Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Złoty Piasek

Data publikacji: 15.06.2022

Autor:

Stowarzyszenie Tratwa

 

Data publikacji:

24 września 2007

 

Streszczenie:

Projekt „ Złoty Piasek” był realizowany przez Stowarzyszenie „Tratwa” w latach 2002-2006 r. w małych wsiach i miasteczkach Warmii i Mazur oraz Dolnego Śląska. Są to swoiste mikrokosmosy kultury. Żyje tam ukrywana dotąd pamięć niemieckich Prus, ukraińskich wiosek, repatriantów wileńskich, lwowskich i białoruskich przesiedleńców z wielu regionów Polski. To pamięć trzech światów: świata tradycyjnej, zakorzenionej kultury, koszmarów wojny i przesiedleń, aż wreszcie „pegeerowskiej utopii ziem odzyskanych”. Działania projektu zmierzają do tego, by młodzi ludzie nauczyli się pytać, odkrywać, rozumieć i wykorzystywać pamięć, doświadczenie i wiedzę, która bardzo często jest blisko nich. Jest to próba odbudowania przerwanego dialogu młodych i starych.

 


Udostępnione na stronie Programu Równać Szanse publikacje zostały przekazane Fundacji Civis Polonus przez organizacje, którym przysługują autorskie prawa majątkowe.

Ze wszystkich materiałów można korzystać zgodnie z treścią licencji Creative Commons Uznanie autorstwa – Użycie niekomercyjne 4.0 Międzynarodowa.

Skopiowano!

Kontakt

Chętnie pomożemy i rozwiejemy wątpliwości

Paweł Walecki

🧑‍💼 Dyrektor Programowy

✉️ pawel.walecki@civispolonus.org.pl

☎️ 609 458 344

ℹ️ Sprawy merytoryczne