pozytywnego podejścia do życia.

 

Współpraca z młodzieżą to wyjątkowa okazja do wpływania na przyszłe pokolenia, kształtowania ich wartości i rozwijania umiejętności. Wykorzystaj te pięć kluczowych kroków, by stać się dla nich inspiracją, mentorem i wsparciem w ich osobistym rozwoju. Pamiętaj, że Twoje działania mają ogromny wpływ na kształtowanie charakteru i postaw młodych ludzi. Niech Twoja praca z młodzieżą stanie się mostem ku ich sukcesom i spełnieniu.

Kontakt

Chętnie pomożemy i rozwiejemy wątpliwości

Paweł Walecki

🧑‍💼 Dyrektor Programowy

✉️ pawel.walecki@civispolonus.org.pl

☎️ 609 458 344

ℹ️ Sprawy merytoryczne