Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Letnia Szkoła Młodzieżowych Liderów za nami!

Data publikacji: 19.07.2022
Inne konkursy

Na początku lipca odbyła się Letnia Szkoła Młodzieżowych Liderów Równać Szanse, w której wzięło udział 24 młode osoby z całej Polski, wyróżniające się w zrealizowanych projektach poprzedniej edycji.

 

Szkolenie dla młodych liderów jest dla uczestników szansą na zdobycie nowych umiejętności oraz na nawiązanie kontaktów z rówieśnikami z innych projektów realizowanych w ramach naszego Programu.

 

W trakcie tygodniowego pobytu w Warszawie młodzi rozwijali kompetencje liderskie oraz umiejętności planowania i skutecznej realizacji działań na rzecz rówieśników, a także zwiększali swoją wiedzy w zakresie edukacji obywatelskiej.

Skopiowano!

Jak wyglądało szkolenie z perspektywy uczestników?

Dzień pierwszy naszego szkolenia poświęcony był integracji. Większość z nas może podsumować go jednym stwierdzeniem – było bardzo intensywnie. Nabieraliśmy wobec siebie zaufania, dzięki któremu nasze trenerki chciały z grupy 24 osób z całej Polski zbudować zespół liderów. Zaufanie było konieczne do przeprowadzenia ćwiczeń i dalszych działań na szkoleniu i pokazało nam podstawową różnicę między grupą a prawdziwym zespołem.

 

 

W trakcie drugiego dnia kontynuowaliśmy temat tworzenia zespołu. Uczyliśmy się jak go zbudować, jak zadbać o relacje w grupie. Ćwiczenia pokazały nam, że każdy w zespole jest ważny. Na koniec dnia udaliśmy się do escape room’u.

 

Trzeciego dnia skupiliśmy się na nas — liderach. Rozstrzygaliśmy jak być dobrym, asertywnym liderem i jak nie przerodzić naszych działań w manipulacje. Tego dnia dowiedzieliśmy się też sporo o nas samych! Na koniec dnia poszliśmy do kina na film „Elvis”. Pomimo poniekąd losowego doboru filmu dostrzegliśmy tam motyw lidera.

 

 

Czwartego dnia szkolenia pracowaliśmy nad zbieraniem informacji, które pomagają nam poznać nowe osoby i zaplanować działania. Po południu odwiedzili nas goście: Pani Marina Hulia z Milaną reprezentujące Dziećmi z Dworca Brześć i grupą studentów: Mykolajem, Dianą, Andrijem, Bergeyem. Przyjechał do nas również Pan Mirek Czyżewski z Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności i Pan Staszek Kujawski. Opowiadali nam o liderstwie, pomocy, współpracy i wielu innych rzeczach. Wykład Pani Mariny był dla nas bardzo poruszający ale też uczący. Rozmowa ze studentami pomogła nam zrozumieć ich świat. Bardzo cieszymy się z tej możliwości i liczymy, że jeszcze kiedyś się zobaczymy!

 

 

Kolejnego dnia zajęliśmy się projektem, poza konkursem grantowym dla nas – uczestników szkolenia. Trenerzy przygotowali dla nas zabawę polegającą na stworzeniu, zaplanowaniu i przeprowadzeniu projektu. Mieliśmy przy tym MNÓSTWO zabawy i okazji do integracji. Każda z grup spełniła swoje cele i przećwiczyła schemat budowy dobrego projektu. Wieczorem poszliśmy na kręgle.

 

 

Na początku ostatniego dnia zajęliśmy się tematem wizerunku z Michałem Bielickim, który wytłumaczył nam jak budować dobrą markę osobistą zarówno online jak i offline. Było sporo zabawy ale i przydatnych narzędzi do pracy w sieci.

 

 

Po warsztatach przeszliśmy do podsumowania szkolenia i wręczenia nam certyfikatów. Gdy wszyscy otrzymali certyfikaty podzieliliśmy się swoimi odczuciami ze szkolenia. Wielu z nas mówiło, że cele z jakimi przyjechaliśmy zostały spełnione i osiągnięte.

 

 

Jeżeli ktoś z was zastanawia się nad takim szkoleniem w przyszłych latach – WARTO!

 

Teraz uczestnicy szkolenia mogą wziąć udział w specjalnym konkursie dla Młodzieżowych Liderów Programu Równać Szanse, dzięki czemu będą mogli zrealizować własne projekty i w dalszym ciągu rozwijać kompetencje liderskie.

 

„Moim zdaniem Letnia Szkoła Młodzieżowych Liderów to świetna szansa  dla młodych i ambitnych osób! Ilość wiedzy, którą zdobyłam podczas tygodnia zajęć była naprawdę niesamowita i zapewne zastosuję ją w przyszłości!! Fakt, że poznałam świetne osoby z całej Polski, a z niektórymi myślę, że nawet zachowam kontakt to coś niezwykłego! Jadąc na takie szkolenie na pewno trzeba być przygotowanym na dużo ciężkiej pracy – to taka moja rada dla przyszłych uczestników.” – Gabriela

Kontakt

Chętnie pomożemy i rozwiejemy wątpliwości

Paweł Walecki

🧑‍💼 Dyrektor Programowy

✉️ pawel.walecki@civispolonus.org.pl

☎️ 609 458 344

ℹ️ Sprawy merytoryczne