WSTECZ :: Strona głównaAktualnościSpoza programuZgarnij stypendium!

Zgarnij stypendium!

25 czerwca 2020 10:06

Stypendia Pomostowe – stypendium na 1 rok studiów
Źródło: http://fundacjasmk.pl/stypendia-pomostowe-stypendium-na-1-rok-studiow/

Czekając na wyniki matury już dziś warto się przygotować i zaplanować fundusze na I rok studiów. Fundacja Fundusz Lokalny SMK ma ciekawą propozycję, bowiem dla zdolnych i aktywnych maturzystów czeka 5000 PLN na pierwszy rok studiów.

Osoby ubiegające się o otrzymanie stypendium muszą spełnić następujące warunki:

 • spełniają warunki formalne wynikające z Regulaminu przyznawania i przekazywania stypendiów dla studentów w ramach XIX edycji Programu Stypendiów Pomostowych w roku akademickim 2020/2021 (Segment II). Informacja: https://www.stypendia-pomostowe.pl/
 • są mieszkańcami powiatu sandomierskiego, tarnobrzeskiego, stalowowolskiego, niżańskiego (nie wymaga rekomendacji lokalnej organizacji);
 • mieszkają na terenie województwa podkarpackiego, lubelskiego, małopolskiego, świętokrzyskiego (nie dotyczy ww. powiatów) i mają rekomendację organizacji / instytucji współpracującej z Fundacją Fundusz Lokalny SMK lub organizacji realizującej w ostatnich 3 latach projekt dofinansowany z Programu „Równać Szanse” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności,
 • złożyć wniosek o udzielenie rekomendacji w terminie do 31 sierpnia 2020. Wniosek do pobrania w zakładce: http://fundacjasmk.pl/mlodzi-gniewni/program-stypendiow-pomostowych/

Co i kiedy należy uczynić aby otrzymać stypendium:

12 sierpnia 2020 r. – uruchomienie aplikacji on-line przez Fundację Edukacyjna Przedsiębiorczości
31 sierpnia 2020 r. – ostateczny termin składania wniosków o rekomendację do Fundacji Fundusz Lokalny SMK (FFL SMK)
12 września 2020 r. – ogłoszenie wyników o udzieleniu rekomendacji przez FFL SMK
14 września 2020 r. godz. 16.00 – zamknięcie aplikacji on-line przez FEP

Dodatkowych informacji można uzyskać składając pytanie na adres mailowy: fundacjasmk@gmail.com

opr. Stanisław Baska


________________Wakacje … czekają, ale pamiętajcie o stypendium AGRAFKA
Źródło: http://fundacjasmk.pl/wakacje-czekaja-ale-pamietajcie-o-stypendium-agrafka/

Tak jak na wakacje czekają wszyscy, tak my czekamy na Wasze wnioski o stypendium dla rozwoju talentu.

Na trudne czasy w jakich w ostatnim czasie przyszło nam żyć Fundacja Fundusz Lokalny SMK, jako lokalny parter Programu „Agrafka” ma dobra wiadomość. Dla uzdolnionej młodzieży (uczącej się) mamy do zaoferowania stypendia „artystyczne’ w kwocie 3000 PLN/rok. Zapraszamy do zapoznania się z Regulaminem konkursu i złożenia za naszym pośrednictwem wniosku o stypendium „Agrafka”.

Osoby ubiegające się o otrzymanie stypendium muszą spełnić następujące warunki:

 • spełniają warunki formalne wynikające z Regulaminu Programu Stypendialnego 2020/2021 „Stypendia dla uzdolnionej młodzieży Funduszu Agrafka i Funduszu im. Pawła Kryszczyszyna” doumenty formalne w zakładce: http://fundacjasmk.pl/mlodzi-gniewni/program-stypendialny-agrafka/
 • są mieszkańcami powiatu sandomierskiego, tarnobrzeskiego, stalowowolskiego, niżańskiego (wniosek nie wymaga rekomendacji lokalnej organizacji);
 • mieszkają na terenie województwa podkarpackiego, lubelskiego, małopolskiego, świętokrzyskiego (nie dotyczy ww. powiatów) i mają rekomendację organizacji / instytucji współpracującej z Fundacją Fundusz Lokalny SMK lub organizacji realizującej w ostatnich 3 latach projekt dofinansowany z Programu „Równać Szanse” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności,
 • złożą wniosek o udzielenie rekomendacji w terminie do 7 lipca 2020 r. godz. 20.00. Adres na który należy wysłać wniosek: Fundacja Fundusz Lokalny SMK, Koćmierzów 2, 27-650 Samborzec z dopiskiem „Agrafka 2020”.

Dokumenty w zakładce: http://fundacjasmk.pl/mlodzi-gniewni/program-stypendialny-agrafka/


Co i kiedy należy uczynić aby otrzymać stypendium:

7 lipca 2020 r. godz. 20.00 – wnioski o przyznanie stypendium kandydaci przekazują do Fundacji Fundusz Lokalny SMK (decyduje data dostarczenia)
15 lipca 2020 r. – Fundacja Fundusz Lokalny SMK przekazuje wnioski i rekomendacje do Akademii Rozwoju Filantropii w Polsce.
31 sierpnia 2020 r. – Fundacja Fundusz Lokalny SMK przekazuje informację wnioskodawcom o decyzji komisji konkursowej

Dodatkowych informacji można uzyskać składając pytanie na adres mailowy: fundacjasmk@gmail.com

opr. Stanisław BaskaWIĘCEJ AKTUALNOŚCI

WASZE WSPOMNIENIA ZWIĄZANE Z PROGRAMEM

 • "Byłam koordynatorką w OKG. Projekty OKG wspominam najlepiej. Dlaczego? Bo tam zauważałam rzeczywistą zmianę w uczestnikach. Młodzi ludzie wchodzili do programu z niepewnością, z brakiem wiary, ale też z ciekawością ? ?może będzie fajnie?. Później zawsze następowało zdziwienie: ?a.."
  KasiaJ
 • "Zastanawiając się nad tymi latami to tak naprawdę z jednej strony można zobaczyć z jak wieloma młodymi ludźmi współpracowaliśmy a z drugiej trudno wybrać konkretne wspomnienie bo wydaje się, że każde jest ważne i to nie tylko dla mnie ale szczególnie dla młodzieży. Postanowiłem wi.."
  Paweł Pawłowski
 • "To był jeden z lepszych projektów, jakie miałam przyjemność prowadzić. Młodzież spisała się na medal - w pełni zaangażowana, zdeterminowana, zachwycona tematem. Jako koordynator miałam przyjemność patrzeć jak się rozwijają, jaką radość czerpią z każdego warsztatu, jak się str.."
  Beata
 • "Nigdy wcześniej się nie spodziewałam, że będę współtworzyć książkę. Dlaczego to doświadczenie wspominam? Bo było to w roku 2008 i stanowiło zwieńczenie pracy nad wieloma projektami, na które fundusze nasze stowarzyszenie pozyskało w ramach programów "Równać Szanse". Najpierw poj.."
  Dorota
 • "Bardzo mi miło, że w ramach 20-lecia Programu "Równać Szanse" mogę odbyć tę podróż w czasie i przywołać w pamięci miłe wspomnienia sprzed wielu lat. Przyznam szczerze, że nie pamiętam dokładnych nazw projektów, które miałam przyjemność koordynować, ani szczegółowych terminarz.."
  Marta
 • "2011 rok - razem z Asią byłyśmy studentkami i działałyśmy w Stowarzyszeniu Kulturalnym EURO-ART, które było wtedy początkującą organizacją. Nie miałyśmy doświadczenia ani w pisaniu wniosków, ani w diagnozowaniu społeczności lokalnej, ale chciałyśmy zrealizować działania artysty.."
  Agata
 • "Z Programem Równać Szanse jestem od 2010 r. To program, który w nas zakiełkował, wyrósł i zaowocował. Każdego roku wraz z młodzieżą chcemy, aby u nas się działo, aby młodzi mogli rozwijać swoje pasje, dosięgać gwiazd, robić to, o czym marzą. Każdy projekt i każdy rok to nowi lu.."
  Gabi
 • "Z programem Równać Szanse współpracuję już od 2005 roku - jeśli dobrze pamiętam. Mamy jako Byczyńskie Stowarzyszenie Oświatowe za sobą zrealizowane projekty w ramach RKG i OKG. Jeśli chodzi o doświadczenie, to przede wszystkim należny podkreślić permanentny rozwój programu a tym sam.."
  MarMen
Dodaj swoje wspomnienie! »
APLIKUJ O DOTACJĘ