Znam to, co bliskie i dalekie - 2007
Realizowany przez:
Cel:
Celem projektu jest wzmocnienie poczucia własnej wartości i wzbudzenie dumy ze swojego pochodzenia poprzez pogłębienie wiedzy na temat kultury wiejskiej. Jednocześnie chcemy kształtować otwartość i gotowość do podejmowania wyzwań związanych z życiem w mieście. Bezpośredni kontakt z rówieśnikami ze stolicy ma służyć rozwojowi umiejętności interpersonalnych
Odbiorcy projektu:
Młodzież w wieku 16-19 lat, ucząca się w naszej szkole.W projekcie biorą udział wszyscy zainteresowani. Gdyby jednak zaistniała konieczność wyboru, to priorytetowo będą traktowani ci, którzy pochodzą z małych wsi, z rodzin o niskich dochodach. Wychowacy klas zostaną poproszeni o wytypowanie takich osób i o zachęcenie ich do udziału w projekcie.
Opis projektu:
Projekt polega na zaprezentowaniu kultury wiejskiej młodzieży pochodzacej z miasta. W tym celu uczniowie nawiązują kontakt z jedną z warszawskich szkół i zaproszają jej reprezentantów do siebie. Spotkanie jest poprzedzone kilkumiesięcznymi przygotowaniami. Uczestnicy projektu są podzieleni na 5 grup, które są odpowiedzialne za kolejne etapy organizacji tego dnia. Zaplanowane są warsztaty komputerowe, podczas których młodzież uczy się wykorzystywania technologii informatycznych w zakresie gromadzenia informacji i komunikowania się z ludźmi. Zdobycie tych umiejętności pozwala uczniom wykorzystać je do porozumiewania się z zaprzyjaźnioną szkołą. Dotację przeznaczona jest na wyjazd do Muzeum Rolnictwa do pobliskiego Ciechanowca, żeby pogłębić wiedzę na temat kultury ludowej oraz uczestniczyć w specjalistycznych zajęciach dotyczących muzealnictwa. Pomogą one wyeksponować nasze szkolne muzem i przygotować je do zwiedzania przez miejskich gości. Finałowe spotkanie w Wojewodzinie poprzedza jednodniowy wyjazd do stolicy w celu zwiedzenia miejsc zaproponowanych przez warszawskich znajomych. Celem projektu jest więc zozumienie własnej kultury po to, by móc ją w atrakcyjny sposób przedstawić rówieśnikom z miasta. Poznanie ludzi z innych środowisk ma służyć rozwijaniu kontaktów i przełamywaniu barier społecznych.
Budżet projektu: 8 750,00 zł
Dotacja: 7 000,00 zł
Rocznik: 2007
Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy
Zespół Szkół w Wojewodzinie
Miejscowość: Wojewodzin
Ulica, nr domu i lokalu: Wojewodzin 52
Kod pocztowy i Poczta: 19-200 Grajewo
Województwo: podlaskie
Powiat: grajewski
Adres strony internetowej: –