WSTECZ :: Strona głównaO programieZespół ProgramuTrenerzy Programu

Program Równać Szanse posiada doświadczoną kadrę trenerską złożoną z czołowych specjalistów w dziedzinie przygotowania koordynatorów do realizacji projektów społecznych.

 

Katarzyna Braun

Dr nauk humanistycznych w zakresie pedagogiki. Obecnie nauczyciel akademicki w Instytucie Pedagogiki KUL. Od 2001 roku związana ze Stowarzyszeniem Centrum Wolontariatu w Lublinie, w sposób szczególny zainteresowana wychowawczą funkcją wolontariatu. Trener w wielu programach z zakresu wolontariatu, aktywizacji społeczności lokalnych – „Wolontariat w Ośrodkach Pomocy Społecznej”, „Wolonatriat Pierwszy Krok na Rynku Pracy”, „Program Rozwoju Bibliotek”. Z programem Równać Szanse związana od 2001 roku najpierw jako realizator projektów, następnie partner w Regionalnym Konkursie Grantowym oraz ekspert.

Danuta Daszkiewicz

Trener Polskiego Towarzystwa Psychologicznego (nr rekomendacji 317), absolwentka  Szkoły  Trenerów „Sieć” J. Jakubowskiego, Edukator MEN, certyfikowany trener twórczości, trener projektów PO KL, trener Stowarzyszenia „Dorośli – Dzieciom”, współautorka i trener projektu modelowego Programu RS „Centrum Aktywności Gimnazjalisty”, trener (wykładowca) studiów podyplomowych Kujawsko-Pomorskiej Szkoły Wyższej w Bydgoszczy, współtwórca wielu programów szkoleniowych w zakresie komunikacji, budowania zespołu, wspierania rozwoju dzieci, młodzieży oraz dorosłych, trener w zakresie przygotowania publikacji projektów modelowych programu RS.

Aleksandra Daszkowska-Kamińska

Socjolog, badacz społeczny, absolwent Międzywydziałowych Indywidualnych Studiów Humanistycznych Uniwersytetu Warszawskiego i Szkoły Trenerów Organizacji Pozarządowych. Posiada certyfikat jakości szkoleń I stopnia STOP. Trener umiejętności społecznych oraz szkoleń z zakresy ewaluacji i badań społecznych. W latach 2008-2014 ekspert Programu „Równać Szanse”, współautor nowej koncepcji Programu. Związana z Fundacją Szkoła Liderów gdzie koordynuje programy rozwojowe dla liderów społecznych i politycznych. Współautor publikacji Polskiej Fundacji Dzieci i Młodzieży "Przepis na diagnozę, czyli poznaj młodych i środowisko lokalne".  Trener grup wsparcia dla młodych matek w Fundacji Sto Pociech.

Iwona Kirstein 

Ukończyła Psychologię na Uniwersytecie Jagiellońskim i Kolegium Nauczycielskie na Uniwersytecie Wrocławskim. Jest certyfikowanym trenerem Małopolskiej Szkoły Trenerów Organizacji - poziom zaawansowany i coachem (akredytacja ICF na poziomie ACC). Ukończyła szkołę Erickson College International oraz Szkołę Coachingu Systemowo-Psychodynamicznego. Od 15 lat prowadzi szkolenia  z zakresu kompetencji społecznych, kompetencji liderskich  oraz  rozwoju osobistego dla biznesu, organizacji pozarządowych i administracji publicznej. Jest również wykładowcą akademickim. Posiada doświadczenie w tworzeniu  i zarządzaniu  kompleksowymi projektami  rozwojowymi.

Maria Makowska 

Socjolog, absolwent Instytutu Stosowanych Nauk Społecznych Uniwersytetu Warszawskiego i Szkoły Trenerów Organizacji Pozarządowych. Trener umiejętności społecznych, w szczególności z zakresu planowania własnego rozwoju, przywództwa, pracy zespołowej. Od lat związana z Fundacją Szkoła Liderów gdzie koordynuje programy rozwojowe dla liderów społecznych i politycznych. Współautor publikacji Polskiej Fundacji Dzieci i Młodzieży "Przepis na diagnozę, czyli poznaj młodych i środowisko lokalne".

Stanisław Stach 

Psycholog, absolwent Uniwersytetu Jagiellońskiego. Trener Programu „Spójrz inaczej” Stowarzyszenia Psychoprofilaktyki w Starachowicach, Edukator MEN, współtwórca, koordynator i współwykonawca kilkunastu projektów realizowanych na południu Polski. Pracownik Specjalistycznej Poradni Profilaktyczno – Terapeutycznej w Tarnowie, Właściciel firmy szkoleniowej działającej od 1995 roku zajmującej się doskonaleniem komunikacji, budowaniem zespołów zadaniowych. Realizator projektów PO KL. Wszystkie szkolenia realizuje metodami aktywnymi. 

Jerzy Szczepaniec

Pedagog rescojalizacyjny, absolwent Uniwersytetu Jagielońskiego, trener Polskiego Stowarzyszenia Psychologów Praktyków O/Tarnów, trener Programu „Spójrz inaczej” Stowarzyszenia Psychoprofilaktyki w Starachowicach, edukator MEN, ekspert w Małopolskim Urzędzie Wojewódzkim w Krakowie w zakresie systemu przeciwdziałania przemocy w rodzinie. Realizator projektów PO KL. Trener Fundacji Rozwoju Demokracji Lokalnej, trener Krajowego Programu Przeciwdziałania Narkomani. Doświadczony w prowadzeniu zajęć w zakresie komunikacji społecznej.

Agnieszka Szelągowska


Trenerka Szkoły Liderów i superwizorka Stowarzyszenia Trenerów Organizacji Pozarządowych. Trenerka mediacji, od 10 lat pomagająca poradzić sobie z konfliktem osobom korzystającym z mediacji. Od wielu lat pracuje z trenerami, prowadząc szkolenia dotyczące wspierania procesu grupowego, radzenia sobie z oporem i trudnymi sytuacjami podczas szkoleń. W Szkole Liderów pracuje z tutorami – osobami wspierającymi w rozwoju indywidualnym, prowadząc superwizję ich pracy, zwłaszcza w trudnych sytuacjach współpracy. Podczas kilkunastoletniej praktyki trenerskiej wielokrotnie przepracowywała trudne sytuacje w pracy z grupą.

APLIKUJ O DOTACJĘ


WIĘCEJ AKTUALNOŚCI

WASZE WSPOMNIENIA ZWIĄZANE Z PROGRAMEM

 • "Jako koordynator projektu Szwung Młodych programu grantowego Równać Szanse nabyłem nowe umiejętności w pracy z młodzieżą. Młodzież pokazała wielkie zaangażowanie w realizację projektu i była to dla nich niezwykła przygoda. Lokalna społeczność kibicowała młodym w ich działaniu. .."
  Klaudiusz
 • "Projekt ten nauczył mnie pracy w grupie i poznałam masę cudownych osób innych po raz pierwszy, resztę poznałam lepiej, odkryłam w sobie, miłość do śpiewania oraz przełamałam tremę sceniczną mogąc to robić z ludźmi których kocham całym sercem i są dla mnie jak rodzina, nigdy nie .."
  Maja
 • "Mój udział w projekcie był fajną i niezapomnianą przygodą. Nigdy wcześniej nie spotkałam się z gwarą śląską. U mnie w domu nikt nią nie mówi, aż tu nagle zaczęłam się jej uczyć. Poznawałam zupełnie nowe słowa, z czasem nawet zaczęłam co nieco "godoć". Dla mnie to było coś .."
  Patrycja Błach
 • "Przygodę z RS zaczęłam w 2016 roku, właściwie przez przypadek. Zajrzałam do biblioteki w której władzę sprawowała cudowna Aneta Możdżanowska i tak się zaczęło. Początki w projekcie były pasmem przeplatających się przyjemności i wyzwań. Szybko taniec z ogniem stał się moją .."
  gabas
 • "MOJE DWUDZIESTOLECIE Z PROGRAMEM "RÓWNAĆ SZANSE" Kilka słów wstępu Jest rok 2020, to już prawie 20 lat, od kiedy rozpocząłem współpracę z Programem Równać Szanse. Jest to na tyle długi okres czasu, aby bez emocji na chłodno ocenić wszystko co miało znaczący wpływ .."
  Mieczysław
 • "Projekt, w którym dane mi było uczestniczyć miał miejsce w 2006 roku. Bardzo ciekawie w wywiadzie opowiadał o nim Radosław Lis. Ja również mam miłe wspomnienia związane z projektem. Poznaliśmy mnóstwo ciekawostek o średniowieczu, których nie ma w podręcznikach historii. Zwiedziliśmy .."
  Asia M.
 • "Do pierwszego projektu podeszliśmy z nie mniejszym zaciekawieniem niż młodzież. Trochę po omacku wybraliśmy temat "Z kulturą przez wieki - Średniowiecze". Na nasze wspólne szczęście okazało się to strzałem w dziesiątkę. A może nie o temat tu chodziło, a o coś zupełnie innego? .."
  Danka
 • "Na początku Od kiedy się znamy? W 2005 roku zobaczyłam ogłoszenie o konkursie (RKG) w gazecie. Jestem na tyle odchylona, że gdy coś widzę, to zaraz sobie zadaję pytanie: ,,Czy to się przyda w szkole?". Złożyłam wniosek i dostaliśmy grant na projekt. Potem jeszcze były trzy, ale już .."
  Grażyna
 • "Byłam koordynatorką w OKG. Projekty OKG wspominam najlepiej. Dlaczego? Bo tam zauważałam rzeczywistą zmianę w uczestnikach. Młodzi ludzie wchodzili do programu z niepewnością, z brakiem wiary, ale też z ciekawością ? ?może będzie fajnie?. Później zawsze następowało zdziwienie: ?a.."
  KasiaJ
 • "Zastanawiając się nad tymi latami to tak naprawdę z jednej strony można zobaczyć z jak wieloma młodymi ludźmi współpracowaliśmy, a z drugiej trudno wybrać konkretne wspomnienie, bo wydaje się, że każde jest ważne i to nie tylko dla mnie ale szczególnie dla młodzieży. Postanowił.."
  Paweł Pawłowski
 • "To był jeden z lepszych projektów, jakie miałam przyjemność prowadzić. Młodzież spisała się na medal - w pełni zaangażowana, zdeterminowana, zachwycona tematem. Jako koordynator miałam przyjemność patrzeć jak się rozwijają, jaką radość czerpią z każdego warsztatu, jak się str.."
  Beata
 • "Nigdy wcześniej się nie spodziewałam, że będę współtworzyć książkę. Dlaczego to doświadczenie wspominam? Bo było to w roku 2008 i stanowiło zwieńczenie pracy nad wieloma projektami, na które fundusze nasze stowarzyszenie pozyskało w ramach programów "Równać Szanse". Najpierw poj.."
  Dorota
 • "Bardzo mi miło, że w ramach 20-lecia Programu "Równać Szanse" mogę odbyć tę podróż w czasie i przywołać w pamięci miłe wspomnienia sprzed wielu lat. Przyznam szczerze, że nie pamiętam dokładnych nazw projektów, które miałam przyjemność koordynować, ani szczegółowych terminarz.."
  Marta
 • "2011 rok - razem z Asią byłyśmy studentkami i działałyśmy w Stowarzyszeniu Kulturalnym EURO-ART, które było wtedy początkującą organizacją. Nie miałyśmy doświadczenia ani w pisaniu wniosków, ani w diagnozowaniu społeczności lokalnej, ale chciałyśmy zrealizować działania artysty.."
  Agata
 • "Z Programem Równać Szanse jestem od 2010 r. To program, który w nas zakiełkował, wyrósł i zaowocował. Każdego roku wraz z młodzieżą chcemy, aby u nas się działo, aby młodzi mogli rozwijać swoje pasje, dosięgać gwiazd, robić to, o czym marzą. Każdy projekt i każdy rok to nowi lu.."
  Gabi
 • "Z programem Równać Szanse współpracuję już od 2005 roku - jeśli dobrze pamiętam. Mamy jako Byczyńskie Stowarzyszenie Oświatowe za sobą zrealizowane projekty w ramach RKG i OKG. Jeśli chodzi o doświadczenie, to przede wszystkim należny podkreślić permanentny rozwój programu a tym sam.."
  MarMen
Dodaj swoje wspomnienie! »