Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Skopiowano!
Wróć do początku
Zespół Trenerzy Ambasadorzy Programu

Zespół

Fundacja Civis Polonus, która jest Realizatorem Programu, to doświadczona i kompetentna organizacja pozarządowa, która od 2004 roku realizuje programy aktywnej edukacji obywatelskiej na poziomie szkół i gmin.

Paweł Walecki

Dyrektor Programowy

Znam program z różnych perspektyw — uczestnika, koordynatora, a od blisko 10 lat jako członek zespołu „Równać Szanse”. Pomagam realizować cele, uatrakcyjniać działania, rozwiązywać problemy i osiągać maksymalne efekty w projektach. Wspieram też osoby, które zaczynają lub chcą zacząć pracę z młodzieżą. Myślę, że moja droga może być świetnym przykładem na to, dlaczego warto wspierać młodych ludzi.

Interesuję się piłką nożną, teatrem i historią.

Paweł Walecki
Dane kontaktowe
tel. 609 458 344
E-mail: pawel.walecki@civispolonus.org.pl

Emilia Lićwinko

Specjalistka ds. organizacyjnych

W organizacjach pozarządowych działam od kilkunastu lat. Realizowałam projekty kulturalne, edukacyjne, sportowe. W Programie Równać Szanse odpowiadam za organizację szkoleń, administrację systemu dla wnioskodawców oraz prowadzenie sieci Ambasadorów Programu. W wolnym czasie uczę się programowania. Uwielbiam Portugalię i wycieczki rowerowe.

Emilia Lićwinko
Dane kontaktowe
tel. 451 081 013
E-mail: emilia.licwinko@civispolonus.org.pl

Kuba Dziok

Marketing Manager

Odpowiadam za komunikację i promocję Programu. Po godzinach ratuję koty z drzew jako strażak ochotnik. Od ponad 10 lat jestem związany ze środowiskiem organizacji pozarządowych i chętnie wspieram ich działania marketingowe, aby mogły one skuteczniej promować swoją misję i działania. Wieczorami lubię zgłębiać tajniki biznesu, psychologii i marketingu. Moja pasja do pomagania innym oraz ciągły rozwój sprawiają, że chętnie dzielę się swoją wiedzą i doświadczeniami z innymi. Prywatnie interesuję się nowymi technologiami, uprawiam sport, czasem pstrykam zdjęcia, a od czasu do czasu lubię zabawić się w gamera.

Kuba Dziok
Dane kontaktowe
E-mail: kuba@rownacszanse.pl

Martyna Barej

Specjalistka ds. dotacji

Jestem absolwentką Wydziału Pedagogicznego Uniwersytetu Warszawskiego. Przez kilkanaście lat zawodowo związana byłam z edukacją. W Programie Równać Szanse realizuję zadania administracyjne i koordynuję proces dotacyjny. Lubię podróże, muzykę, prace w ogrodzie oraz urządzanie wnętrz. Inspiruje mnie przyroda, sztuka i architektura.

Martyna Barej
Dane kontaktowe
tel. 22 827 52 49 (poniedziałek-środa)
E-mail: martyna.barej@civispolonus.org.pl

Trenerzy

Michał Romanowski

nauczyciel, trener dramy

Jestem absolwentem Międzywydziałowych Indywidualnych Studiów Humanistycznych i Społecznych Uniwersytetu Warszawskiego. Z programem Równać Szanse współpracuję od 2015 roku.

Lubię pracować z młodzieżą i projektować strategie edukacyjne wspierające rozwój. Szczególną uwagę przykładam do współpracy młodzieży z dorosłymi.

 

Maria Makowska

Socjolożka

Jestem trenerką i facylitatorką krajowych i międzynarodowych programach edukacyjnych. Rozwój umiejętności społecznych, społeczności lokalnych, przywództwo i praca z młodzieżą to moje specjalności. Opracowałam wiele materiałów edukacyjnych; jestem współautorką publikacji Polskiej Fundacji Dzieci i Młodzieży „Przepis na diagnozę, czyli poznaj młodych i środowisko lokalne”. Na co dzień pracuję w Fundacji TechSoup.

Jeżdżę rowerem przez 12 miesięcy w roku.

Monika Wrzosek

psycholożka i psychoterapeutka

Skończyłam KUL na kierunku psychologia oraz nauki o rodzinie, Studium Socjoterapii i Treningu Interpersonalnego oraz Szkołę Psychoterapii Psychodynamicznej w Krakowskim Centrum Psychodynamicznym. Aktualnie pogłębiam swoją wiedzę w Szkole Psychoterapii Dzieci i Młodzieży w Laboratorium Psychoedukacji w zakresie prowadzenia psychoterapii grupowej. Doświadczenie w pracy z dziećmi i młodzieżą zdobywałam pracując w wielu placówkach i klubach dla młodzieży. Od 6 lat jestem prezeską Zarządu Fundacji By The Way. Od 2015 r. jestem związana z programem Równać Szanse — początkowo w roli koordynatorki, aktualnie jako trenerka.

Moją pasją jest badanie rozwoju młodych ludzi i praca z nimi.

Katarzyna Braun

dr nauk humanistycznych w zakresie pedagogiki

Pracuję jako nauczycielka akademicka w Instytucie Pedagogiki KUL. 

Od 2001 roku współpracuję ze Stowarzyszeniem Centrum Wolontariatu w Lublinie. Działam też jako trenerka w wielu programach z zakresu wolontariatu, aktywizacji społeczności lokalnych – „Wolontariat w Ośrodkach Pomocy Społecznej”, „Wolontariat Pierwszy Krok na Rynku Pracy”, „Program Rozwoju Bibliotek”. W Programie Równać Szanse jestem od 2001 roku, zaczynałam jako realizatorka projektów, następnie partnerka w Regionalnym Konkursie Grantowym oraz ekspertka.

Lubię pomagać innymi.

Jerzy Szczepaniec

trener Polskiego Stowarzyszenia Psychologów Praktyków

Ukończyłem pedagogikę resocjalizacyjną na Uniwersytecie Jagiellońskim. Jestem trenerem Programu „Spójrz inaczej”, Fundacji Rozwoju Demokracji Lokalnej, Krajowego Programu Przeciwdziałania Narkomani, edukatorem MEN, ekspertem w Małopolskim Urzędzie Wojewódzkim w Krakowie w zakresie systemu przeciwdziałania przemocy w rodzinie. Realizuję projekty PO KL. Mam doświadczenie w prowadzeniu zajęć w zakresie komunikacji społecznej.

Iwona Kirstein

certyfikowana trenerka Małopolskiej Szkoły Trenerów

Ukończyłam psychologię na Uniwersytecie Jagiellońskim i Kolegium Nauczycielskie na Uniwersytecie Wrocławskim, a także szkołę Erickson College International oraz Szkołę Coachingu Systemowo-Psychodynamicznego. Od 15 lat prowadzę szkolenia  z zakresu kompetencji społecznych, kompetencji liderskich  oraz  rozwoju osobistego dla biznesu, organizacji pozarządowych i administracji publicznej. 

Lubię dobre kino i kuchnię azjatycką.

Danuta Daszkiewicz

rekomendowana trenerka Polskiego Towarzystwa Psychologicznego

Ukończyłam studia magisterskie, a ponadto studia podyplomowe z Coachingu oraz Szkołę dialogu motywującego.

Jestem trenerką Kujawsko-Pomorskiej Szkoły Wyższej w zakresie rozwijania  kompetencji interpersonalnych oraz współzałożycielką i trenerką Stowarzyszenia Dorośli-Dzieciom. Moje kompetencje to: budowanie zespołów, współpraca w grupie, integrowanie środowiska lokalnego.

Interesuję się podróżami, przyrodą i  filmami. 

 

Aleksandra Daszkowska-Kamińska

socjolożka w ramach Międzywydziałowych Indywidualnych Studiów Humanistycznych UW

Współpracuję z Programem Równać Szanse od 2012r., początkowo w roli ekspertki a od kilku lat jako trenerka. Na co dzień jestem dyrektorką Bednarskiej Szkoły Realnej — niepublicznego liceum w Warszawie.
Moją pasją są podróże vanem z liczną rodziną.

Ambasadorzy Programu

Adrian Klawikowski

województwo pomorskie

Urodziłem się w Sierakowicach na Kaszubach. Studiowałem historię na Wydziale Humanistycznym Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, od 2005 roku pracuję jako nauczyciel gimnazjum i szkół podstawowych, obecnie również jako wicedyrektor SP1 w Sierakowicach.
Jestem autorem i realizatorem licznych projektów edukacyjnych i społecznych finansowanych z Europejskiego Funduszu Społecznego, Funduszu Inicjatyw Obywatelskich i innych, koordynuję projekty w programie Równać Szanse.
Mam wiele pasji – lotnictwo (www.kolosymulacjilotniczych.pl), muzyka dla dzieci – instruktor gry na gitarze (www.sierakowickagitarownia.pl), muzyka dla starszych – założyciel i lider zespołu rockowego TMS (www.themindseekers.pl). Udzielam się społecznie – www.razemdladobra.pl, prezes Stowarzyszenia Sierakowicka Jedynka (www.sierakowickajedynka.pl).

Adrian Klawikowski
Dane kontaktowe
E-mail: a.klawikowski@rownacszanse.pl

Agnieszka Hałasa

województwo lubelskie

Do Równać Szanse trafiłam kilka lat temu, za sprawą projektu” od Drewniaka do Kozaka, czyli jak zostać Królem Życia?”. Od tego czasu zaczęła się moja przygoda z programem. Z wykształcenia jestem pedagogiem ale pracuję w samorządzie i od 20 lat działam w sferze organizacji pozarządowych. Piszemy wnioski, realizujemy projekty. Razem tworzymy grupę ludzi, którzy chcą coś zrobić dla swojej społeczności. Daje mi to poczucie sprawczości oraz pewność, że to co robię jest potrzebne. Od zawsze mieszkam na Roztoczu i … chcę tam zostać. Jestem książkoholiczką, fanką polskiego rocka, Janusza Korczaka i Maradony.

Agnieszka Hałasa
Dane kontaktowe
E-mail: a.halasa@rownacszanse.pl

Andrzej Kosmowski

województwo podlaskie

Pracuję jako animator kultury w Bibliotece – Centrum Kultury w Szczuczynie. Koordynowałem kilka młodzieżowych regionalnych i ogólnopolskich projektów Programu Równać Szanse m.in. „Szczuczyn okiem młodego filmowca”, „Odjazdowa gmina – zorganizowanie trasy rowerowej”, „Akcja Reaktywacja – ludowe pieśni i przyśpiewki z zapiśnika dziadków”, współuczestniczyłem w projekcie “Młodzieżowa Maskotka – Stacja Animacja”. Propaguję wykorzystywanie nowoczesnych technologii w życiu codziennym, pracy, do nauki i zabawy – kodowania offline i online, Wirtualnej Rzeczywistości, kodów QR, wszelkich aplikacji fotograficznych, filmowych i edukacyjnych. Jestem zwolennikiem niekonwencjonalnych akcji bibliotecznych o charakterze sportowym i edukacyjnym, miłośnikiem fantastyki Tolkiena i G.R.R. Martina, horrorów Grahama Mastertona, Stephena Kinga i Joe Hilla, historii Polski i świata Kena Folleta, Elżbiety Cherezińskiej, Ignacego Kraszewskiego.
„(…) Chciałbym aby biblioteki były postrzegane jako swoiste remedium na nudę, inkubator pasji i zainteresowań oraz centrum integracyjne.”
Na co dzień wyznaję zasadę: “Pracujemy z Wami i dla Was”.

Andrzej Kosmowski
Dane kontaktowe
E-mail: a.kosmowski@rownacszanse.pl

Anna Elsner

województwo mazowieckie

Jestem prezeską Fundacji Działaj do Woli, Sołtyską, członkinią KGW w Woli Cygowskiej. Pracuję w jednym z warszawskich urzędów, gdzie zajmuję się m.in. Młodzieżową Radą, Radą Seniorów, Dzielnicową Komisją Dialogu Społecznego. Program Równać Szanse znam zarówno od strony teoretycznej (pracowałam w teamie administrujący program) jak i praktycznej (jako realizatorka i koordynatorka działań młodzieży).

Anna Elsner
Dane kontaktowe
E-mail: a.elsner@rownacszanse.pl

Barbara Jaroszewicz

województwo opolskie

Jestem absolwentką filologii angielskiej WSP w Opolu i na co dzień uczę języka angielskiego w Zespole Szkolno-Przedszkolnym TAK im. Ireny Sendlerowej w Opolu. Pracuję również jako wykładowca – metodyk na Uniwersytecie Opolskim przygotowując przyszłych nauczycieli angielskiego do pracy. Posiadam bogate doświadczenie jako koordynator międzynarodowych projektów edukacyjnych w programie Comenius, Erasmus Plus, ILN; realizowanych w szkole, jestem trenerką kompetencji społecznych.
Z programem Równać Szanse współpracowałam jako partner regionalny programu w latach 2011-2018 oceniając wnioski pod kątem formalnym i merytorycznym, a następnie oceniając wnioski jako członek komisji ekspertów OKG i RKG (2020 -2022).
Lubię podróże i ogrody.

Barbara Jaroszewicz
Dane kontaktowe
E-mail: b.jaroszewicz@rownacszanse.pl

Barbara Zwierzyńska-Doskocz

województwo dolnośląskie

Liderka, animatorka lokalna, prezeska złotoryjskiego stowarzyszenia „Nasze Rio”, radna Rady Miejskiej w Złotoryi. Moja dewiza: „najważniejsze, co możemy dać naszym dzieciom, to korzenie i skrzydła”. Na co dzień zajmuję się animacją społeczną, wolontariatem i pracą z młodzieżą a także włączeniem społecznym osób zagrożonych wykluczeniem i prowadzeniem punktu pomocy dla uchodźców. Działalność opieram między innymi na łączeniu różnych środowisk, w myśl zasady, że razem możemy więcej. Wiele z realizowanych projektów dotyczy edukacji regionalnej, tożsamości lokalnej i dialogu międzypokoleniowego. W ramach funkcjonującego przy Stowarzyszeniu „Nasze Rio” Złotoryjskiego Centrum Wolontariatu uczestniczę w realizacji inicjatyw społecznych takich jak Dni Życzliwości, Klub SuperMam, akcja KochaMy Złotoryję czy Klub Ludzi Ciekawych. Współtworzyłam Centrum Aktywności Społecznej Wulkan, którego zamysłem jest między innymi odkrywanie potencjału regionu. Za jedno z największych osiągnięć uważam wyprodukowanie przez złotoryjską młodzież pełnometrażowego amatorskiego filmu „Opowieść Złotoryjska”. To ekranizacja powieści pod tym samym tytułem, opisującej losy dwóch rodzin, polskiej i niemieckiej, na przestrzeni trudnych lat 1933-1953. Projekt zrealizowany został (oczywiście 🙂 w ramach programu Równać Szanse. Jestem absolwentką m.in studiów „Zarządzanie Rozwojem Społeczności Lokalnych”, Szkoły Liderów Polsko Amerykańskiej Fundacji Wolności, programu Departamentu Stanu USA – International Leadership Visitor Programme. Zostałam wyróżniona w konkursie „Akcja Akacja, Akcja Dąb – Niezwykli Dolnoślązacy, Niezwykłe Dolnoślązaczki (2014′) oraz otrzymałam tytuł Człowieka Roku Ziemi Złotoryjskiej (2017′). Prywatnie żona i matka (trójki nastolatków). W wolnym czasie aktywnie odpoczywam, najchętniej nurkując

Dane kontaktowe
E-mail: b.zwierzynska-doskocz@rownacszanse.pl

Damian Polek

województwo małopolskie

Mieszkam w Małopolsce w małej malowniczej gminie Lipnica Murowana. Na co dzień pracuję jako informatyk w urzędzie w Krakowie. Od 10 lat pełnię funkcję Prezesa Zarządu Stowarzyszenia Miłośników Aktywności. Wraz z grupą młodych ludzi działam w różnych dziedzinach życia społecznego: sporcie, kulturze czy edukacji. Swoje działania kieruję zarówno do dzieci, młodzieży jak i dorosłych. W Programie Równać Szanse jestem od roku 2016. Moim głównym celem jest wspieranie młodzieży z różnych rejonów i dawanie szansy udziału w programie jak największej liczbie młodych osób.

Damian Polek
Dane kontaktowe
E-mail: d.polek@rownacszanse.pl

Dariusz Sałata

województwo wielkopolskie

Od urodzenia mieszkam w Chodzieży – mieście w północnej Wielkopolsce. Z III sektorem jestem związany od 20. roku życia. Od 2004 r. jako członek Towarzystwa Miłośników Ziemi Chodzieskiej, a od 2018 r. jako prezes TMZCh. Odpowiadam w nim za pracę z młodzieżą. Koordynowałem i opiekowałem się kilkudziesięcioma projektami realizowanymi przez młodych ludzi, w tym kilkunastoma w Programie Równać Szanse. Zawodowo realizuję się w chodzieskich wodociągach. Równolegle przez 15 lat sprawdzałem się również jako dziennikarz. Z zamiłowania przyrodnik i ekolog. Interesuję się też fotografią i historią (nie tylko tą regionalną). Prywatnie jestem szczęśliwym mężem i ojcem dwójki dzieci.

Dariusz Sałata
Dane kontaktowe
E-mail: d.salata@rownacszanse.pl

Ewa Żukowicka

województwo podlaskie

Z wykształcenia jestem pedagogiem specjalnym, pedagogiem przedszkolnym, terapeutą wczesnej interwencji pedagogicznej, protetykiem słuchu, a teraz dokształcam się w integracji sensorycznej. Obecnie mieszkam na podlasiu w Orli. Cieszę się życiem rodzinnym i większość uwagi skupiam na moich 4 córkach. W odpowiedzi na potrzeby lokalnej społeczności założyłam fundację i od 5 lat prężnie działamy z rodzicami na rzecz edukacji dzieci wiejskich i integracji wielokulturowej społeczności lokalnej. Mogę dzielić się doświadczeniem pracy z młodzieżą, edukacji formalnej i nieformalnej dzieci i młodzieży, w działaniach kulturalnych, w integracji społeczności lokalnych, w działaniach na rzecz mniejszości narodowych i etnicznych, rozwijaniu ngo na terenach małych miejscowości. Przygodę z Programem Równać Szanse zaczęłam 5 lat temu i był to jeden z pierwszych projektów, które zrealizowaliśmy na rzecz młodzieży z terenów wiejskich. Do tej pory udało nam się z sukcesem zrealizować 3 projekty poświęcone tematyce wielokulturowości i animacji lokalnej społeczności przez młodzież. Były to działania realizowane na terenie gminy Orla na Podlasiu. Dzięki temu, iż młodzież mogła spróbować swoich sił w Programie Równać Szanse, wśród młodzieży wyłoniły się liderki. Podnoszą one swoje kompetencje dzięki szkoleniom młodzieżowych liderów w ramach Programu Równać Szanse jak i Programu Młoda Polska Szkoły Liderów.

Ewa Żukowicka
Dane kontaktowe
E-mail: e.zukowicka@rownacszanse.pl

Irena Szczypek

województwo podkarpackie

Jestem bibliotekarką (uzależnioną od książek i muzyki), animatorką kultury, realizuję projekty dla różnych grup wiekowych, moderuję Dyskusyjne Kluby Książki. Na co dzień pracuję w Gminnej Bibliotece Publicznej w Chmielniku i jej filii w Zabratówce. Najbardziej cenię sobie pracę z dziećmi i młodzieżą, bo to mnie inspiruje do ciągłej edukacji, ale mam także doświadczenie w pracy z seniorami.
Z Programem Równać Szanse jestem związana od 10 lat.

Irena Szczypek
Dane kontaktowe
E-mail: i.szczypek@rownacszanse.pl

Iwona Senderowska

województwo świętokrzyskie

Zawodowo jestem związana z działalnością kulturalną, od 10 lat jako dyrektorka Pińczowskiego Samorządowego Centrum Kultury. Realizowałam projekty w ramach Regionalnego Programu Grantowego Równać Szanse, jestem absolwentką II edycji programu Liderzy dla Młodzieży w województwie świętokrzyskim. Popieram tworzenie takiej przestrzeni dla młodzieży, w której młodzi mają prawo do wypowiadania własnego zdania, czują się komfortowo i mogą inicjować swoje działania. Współpracuję z instytucjami i stowarzyszeniami lokalnymi inicjując projekty włączające młodzież w realizację inicjatyw oddolnych i rozwój ich zainteresowań (kulturalnych, sportowych).

Iwona Senderowska
Dane kontaktowe
E-mail: i.senderowska@rownacszanse.pl

Jarosław Wrona

województwo dolnośląskie

Jestem członkiem stowarzyszenia Fundus Glacensis z Kudowy-Zdroju, dziennikarzem Radia Wrocław i Telewizji Sudeckiej, społecznikiem z ziemi kłodzkiej. Z programem Równać Szanse związany od 18 lat. Byłem uczestnikiem projektów, koordynatorem, pracowałem też nad projektem modelowym, wziąłem udział w wielu szkoleniach i innych projektach realizowanych przez Polsko Amerykańską Fundację Wolności. Przez lata poznawałem ideę programu. Program Równać Szanse, jest wyjątkowy, bo tworzą go młodzi ludzie. Decydują o kierunkach, sami zdobywają doświadczenia i często pokonują bariery, które wydawały się być murem nie do przejścia. Jeśli młody człowiek podsumowuje, że w tym projekcie, najważniejsza była dla niego wolność, nic więcej dodawać nie trzeba.

Jarosław Wrona
Dane kontaktowe
E-mail: j.wrona@rownacszanse.pl

Joanna Kalińska

województwo wielkopolskie

Od ponad 20 lat związana ze Stowarzyszeniem Instytut Zachodni, które w latach 2014-2017 oraz 2019-2020 roku pełniło rolę Partnera Regionalnego Programu Równać Szanse i odpowiadało za promocję i przeprowadzenie Konkursu na terenie województw lubuskiego, pomorskiego, wielkopolskiego i zachodniopomorskiego. Od 2017 roku współpracowałam także przy Ogólnopolskim Konkursie Grantowym Równać Szanse. Posiadam duże doświadczenie w ocenie projektów zarówno na poziomie ministerialnym jak i lokalnym. Obecnie pełnię funkcję Pełnomocnika Burmistrza ds. Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi w Grodzisku Wielkopolskim gdzie rozwijam ideę oddolnej aktywności społecznej mieszkańców oraz rozwoju społeczeństwa obywatelskiego, współpracuję z Kołami Gospodyń Wiejskich. Prywatnie właścicielka kota oraz dwóch owczarków niemieckich, lubię podróżować, słuchać muzyki i odpoczywać nad morzem.

Dane kontaktowe
E-mail: j.kalinska@rownacszanse.pl

Kamil Zbietka

województwo lubelskie

Ukończyłem Wychowanie Fizyczne na AWF w Białej Podlaskiej. Od wielu lat związany z Gminną Biblioteką Publiczną w Wojcieszkowie. Radny Rady Gminy Wojcieszków – Przewodniczący Komisji Oświaty, Kultury, Sportu i Zdrowia (2 kadencja). Wielokrotny laureat Ogólnopolskiego Konkursu Lider Animator. Absolwent Programu Liderzy Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności (Szkoła Liderów). Trenuję lokalne, młodzieżowe zespoły sportowe, inicjuję wydarzenia sportowo-rekreacyjne: 24-godzinny mecz piłki siatkowej, 24- godzinny festiwal sportu, VIII edycji Pucharu Lata. Jestem autorem lokalnej publikacji „Legendy i opowiadania z gminy Wojcieszków”. Nagrodzony Kryształowym Magnesem jako społecznik i animator.

Kamil Zbietka
Dane kontaktowe
E-mail: k.zbietka@rownacszanse.pl

Łukasz Molski

województwo zachodniopomorskie

Pedagog, menedżer kultury, lider. Chłopak znad morza. Działaniami kulturowymi zajmuję się od 1996 roku. Pierwsze warsztaty z młodzieżą poprowadziłem mając 20 lat. Kultura jest dla mnie sposobem na działania ze społecznościami lokalnymi. Pracuję dla samorządu, ale serce mam pozarządowe. Od jesieni 2019 roku jestem związany zawodowo z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Ustroniu Morskim.

Łukasz Molski
Dane kontaktowe
E-mail: l.molski@rownacszanse.pl

Magdalena Turska

województwo lubuskie

Magda (właśc. Magdalena) Turska– urodziłam się w Wodzisławiu Śląskim w rodzinie napływowej, więc nie jestem rodowitą Ślązaczką. Genealogicznie Kresowianka, Wielkopolanka, Niemka i Żydówka. Mając 15 lat, przeprowadziłam się do Gorzowa Wielkopolskiego, gdzie podjęłam naukę w IV LO. Potem nastał czas studiów filologicznych we Wrocławiu, przerywanych dłuższymi wyjazdami do Paryża (m.in. roczny pobyt przeznaczyłam na naukę w szkole językowej). Po obronie pracy magisterskiej z glottodydaktyki wybrałam emigrację w Londynie, w którym mieszkałam około roku, by powrócić na Ziemię Lubuską i osiąść na kilkanaście lat w Santocku. W tym czasie ukończyłam studia podyplomowe z bibliotekoznawstwa na UAM w Poznaniu, a także VIII edycję Programu Liderzy PAFW w Warszawie. Byłam prezeską stowarzyszeń „Otwarty Krąg” i „OKO – Oblicza Kłodawskich Okolic”, członkini Stowarzyszenia Alumni (absolwentka programu IVLP). Zawodowo od 15 lat jestem związana z bibliotekami. W latach 2007-2021 pracowałam w Kłodawie, żeby pod koniec 2021 roku podjąć pracę w gorzowskiej Książnicy, gdzie m.in. od 2022 roku koordynuję projekt „Ameryka w twojej bibliotece”. Jestem laureatką III edycji Konkursu Stypendialnego im. Olgi Rok. Uczestniczyłam w projekcie „Młode menedżerki kultury” Towarzystwa Inicjatyw Twórczych „ę”. Wydałam „Międzyczas, którego nie ma i inne małe prozy” oraz „Wodne granice”. Publikowałam w czasopismach naukowych (artykuły branżowe dotyczące bibliotek) i „Pegazie Lubuskim”. Kilka wczesnych wierszy wydano w almanachu „Poeci Okrągłego Stołu”. Współtworzyłam portal slowlife’owy Povoli.pl. Dwukrotnie wzięłam udział w Letniej Akademii Nowe Horyzonty (powstałe filmy dostępne na YouTube, tzn. „Którędy” i „Przejścia”). Obecnie dzielę czas pomiędzy średniej wielkości wsią (Santocko) a średniej wielkości miastem (Gorzów). Obok pisania zajmuję się grafiką komputerową, paleniem papierosów (ale zawsze na powietrzu!), zbieraniem skarbów z nowo poznanych przestrzeni. Czasami ze skarbów powstają asamblaże. Kolekcjonuję magnesy, koszulki i zapalniczki, ponieważ te artefakty przypominają miejsca, do których udało mi się dotrzeć. Fascynują mnie dywany orientalne, na temat których z przyjemnością pogłębiam wiedzę.

Magdalena Turska
Dane kontaktowe
E-mail: m.turska@rownacszanse.pl

Michał Postek

województwo mazowieckie

Od 12 lat jestem związany z samorządem terytorialnym, a od 15 z programem Równać Szanse, najpierw jako uczestnik, później jako koordynator następnie jako ekspert do oceny wniosków. Dzięki pracy w samorządzie realizuję wiele projektów poświęconych edukacji i młodzieży, w ramach możliwości JST zmieniam system oświaty w przyjazny dla młodzieży i nauczycieli. Duży nacisk kładę na jakość żywienia dzieci i młodzieży pracując bezpośrednio z personelem kuchni szkolnych.
Zainteresowania: mój ogród, polityka, kuchnia.

Michał Postek
Dane kontaktowe
E-mail: m.postek@rownacszanse.pl

Monika Januszewska

województwo kujawsko-pomorskie

Od 2017 roku jestem dyrektorką Biblioteki – Centrum Kultury i Promocji Gminy Lubiewo. Ukończyłam geografię na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, studia podyplomowe z Zarządzania kulturą na WSG w Bydgoszcz oraz Bibliotekoznawstwo i Informację Naukową na UKW w Bydgoszczy. Jestem absolwentką XIII edycji Programu Liderzy PAFW, dzięki której nabyłam umiejętności zarządzania zespołem. Działam jako animatorka w programach Dom Kultury+ oraz Lokalne Partnerstwa PAFW. Koordynowałam kilkadziesiąt projektów, w tym ze środków MKiDN, NCK, PAFW, FRSI.

Monika Januszewska
Dane kontaktowe
E-mail: m.januszewska@rownacszanse.pl

Monika Kaczmarzyk

województwo śląskie

Ukończyłam dziennikarstwo i komunikację społeczną w Wyższej Szkole Umiejętności Społecznych w Poznaniu oraz zarządzanie kulturą na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Od 2012 roku jestem związana z Programem „Równać Szanse”. Początkowo była to rola warsztatowca i osoby wspierającej podczas projektu „Coolturalna Piwnica” prowadzonego przez Stowarzyszenie Na Rzecz Wspierania Miasta Sławków. Koordynatorem projektów młodzieżowych prowadzonych przez Miejski Ośrodek Kultury w Sławkowie jestem od 2016 roku. Jestem inicjatorką i pomysłodawczynią działań lokalnych z udziałem młodych ludzi. Pełnię rolę opiekuna wolontariatu pod nazwą – Młodzieżowa Galeria „Za Sceną” przy MOK Sławków. Praca z młodzieżą daje mi ogromną radość, cały czas jest moją inspiracją i motywacją. Bez młodych ludzi mój świat byłby tylko dwukolorowy, młodzież to paleta niezliczonej ilości barw. Dzięki silnej więzi z młodymi ludźmi od początku udawało nam się odnosić wspólne sukcesy. Młodzieżowi Liderzy często mówią o mnie „nasza mama chrzestna”, która przekazała nam miłość do projektów. Czy można wyobrazić sobie piękniejszą opinię młodzieży?
Lubię patrzeć jak uczestnicy projektów rozwijają swoje kompetencje społeczne, aby za chwilę podbić świat. Cieszę się ogromnie, że będąc ambasadorem Programu „Równać Szanse” mogę tym zamiłowaniem do pracy z młodzieżą dzielić się z dorosłymi i zachęcać ich do brania udziału w konkursach grantowych.

Monika Kaczmarzyk
Dane kontaktowe
E-mail: m.kaczmarzyk@rownacszanse.pl

Monika Kur-Rydzewska

województwo warmińsko-mazurskie

Moją pasją jest działanie z ludźmi i dla ludzi. Od piętnastu lat prowadzę Stowarzyszenie Warmińska Wieś, które aktywizuje mieszkańców mojej miejscowości. Pracowałam też z młodzieżą, koordynując wiele projektów Programu „Równać Szanse”. Lubię nowe wyzwania i stale szukam okazji do samorozwoju. Brałam udział w programie „Liderzy” PAFW, realizowanym przez Fundację „Szkoła Liderów”.
Zawodowo, od ponad dwudziestu lat, jestem związana z samorządem. W pracy wykorzystuję, zdobytą na studiach, wiedzę z zakresu prawa, administracji, gospodarki przestrzennej i urbanistyki.
Wielką radość sprawiają mi podróże, gotowanie i treningi nordic walking

Dane kontaktowe
E-mail: m.kur-rydzewska@rownacszanse.pl

Natalia Wolko-Stempniewicz

województwo łódzkie

W Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Wieruszowie pracuję od kilkunastu lat. Wcześniej zdobywałam doświadczenie w handlu, terapii zajęciowej, nawet w ogrodnictwie. Pracowałam w gazecie, prowadziłam firmę i wydawnictwo. Należę do kilku stowarzyszeń. To działanie w Organizacjach Pozarządowych pozwoliło mi spojrzeć na pracę w bibliotece z innej perspektywy. Lubię pracować z ludźmi i szybko nawiązuję z nimi kontakt. Nie ważne ile mają lat, skąd pochodzą, jaki mają światopogląd. Z Programem Równać Szanse zetknęłam się w 2011 roku szukając nieszablonowych pomysłów na pracę z młodzieżą. Od 2006 roku do dnia dzisiejszego koordynuję nowe projekty. Praca z młodymi ludźmi nauczyła mnie cierpliwości, pokory i szybkiego reagowania na zmiany. Z fascynacją towarzyszę im w ścieżce rozwoju. Cieszę się ze zmian, jakie w nich zachodzą, wtedy wiem, że to co robię ma sens. Zawsze jestem dobrej myśli, bo po co być złej?
Interesuje nie zmiana rozumiana jako dość szeroki proces: zarówno w odniesieniu do ludzi jak i do instytucji, nowe technologie, edytorstwo, malarstwo. Lubię eksperymentować z gotowaniem, a dla frajdy czasem robię na szydełku i tworzę sojowe świece.

Natalia Wolko-Stempniewicz
Dane kontaktowe
E-mail: n.wolko-stempniewicz@rownacszanse.pl

Paweł Pawłowski

województwo lubuskie

Pochodzę z Chociszewa – małej wsi w województwie lubuskim, powiecie międzyrzeckim, gminie Trzciel. Jestem nauczycielem – katechetą. Dzięki spokojowi oraz wierze realizuję cele i marzenia. I to nie tylko swoje. Dotychczas pomogłem wielu młodym ludziom rozwinąć swoje umiejętności, zainteresowania, a także odnaleźć drogę życiową. Bardzo dużo czasu spędzam z młodzieżą. Udało mi się poznać problemy młodych ludzi. Walczymy z nimi wspólnie. Podejmujemy się realizacji wielu przedsięwzięć – od tych najdrobniejszych tj. zorganizowanie spotkań, po te większe tj. realizacja projektów.
Interesuje mnie nie tylko praca młodzieżą. Lubię posiedzieć przy komputerze i grać w gry strategiczne. Nie pogardzę również dobrym filmem sensacyjnym. Jest jeszcze coś co lubię – polska kuchnia.
Ze względu na barwną karierę zawodową potrafi odnaleźć się w każdym środowisku.

Dane kontaktowe
E-mail: p.pawlowski@rownacszanse.pl

Stanisław Baska

województwo świętokrzyskie

Jestem prezesem Fundacji Fundusz Lokalny SMK, przedsiębiorcą, trenerem, tutorem, moderatorem warsztatów i spotkań z zakresu rozwoju społecznego i gospodarczego, inicjatorem partnerstw lokalnych. Moje dotychczasowe doświadczenie zawodowe to: ponad 100 opracowanych projektów i wniosków aplikacyjnych, koordynacja ponad 40 projektów finansowanych ze środków krajowych, programów Unii Europejskiej i programów amerykańskich, koordynowanie prac nad 30 strategiami gmin, powiatów i regionów, publikacje z zakresu planowania i zarządzania projektem, komunikacji i partycypacji oraz animacji społecznej lokalnej, podręczników dla osób bezrobotnych.

Dane kontaktowe
E-mail: s.baska@rownacszanse.pl

Tamara Ryzner

województwo podkarpackie

Jestem absolwentką anglistyki, od 16 lat nauczycielką języka angielskiego, obecnie związaną z I Liceum Ogólnokształcącym im. Juliusza Słowackiego w Przemyślu. Wieloletnia członkini i wolontariuszka Stowarzyszenia Wspierającego Rozwój Edukacji na Obszarach Wiejskich Szansa. Przez cały czas z wielkim zaangażowaniem dzielę się swoją wiedzą i doświadczeniem, chętnie służę radą i pomocą. Jestem pomysłodawcą wielu projektów edukacyjnych oraz prospołecznych o zasięgu regionalnym, ogólnopolskim i międzynarodowym, które zawsze realizuję i wspieram z wielką pasją i oddaniem. Z Programem Równać Szanse jestem związana od 2015 roku. Koordynowałam kilka projektów w ramach Ogólnopolskiego Konkursu Grantowego, Regionalnego Konkursu Grantowego oraz organizowałam Lokalne Forum „Równać Szanse”. Od dwunastu lat prowadzę teatr anglojęzyczny, a swój warsztat szlifowałam m.in. w The Lee Strasberg Theatre & Film Institute w Nowym Jorku oraz Michigan Theatre. Motywuję nauczycieli do rozwoju, będąc ambasadorem programu English Teaching w Polsce. Jestem absolwentką Summer Holocaust Teacher Training Program oraz wielu innych szkoleń, które zawsze wnoszą do mojej pracy coś nowego. Moją główną skarbnicą pomysłów są młodzi ludzie. To właśnie oni chcą poznawać swoje miejsce we wszechświecie. Ich zachwyt nad drobnymi rzeczami sprawia, że w głowach rodzą się nieprzewidywalne i nietypowe pomysły.

Tamara Ryzner
Dane kontaktowe
E-mail: t.ryzner@rownacszanse.pl

Teresa Jankowska

województwo małopolskie

Z wykształcenia jestem architektką wnętrz, z wyboru samorządowcem, animatorką, trenerką, superwizorką, edukatorką. W latach 2005-2013 pełniłam funkcję Burmistrza Brzeszcz. Byłam radną Powiatu Oświęcimskiego w kadencji 2002-2005. W trwającej obecnie kadencji jestem Członkinią Zarządu Powiatu Oświęcimskiego. Angażuję się w działania związane z animacją społeczno-kulturową, rewitalizacją i ekonomią społeczną. Współpracuję z instytucjami samorządowymi i organizacjami pozarządowymi. Zarządzałam instytucją kultury w Brzeszczach (1995-2005). Posiadam doświadczenie w zakresie animacji społecznej i kulturalnej (m.in. Centrum Aktywności Lokalnej, Program Rozwoju Bibliotek, Rewitalizacja Społeczna, Dom Kultury+ Inicjatywy Lokalne). W latach 2016 – 2019 byłam animatorką środowisk lokalnych w programie Małopolski Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej, a w 2018-2019 współpracowałam z młodzieżą w projekcie „W poszukiwaniu inspiracji…” w ramach Programu Równać Szanse. Pełniłam rolę Konsultanta ds. wdrożenia subregionalnego modelu partycypacji publicznej projektu „Decydujmy Razem”, w ramach którego powstał model konsultacji społecznych. Koordynowałam Program Animacji Społecznej w Łodzi, który był częścią pilotażowego projektu „Opracowanie modelu prowadzenia rewitalizacji obszarów miejskich na wybranym obszarze w Mieście Łodzi” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej.

Teresa Jankowska
Dane kontaktowe
E-mail: t.jankowska@rownacszanse.pl