Pomagamy: Konkurs specjalny na terenach powodziowych
Data publikacji: 02.10.2024Nasze serca są z Wami w tych trudnych chwilach. Wiemy, że powódź, która dotknęła południowo-zachodnią Polskę, przyniosła wiele cierpienia i zniszczeń. W obliczu tej sytuacji nie możemy pozostać obojętni. Chcemy być z Wami i wspierać Was tak, jak tylko potrafimy najlepiej – poprzez działanie i angażowanie młodzieży.
Dlatego ogłaszamy konkurs specjalny „Pomagamy”. Zwracamy się do Was – naszych wieloletnich partnerów z terenów dotkniętych powodzią. Razem możemy pokazać siłę naszej społeczności Równać Szanse. Wierzymy, że wspólnie – dorośli ramię w ramię z młodzieżą – możemy zdziałać wiele dobrego dla Waszych miejscowości.
Kwota dotacji: do 10 000 zł
Koniec naboru: 14 października 2024 r., do godz. 12:00
Czas realizacji: listopad-grudzień 2024
Podmioty uprawnione: organizacje pozarządowe, biblioteki, domy kultury i koła gospodyń wiejskich, które z sukcesem zrealizowały co najmniej jeden projekt w Programie Równać Szanse od 2001 roku, z terenu województwa dolnośląskiego, lubuskiego, opolskiego lub śląskiego
Uczestnicy projektów: młodzi ludzie (min. 8 osób) w wieku od 13 do 19 lat (ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych) z miejscowości do 20 000 mieszkańców z terenu województwa dolnośląskiego, lubuskiego, opolskiego lub śląskiego.
Dokumenty konkursowe:
Od 25 lat angażujemy się w ważne społecznie tematy, mobilizując młodzież do działania. Reagowaliśmy na różne sytuacje, w tym na powódź w 2001 roku.
Obecnie, w obliczu powodzi, nie możemy pozostać obojętni. Na terenach dotkniętych kataklizmem zrealizowaliśmy setki projektów, a nasi byli grantobiorcy często są liderami obecnych działań pomocowych.
Ogłaszamy konkurs grantowy, którego celem jest włączenie młodzieży w działania pomocowe na rzecz lokalnych społeczności. Projekty powinny zakładać bezpieczne angażowanie młodych ludzi w różnorodne formy wsparcia – od zakupu niezbędnego sprzętu, przez działania porządkowe, po dostarczanie materiałów i pomoc specjalistyczną.
Naszym celem jest bezpieczne włączenie młodzieży w działania pomocowe w województwach dolnośląskim, lubuskim, opolskim i śląskim, promując jednocześnie postawy proaktywne i solidarność społeczną.