Azymut na wygraną – czyli jak zostać autorem własnego życia - 2011
Realizowany przez:
Cel:
Celem projektu jest opracowanie metody zrealizowanego projektu @2-Azymut na wygraną i jego rozpowszechnienie wśród organizacji, osób pracujących z młodzieżą i samej młodzieży celem wyrównania szans na dobry start w dorosłe życie młodzieży. Otwarcie płaszczyzny działania, dzięki której młodzież ma możliwość zwiększenia wiary we własne możliwości, głębszego poznania samego siebie, zwiększenia umiejętności samodzielnego i aktywnego planowania własnej przyszłości.
Odbiorcy projektu:
Zespól Projektowy będą tworzyły osoby opisane w punkcie 4; uczestniczyć one będą praktycznie we wszystkich działaniach projektowych. Koordynator P. Pawłowski – razem z młodzieżą realizował z powodzeniem wiele projektów, posiada wiedzę i umiejętności do pracy z młodzieżą. Justyna Miłosz – uczestniczka zrealizowanego projektu – aktywnie z ramienia młodzieży uczestniczyła w pracach Zarządu Projektu. Prowadzić będzie konsultacje z ramienia młodzieży. B. Pawłowski – informatyk i dziennikarz TV. Opisze wszystkie sprawy techniczne związane z realizacją projektu medialnego. M. Sommerfeld – polonista i metodyk.
Opis projektu:
Spotkanie z młodzieżą, która realizowała projekt – omówienie działań oraz co wg nich powinno się znaleźć w publikacji, na co zwracać uwagę itp.
Wybór osób realizujących poszczególne działania. W pracy nad publikacją będą zaangażowane następujące osoby: koordynator zrealizowanego projektu – Paweł Pawłowski; przedstawiciel młodzieży – Justyna Miłosz; ekspert od spraw technicznych (opis techniczny sposobu użycia mediów) – Bartosz Pawłowski; edytor tekstu – Małgorzata Sommerfeld.
Uczestniczenie w szkoleniach i konsultacje z przedstawicielami PFDiM – metoda projektu.
Tworzenie publikacji (korekta tekstu, aspekty techniczne realizowanych działań w projekcie).
Drukowanie publikacji i materiałów promocyjnych.
Promocja – spotkania z przedstawicielami organizacji pracującymi na rzecz wyrównywania szans młodzieży oraz spotkania z samą młodzieżą.
Budżet projektu: 21 400 zł
Dotacja: 15 000 zl zł
Rocznik: 2011
Nitka: Projekty Modelowe
Stowarzyszenie Chociszewo – Wspólna Przyszłość w Chociszewie
Miejscowość: Chociszewo
Ulica, nr domu i lokalu: Chociszewo 44
Kod pocztowy i Poczta: 66-304 Brójce
Województwo: lubuskie
Powiat: międzyrzecki
Adres strony internetowej: –