Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Nawet 5 000 zł w Konkursie Specjalnym „35. Rok Wolności”

Data publikacji: 17.05.2024
Inne konkursy

Mamy dla Was coś wyjątkowego! W 2024 roku obchodzimy 35. rocznicę wolnych wyborów, które były jednym z kluczowych momentów dla polskiej wolności. To także 25 lat od wstąpienia Polski do NATO i 20 lat w Unii Europejskiej. Wiele się od tego czasu zmieniło i chcemy to świętować razem z Wami!

 

Startujemy z Konkursem Specjalnym „35. Rok Wolności”!

 

Kwota dotacji: 5 000 zł
Koniec naboru: 10 czerwca 2024 r. o godz. 12.00
Czas realizacji: lipiec-październik 2024
Podmioty uprawnione: organizacje pozarządowe, biblioteki, domy kultury i koła gospodyń wiejskich, które z sukcesem zrealizowały co najmniej jeden projekt w Programie Równać Szanse od 2001 roku
Uczestnicy projektów: uczestnikami zgłaszanych projektów mają być młodzi ludzie w wieku od 13 do 19 lat (ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych) z miejscowości  do 20 000 mieszkańców, w projektach mogą wziąć udział również osoby, które brały udział w projektach realizowanych w Programie Równać Szanse (bez względu na wiek) w ubiegłych latach.

 

Dokumenty konkursowe:

Skopiowano!

Czy Twoja organizacja, koło gospodyń wiejskich, dom kultury czy biblioteka już wcześniej zrealizowały projekt z nami? Jeśli tak, to świetnie się składa! Mamy dla Was możliwość zdobycia aż 5000 zł na nowe działania. Chcemy wspierać projekty, które pomogą młodym ludziom więcej dowiedzieć się o tych ważnych wydarzeniach i pokazać, jakie zmiany przyniosły one w ich społecznościach.

 

Celem konkursu jest wsparcie projektów, w których młodzi ludzie będą mogli zdobyć i upowszechnić wiedzę na temat historycznych osiągnięć polskiego społeczeństwa w procesie przemian ustrojowych rozpoczętych w roku 1989 oraz pokazać swojemu otoczeniu (swoim rówieśnikom, rodzicom, nauczycielom, mieszkańcom), co się zmieniło w ich społecznościach dzięki zmianom zapoczątkowanym w 1989 roku.

 

Szczególnie zależy nam na wzbudzeniu w lokalnej społeczności dumy z odzyskanej wolności i osiągnięciom, jakie w czasie 35 lat udało się w Polsce osiągnąć, zarówno w wymiarze lokalnym jak i krajowym.

 

Możecie zaproponować różne formy działań – od konkursów, przez festyny, wystawy, po koncerty czy spektakle. Najważniejsze, abyście zaangażowali jak najwięcej osób i sprawili, że ten projekt będzie prawdziwym świętem dla Waszej społeczności!

 

Chcemy, by dzięki realizacji projektów młodzi ludzie byli bardziej świadomi wagi zmian, które dokonały się dzięki wygranym przez „Solidarność” wyborom 4 czerwca 1989 roku oraz by realizowane projekty rozwijały wśród młodych ludzi postawy obywatelskie mające swój wyraz w gotowości do angażowania się w działania na rzecz wspólnego dobra oraz poczucie dumy z historycznych osiągnięć polskiego społeczeństwa.

Kontakt

Chętnie pomożemy i rozwiejemy wątpliwości

Paweł Walecki

🧑‍💼 Dyrektor Programowy

✉️ pawel.walecki@civispolonus.org.pl

☎️ 609 458 344

ℹ️ Sprawy merytoryczne