Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Historia naszego podwórka - 2010

Realizowany przez:

Fundacja Niewidzialna Ręka w Monetach

Cel:

Celem projektu jest wsparcie aktywności grupy młodzieży w wieku 13-19 lat ze wsi Stożne w gminie Kowale Oleckie poprzez nawiązanie nowych relacji społecznych, a także poprawę umiejętności pracy w grupie.

Odbiorcy projektu:

Uczestnikami bezpośrednimi projektu jest 10-osobowa grupa młodzieży w wieku 13-19 lat ze wsi Stożne w gminie Kowale Oleckie. Grupa ta stanowi część młodzieży ze wsi. Są to osoby, które podczas rozmów o potrzebach zgłosiły chęć robienia czegoś wspólnie. Zakładamy, że grupa jest otwarta i można ją powiększyć o kolejne zainteresowane osoby.

Opis projektu:

Celem projektu jest wsparcie aktywności grupy młodzieży w wieku 13-19 lat ze wsi Stożne poprzez nawiązanie nowych relacji społecznych, a także poprawę umiejętności pracy w grupie. Uczestnikami projektu będzie grupa dziewczynek i chłopców chodzących do gimnazjum w Kowalach Oleckich oraz do szkół ponadgimnazjalnych w Olecku. Główna ideą projektu jest włączenie młodzieży we wszystkie działania projektu i przekazanie im możliwie jak najwięcej kompetencji. Spotkania organizacyjne planowane są przez cały czas trwania projektu aby młodzież miała okazję do podzielenia się wrażeniami z rozmów oraz nauczyć uczestników komunikacji i współpracy w zespole. Ćwiczenie tych umiejętności wesprzemy warsztatem integracyjnym i komunikacyjnym. Planujemy wyjazd młodzieży do Ośrodka Pogranicze Sztuk Kultur Narodów w Sejnach na spektakl Kroniki Sejneńskie. Spotkanie to umożliwi wymianę doświadczeń. Trzonem projektu będą spotkania z mieszkańcami wsi i wysłuchanie historii przez nich opowiedzianych. Po każdym spotkaniu w ramach pracy indywidualnej młodzieży będzie odsłuchiwała i spisywała rozmowy. Wysłuchane opowieści oraz otrzymane od mieszkańców zdjęcia opracuje i wyda w postaci albumu. Przygotowaną wystawę, która zaprezentuje mieszkańcom podczas Dni Stożnego. Zgodnie z ideą projektu to młodzież zdecyduje o formach promocji i świętowania zakończenia projektu.

Budżet projektu: 12 000 zł zł

Dotacja: 7 000 zł

Rocznik: 2010

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Fundacja Niewidzialna Ręka w Monetach

Miejscowość: Monety

Ulica, nr domu i lokalu: Monety 16

Kod pocztowy i Poczta: 19-420 Monety

Województwo: warmińsko-mazurskie

Powiat: olecki

Adres strony internetowej: http://www.niewidzialnareka.org.pl

Historia naszego podwórka

Monety 4, 19-420, Polska

Więcej