WSTECZ :: Strona głównaAktualnościSpoza programu2019 Voting4Europe

Voting4Europe – Young European Elections Campus 2019

7 lutego 2019 08:39

Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży (PNWM), Francusko-Niemiecka Współpraca Młodzieży (DFJW) i Federalna Centrala Kształcenia Obywatelskiego (BpB) zapraszają w dniach 25 do 28 kwietnia 2019 roku do Strasburga na polsko-niemiecko-francuskie spotkanie młodzieży.

Dyskusje i warsztaty o Unii Europejskiej
Z okazji zbliżających się tegorocznych wyborów do Parlamentu Europejskiego PNWM, DFJW, BpB i Vote&Vous organizują spotkanie dla 100 młodych osób z Polski, Niemiec i Francji w mieście-siedzibie Parlamentu Europejskiego – Strasburgu.

Program będzie poświęcony dyskusjom zarówno o szansach rozwoju i potencjale Unii Europejskiej, jak i o eurosceptycznych i antyeuropejskich postawach. Omówione zostaną także możliwości partycypacji młodych osób i ich wpływu na opinię publiczną w Europie.

Podczas warsztatów uczestnicy poznają narzędzia komunikacji społecznej oraz metody tworzenia kampanii medialnych. W zespołach z innymi młodymi ludźmi z Polski, Niemiec i Francji będą mieli okazję przećwiczyć tworzenie przykładowych kampanii zachęcających do udziału w wyborach do Parlamentu Europejskiego.

Grupa docelowa
Młodzi obywatele Polski w wieku od 18 do 28 lat, zaangażowani w tematykę europejską oraz unijną. (Rekrutację uczestników z Niemiec i Francji przeprowadzają DFJW i BpB).

Warunki uczestnictwa
 wiek: od 18 do 28 lat,
 zainteresowanie tematyką związaną z Europą, Unią Europejską i wyborami do Parlamentu Europejskiego,
 dobra znajomość języka angielskiego,
 doświadczenie w obsługiwaniu mediów społecznościowych (Facebook, Instagram, YouTube, Twitter itd.),
 zaangażowanie społeczne.

Koszty
Koszty udziału w całości pokrywane są przez organizatorów. Dla osób z długim dojazdem na miejsce projektu zapewniany jest dodatkowy nocleg, z 24 na 25 kwietnia.

Koszty podróży zostaną zwrócone po zakończeniu seminarium. Zwrot dotyczy biletów za przejazd drugą klasą kolei lub ewentualnie za przelot w klasie ekonomicznej do maksymalnej kwoty 1000 zł.

Zgłoszenia
Zgłoszenia przyjmowane są do 24 lutego poprzez formularz onlineWIĘCEJ AKTUALNOŚCI
APLIKUJ O DOTACJĘ