Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

5 książek, które zmienią Twoje podejście do pracy z młodzieżą CZĘŚĆ 1

Data publikacji: 21.07.2023
Praca z młodzieżą

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś, jak to jest być po tej drugiej stronie – tej nastoletniej, pełnej emocji i nieustających zmian? Jeśli pracujesz z młodzieżą, na pewno nie raz zastanawiałeś się, jak lepiej zrozumieć ich świat, jak pomóc im poradzić sobie z wyzwaniami, które niesie ze sobą dorastanie.

 

Przygotowaliśmy dla Ciebie listę pięciu książek, które każdy, kto pracuje z młodzieżą, powinien przeczytać. Te książki dostarczą Ci nie tylko teoretycznej wiedzy, ale przede wszystkim praktycznych narzędzi, które możesz zastosować w swojej codziennej pracy. Zaparz sobie kawę, usiądź wygodnie i zapraszamy do lektury. Odkryj, jak te książki mogą przekształcić Twój sposób działania z młodymi ludźmi i pomóc Ci nawiązać z nimi jeszcze lepszy kontakt. Zaczynamy!

Skopiowano!

 

„Jestem, działam, współpracuję”

Katarzyna Braun, Danuta Daszkiewicz, Iwona Kirstein

 

Ta książka to prawdziwa skarbnica wiedzy dla każdego, kto pracuje z młodzieżą. Autorki, doświadczone pedagożki, dzielą się swoją wiedzą na temat rozwoju młodzieży, skupiając się na aspektach emocjonalnych, społecznych i poznawczych. Książka zawiera wiele praktycznych ćwiczeń i strategii, które pomogą Ci lepiej zrozumieć młodzież i skuteczniej z nią współpracować. Dzięki temu, dowiesz się jak budować relacje oparte na szacunku i zrozumieniu, jak rozwijać u młodzieży umiejętności społeczne i jak pomagać im w radzeniu sobie z emocjami.

 

 

„Burza w mózgu nastolatka”

Daniel J. Siegel

 

Daniel J. Siegel, renomowany neuropsychiatra, w swojej książce rzuca światło na zawiłości mózgu nastolatka. Siegel tłumaczy, dlaczego nastolatki są takie jakie są – impulsywne, ryzykowne, pełne emocji. Dzięki tej książce zrozumiesz, co dzieje się w mózgu młodzieży i jak te zmiany wpływają na ich zachowanie. To nieocenione źródło wiedzy dla każdego, kto chce lepiej zrozumieć i wspierać młodzież w tym trudnym okresie. Książka ta dostarcza również praktycznych porad, jak pomagać młodzieży w radzeniu sobie z wyzwaniami związanymi z dojrzewaniem.

 

 

„Co robić, gdy brakuje Ci odwagi”

Jennifer Shannon

 

Ta książka to doskonały przewodnik dla młodzieży, która boryka się z lękiem i niepewnością. Jennifer Shannon, terapeutka specjalizująca się w leczeniu lęków, oferuje praktyczne strategie i ćwiczenia, które pomogą młodzieży pokonać strach i zyskać pewność siebie. Książka ta może być również niezwykle pomocna dla dorosłych, którzy chcą pomóc młodzieży radzić sobie z lękiem. Shannon pokazuje, jak młodzież może zrozumieć swoje lęki, jak je wyrażać i jak radzić sobie z nimi w zdrowy sposób.

 

 

„Co robić, gdy się złościsz”

dr Dawn Huebner

 

Złość to naturalna emocja, ale dla wielu młodych ludzi może być trudna do opanowania. Dr Dawn Huebner, psycholog dziecięcy, w swojej książce oferuje praktyczne strategie i ćwiczenia, które pomogą młodzieży zrozumieć i kontrolować swoją złość. To nieocenione narzędzie dla każdego, kto chce pomóc młodzieży radzić sobie z trudnymi emocjami. Książka ta pomaga młodzieży zrozumieć, skąd bierze się złość, jak ją wyrażać w zdrowy sposób i jak radzić sobie z nią, kiedy staje się ona problemem.

 

 

„Dogadać się z nastolatkiem. Dojrzałość i szacunek w relacji”

Agnieszka Kozak, Joanna Berenot

 

Ta książka to przewodnik dla rodziców i nauczycieli, którzy chcą zbudować zdrowe i szanujące relacje z nastolatkami. Autorki, doświadczone psycholożki, oferują praktyczne porady i strategie, które pomogą Ci lepiej komunikować się z młodzieżą i zrozumieć ich potrzeby. Książka ta pokazuje, jak budować relacje oparte na szacunku i zrozumieniu, jak rozmawiać z młodzieżą o trudnych tematach i jak pomagać im w radzeniu sobie z wyzwaniami związanymi z dojrzewaniem.

 

Mamy nadzieję, że te książki staną się dla Ciebie nieocenionym narzędziem, które pomoże Ci lepiej zrozumieć młodzież i skuteczniej z nią współpracować. Pamiętaj, że każdy nastolatek jest inny i potrzebuje indywidualnego podejścia, a te książki mogą Ci w tym pomóc. Na naszym Facebooku co środę publikujemy nowe polecane książki! Zaobserwuj nas, żeby nie przegapić kolejnych materiałów!

Kontakt

Chętnie pomożemy i rozwiejemy wątpliwości

Paweł Walecki

🧑‍💼 Dyrektor Programowy

✉️ pawel.walecki@civispolonus.org.pl

☎️ 609 458 344

ℹ️ Sprawy merytoryczne