WSTECZ :: Strona głównaAktualnościSpoza programu2020 STUDENCKIE KNOW-HOW DLA MATURZYSTÓW

Studenckie KNOW-HOW dla maturzystów

12 maja 2020 09:35

Jesteś maturzystką/maturzystą i masz wątpliwości, jakie studia wybrać? Spotkaj się on-line (live’y w dedykowanej grupie na Facebooku) ze studentkami i studentami – wolontariuszami PROJEKTORa, którzy o studiowaniu wiedzą (prawie) wszystko.

“Studenckie know-how dla maturzystów” to cykl spotkań on-line ze studentkami i studentami, podczas których:

 •  zyskasz praktyczne informacje z pierwszej ręki o uczelniach, kierunkach studiów, ciekawych miejscach i możliwościach oferowanych w miastach akademickich w całej Polsce,
 • będziesz mogła/mógł zadać studentkom/studentom pytania, które pomogą rozwiać Twoje wątpliwości odnośnie studiów. Tych informacji nie znajdziesz w Internecie ani w informatorach. 

Nie wiesz jaką uczelnię wybrać? Jaki kierunek będzie dla Ciebie najlepszy? Czy Twój wymarzony kierunek lub uczelnia spełnią Twoje oczekiwania? – zapytaj studentów, którzy sprawdzili to na własnej skórze.  Dzięki temu wybór studiów może być łatwiejszy i trafny.

Dołącz do grupy na Facebooku https://bit.ly/grupa_live

W tej grupie w każdą środę i piątek od 15 maja do 26 czerwca możesz spotkać się on-line z inną studentką/innym studentem i poznać mnóstwo kierunków studiów, uczelni i miast akademickich.

Szczegółowe informacje:

Gdzie?
on-line, live’y w grupie na Facebooku https://bit.ly/grupa_live

Kiedy?
w środy i piątki – od 15 maja do 26 czerwca 2020
terminy w maju: 15, 20, 22, 27,29
terminy w czerwcu: 3, 5, 10, 12, 17, 19, 24, 26

Gdzie znajdziesz informacje o tym kiedy będzie live dotyczący interesującego Cię kierunku/uczelni?
Informacje będą publikowane na wydarzeniu, podamy godzinę spotkania, kierunek, uczelnie i miasto.

Czy są zapisy?
Nie, wystarczy, że dołączysz do grupy https://bit.ly/grupa_live

Jak długo trwa live?
45 minut.

Czy będę mogła/mógł zadawać pytania?
Tak.

Czy do grupy może dołączyć osoba, która nie jest jeszcze maturzystką/maturzystą?
Tak, w live’ach mogą wziąć udział uczniowie ze szkół średnich.

Czy live’y będą dotyczyły wszystkich kierunków i wszystkich uczelni?
Niestety nie, liczba kierunków i uczelni zależy od studentów, którzy zgłoszą się do projektu, ale będzie mnóstwo ciekawych kierunków studiów, uczelnie z całej Polki i różne miasta akademickie.

Kim są studenci, którzy prowadzą live’y?
Są to studentki i studenci z całej Polski z różnych uczelni i kierunków. Ludzie aktywni i zaangażowani w działania społeczne. Działają jako w programie “PROJEKTOR – wolontariat studencki”, realizując zajęcia edukacyjne dla dzieci i młodzieży w małych miejscowościach. 

Kto jest organizatorem wydarzenia?
Program “PROJEKTOR – wolontariat studencki” realizowany przez Fundację Edukacyjną Przedsiębiorczości

“PROJEKTOR – wolontariat studencki” to ogólnopolski program społeczny, w którym studenci-wolontariusze zamieniają swoją energię i zainteresowania w autorskie projekty edukacyjne dla dzieci i młodzieży z małych miejscowości (do 20 000 mieszkańców). Inspirują innych do rozwoju, nauki i poszukiwania pasji, a sami zdobywają doświadczenie, kompetencje cenione na rynku pracy oraz certyfikaty.WIĘCEJ AKTUALNOŚCI

WASZE WSPOMNIENIA ZWIĄZANE Z PROGRAMEM

 • "Jako koordynator projektu Szwung Młodych programu grantowego Równać Szanse nabyłem nowe umiejętności w pracy z młodzieżą. Młodzież pokazała wielkie zaangażowanie w realizację projektu i była to dla nich niezwykła przygoda. Lokalna społeczność kibicowała młodym w ich działaniu. .."
  Klaudiusz
 • "Projekt ten nauczył mnie pracy w grupie i poznałam masę cudownych osób innych po raz pierwszy, resztę poznałam lepiej, odkryłam w sobie, miłość do śpiewania oraz przełamałam tremę sceniczną mogąc to robić z ludźmi których kocham całym sercem i są dla mnie jak rodzina, nigdy nie .."
  Maja
 • "Mój udział w projekcie był fajną i niezapomnianą przygodą. Nigdy wcześniej nie spotkałam się z gwarą śląską. U mnie w domu nikt nią nie mówi, aż tu nagle zaczęłam się jej uczyć. Poznawałam zupełnie nowe słowa, z czasem nawet zaczęłam co nieco "godoć". Dla mnie to było coś .."
  Patrycja Błach
 • "Przygodę z RS zaczęłam w 2016 roku, właściwie przez przypadek. Zajrzałam do biblioteki w której władzę sprawowała cudowna Aneta Możdżanowska i tak się zaczęło. Początki w projekcie były pasmem przeplatających się przyjemności i wyzwań. Szybko taniec z ogniem stał się moją .."
  gabas
 • "MOJE DWUDZIESTOLECIE Z PROGRAMEM "RÓWNAĆ SZANSE" Kilka słów wstępu Jest rok 2020, to już prawie 20 lat, od kiedy rozpocząłem współpracę z Programem Równać Szanse. Jest to na tyle długi okres czasu, aby bez emocji na chłodno ocenić wszystko co miało znaczący wpływ .."
  Mieczysław
 • "Projekt, w którym dane mi było uczestniczyć miał miejsce w 2006 roku. Bardzo ciekawie w wywiadzie opowiadał o nim Radosław Lis. Ja również mam miłe wspomnienia związane z projektem. Poznaliśmy mnóstwo ciekawostek o średniowieczu, których nie ma w podręcznikach historii. Zwiedziliśmy .."
  Asia M.
 • "Do pierwszego projektu podeszliśmy z nie mniejszym zaciekawieniem niż młodzież. Trochę po omacku wybraliśmy temat "Z kulturą przez wieki - Średniowiecze". Na nasze wspólne szczęście okazało się to strzałem w dziesiątkę. A może nie o temat tu chodziło, a o coś zupełnie innego? .."
  Danka
 • "Na początku Od kiedy się znamy? W 2005 roku zobaczyłam ogłoszenie o konkursie (RKG) w gazecie. Jestem na tyle odchylona, że gdy coś widzę, to zaraz sobie zadaję pytanie: ,,Czy to się przyda w szkole?". Złożyłam wniosek i dostaliśmy grant na projekt. Potem jeszcze były trzy, ale już .."
  Grażyna
 • "Byłam koordynatorką w OKG. Projekty OKG wspominam najlepiej. Dlaczego? Bo tam zauważałam rzeczywistą zmianę w uczestnikach. Młodzi ludzie wchodzili do programu z niepewnością, z brakiem wiary, ale też z ciekawością ? ?może będzie fajnie?. Później zawsze następowało zdziwienie: ?a.."
  KasiaJ
 • "Zastanawiając się nad tymi latami to tak naprawdę z jednej strony można zobaczyć z jak wieloma młodymi ludźmi współpracowaliśmy, a z drugiej trudno wybrać konkretne wspomnienie, bo wydaje się, że każde jest ważne i to nie tylko dla mnie ale szczególnie dla młodzieży. Postanowił.."
  Paweł Pawłowski
 • "To był jeden z lepszych projektów, jakie miałam przyjemność prowadzić. Młodzież spisała się na medal - w pełni zaangażowana, zdeterminowana, zachwycona tematem. Jako koordynator miałam przyjemność patrzeć jak się rozwijają, jaką radość czerpią z każdego warsztatu, jak się str.."
  Beata
 • "Nigdy wcześniej się nie spodziewałam, że będę współtworzyć książkę. Dlaczego to doświadczenie wspominam? Bo było to w roku 2008 i stanowiło zwieńczenie pracy nad wieloma projektami, na które fundusze nasze stowarzyszenie pozyskało w ramach programów "Równać Szanse". Najpierw poj.."
  Dorota
 • "Bardzo mi miło, że w ramach 20-lecia Programu "Równać Szanse" mogę odbyć tę podróż w czasie i przywołać w pamięci miłe wspomnienia sprzed wielu lat. Przyznam szczerze, że nie pamiętam dokładnych nazw projektów, które miałam przyjemność koordynować, ani szczegółowych terminarz.."
  Marta
 • "2011 rok - razem z Asią byłyśmy studentkami i działałyśmy w Stowarzyszeniu Kulturalnym EURO-ART, które było wtedy początkującą organizacją. Nie miałyśmy doświadczenia ani w pisaniu wniosków, ani w diagnozowaniu społeczności lokalnej, ale chciałyśmy zrealizować działania artysty.."
  Agata
 • "Z Programem Równać Szanse jestem od 2010 r. To program, który w nas zakiełkował, wyrósł i zaowocował. Każdego roku wraz z młodzieżą chcemy, aby u nas się działo, aby młodzi mogli rozwijać swoje pasje, dosięgać gwiazd, robić to, o czym marzą. Każdy projekt i każdy rok to nowi lu.."
  Gabi
 • "Z programem Równać Szanse współpracuję już od 2005 roku - jeśli dobrze pamiętam. Mamy jako Byczyńskie Stowarzyszenie Oświatowe za sobą zrealizowane projekty w ramach RKG i OKG. Jeśli chodzi o doświadczenie, to przede wszystkim należny podkreślić permanentny rozwój programu a tym sam.."
  MarMen
Dodaj swoje wspomnienie! »
APLIKUJ O DOTACJĘ