Mieszkać na wsi – to nie znaczy mieć mniej szans - 2005
Realizowany przez:
Cel:
Nauka robienia i gry na bębnach.
Odbiorcy projektu:
Projekt skierowany jest do młodzieży wiejskiej, szczególnie do dwóch zaprzyjaźnionych ze stowarzyszeniem grup młodzieżowych: starszej młodzieży (powyżej 18 lat) z grupy Performance Fireshow Antares i młodszej grupy (14-18 lat) z grupy Dreamteam Bratnik.
Opis projektu:
Pierwsza grupa spotykająca się ze sobą od dawna zwróciła się do nas o zorganizowanie warsztatów nauki robienia i nauki gry na bębnach. Robiąc fire show, czyli kręcenie ogniami brakuje im instrumentów, które byłyby doskonałym uzupełnieniem ich działań. Czym innym jednak jest zakup instrumentu (większości z nich na to nie stać), czym innym własnoręczne jego wykonanie i nauka gry na zrobionym przez siebie bębnie. Dlatego zwrócili się do nas, gdyż w naszej organizacji jest instruktor posiadający takie umiejętności i prowadzący zajęcia w różnych częściach Polski. W ramach projektu moglibyśmy zorganizować w ciągu trzech miesięcy 18 całodniowych spotkań (stąd pozycja w budżecie wyżywienie), w trakcie których każda z 10 osób wykonałaby od początku do końca samodzielnie bęben (oczywiście pod okiem instruktora). Na te zajęcia przewidujemy miesiące letnio- jesienne od sierpnia do października. Warsztaty mogłyby się odbywać na terenie jednego z gospodarstw, gdzie do dyspozycji młodzieży będzie stodoła i duże indiańskie tipi ( w razie deszczu).
W listopadzie odbyłyby się warsztaty nauki gry na bębnach (już na swoich), na które chcielibyśmy zaprosić kilka niepełnosprawnych osób z naszej okolicy i rozpocząć współpracę z nimi. Po warsztatach nauki gry zorganizujemy w Domu Kultury wspólny występ „Ogień, bęben, muzyka
Budżet projektu: 21 738 zł zł
Dotacja: 16 100 zł zł
Rocznik: 2005
Nitka: Ogólnopolski Konkurs Grantowy
Stowarzyszenie Ekologiczne Dla Ziemi w Bratniku
Miejscowość: Bratnik
Ulica, nr domu i lokalu: Bratnik 5
Kod pocztowy i Poczta: 21-132 Kamionka
Województwo: lubelskie
Powiat: lubartowski
Adres strony internetowej: http://www.las.most.org.pl/dlaziemi