WSTECZ :: Strona głównaAktualnościLudzie programuWywiad z Pawłem Waleckim

Paweł Walecki w Stanach Zjednoczonych

9 października 2018 12:00

Paweł Walecki najbliższe dwa tygodnie spędzi w Stanach Zjednoczonych.

Na chwilę przed swoim wylotem, udzielił nam krótkiego wywiadu i opowiedział o szczegółach swojego wyjazdu.

Paweł jako się stało, że wyjeżdżasz na 2 tygodnie do Stanów Ziednoczonych?

Zostałem zaproszony do programu wymiany International Visitor Leadership Program "Civic Education for Youth" przez Ambasady Stanów Zjednoczonych, wypełniłem aplikację i się udało.


Z kim jedziesz/kim są pozostałe osoby?
Do programu zakwalifikowało się 10 osób. Są to osoby pracujące na co dzień w organizacjach i instytucjach zajmujących się tematem młodzieży, edukacji wśród młodych. Nie są to nauczyciele, raczej osoby wpływające, czy starające się wpływać na udział młodzieży w społeczności i ich obywatelskie postawy.

Co macie zaplanowane na wczas wyjazdu, odwiedzicie jakieś ciekawe miejsca?
W USA odwiedzimy kilka stanów i miast, między innymi Waszyngton i Texas. Weźmiemy udział w spotkaniach w instytucjach zajmujących się młodzieżą w USA. Cenne jest to, że będą to zarówno podmioty rządowe, stanowe, samorządowe czy wprost samorządy młodzieżowe. Oczywiście poza warstwą merytoryczną jest też ta turystyczna.

Jest coś, co szczególnie chciałbyś zobaczyć lub doświadczyć w czasie swojego pobytu w USA?
W Stanach chciałbym zobaczyć wiele rzeczy i miejsc. Ta wizyta pozwoli mi kilka z tej listy zobaczyć. W Waszyngtonie to na pewno Biały Dom, Kapitol, a w Bostonie Zatoka. Chciałbym zjeść amerykańskiego steka czy Burgera, ale też napić się kawy.

Zapowiada się niesamowita przygoda, jakie masz oczekiwania w związku z wyjazdem?
Nie mam oczekiwań. Jest to mój pierwszy wyjazd poza Europę i jestem otwarty i ciekawy tego, co nowe. Ciekawy jestem tego legendarnego amerykańskiego optymizmu, wielokulturowości, ale też ich kuchni, zwyczajów. 

Dziękujemy i czekamy na relacje z Twojego pobytu w USA.WIĘCEJ AKTUALNOŚCI
APLIKUJ O DOTACJĘ