WSTECZ :: Strona głównaAktualnościSpoza programu2019 PoleDziałania

PoleDziałania - Warsztat dla młodzieży aktywnej społecznie

10 marca 2019 20:05

Fundacja Wspomagania Wsi zaprasza młodzież do wzięcia udziału w projekcie PoleDziałania.

Działasz na rzecz innych ludzi w twoim środowisku lub bardzo byś chciał lub chciała? Jesteś wrażliwy/a na problemy współmieszkańców, masz pomysły jak stawić im czoło, ale nie wiesz jak się do tego zabrać?

1. Co będzie się działo?

 • W ramach PolaDziałania weźmiecie udział w trzydniowym warsztacie, który odbędzie się 11 – 13 października 2019 r. W jego trakcie poszerzycie wiedzę o działaniu dla siebie i innych oraz poznacie wielu młodzieżowych aktywistów z całej Polski. To nie wszystko. Będziecie mieć duży wpływ na kształt programu warsztatu, ale o tym w punkcie drugim. 
  Czego będziecie mogli się nauczyć?
 • Zdobywania środków na działania społeczne w małej gminie lub miasteczku
 • Promowania swoich projektów w społeczności wiejskiej
 • Zawierania partnerstw z lokalnymi instytucjami
 • Pracy metodą projektową.

2. Zanim spotkamy się w październiku, zaprosimy Was wraz na jedno z trzech weekendowych spotkań regionalnych, które odbędą się od maja do czerwca 2019 r. W ich trakcie będziemy chcieli poznać Wasze doświadczenia z podejmowanej dotąd aktywności społecznej oraz poznać Wasze pomysły na działania. To pomoże nam, czyli Wam oraz organizatorom projektu, wspólnie zaplanować program październikowego warsztatu.

3. Być może w trakcie naszych spotkań lub po nich wpadniecie na pomysł, żeby zrobić coś w Waszej okolicy. Możecie liczyć na nasze wsparcie mentorskie. Ocenimy Wasz projekt i podpowiemy, co zmienić lub jak go udoskonalić. Jeśli dołączycie do naszej zamkniętej grupy na Facebooku (o tym poniżej), będziecie mogli także zrekrutować ludzi z okolicy do Waszego zespołu.W wyłowieniu Waszych doświadczeń z pracy społecznej i spraw dotyczących młodzieży w Waszej okolicy pomogą nam doświadczeni moderatorzy, którzy poprowadzą spotkania. Chcemy dowiedzieć się, dlaczego działacie, z jakimi barierami się stykacie oraz co pomogłoby Wam działać sprawniej. Uzyskane od Was informacje wykorzystamy do zaplanowania programu spotkania głównego, które odbędzie się w Smardzewicach nad Zalewem Sulejowskim (Hotel Centrum Molo).

Kogo szukamy?
Uczniów/uczennic oraz absolwentów/absolwentek szkół średnich w wieku od 16 do 19 lat mieszkających na wsi lub w mieście do 20 tys. mieszkańców.

Nie przejmujcie się, jeśli do tej pory nie macie na swoim koncie pierwszych projektów czy współpracy z organizacjami społecznymi. Jeśli dokładnie opiszecie nam problem społeczny w waszej okolicy i zaproponujecie jego rozwiązanie, być może Wasz pierwszy projekt narodzi się podczas PolaDziałania!

Gdzie i kiedy się spotkamy?

 • Od maja do czerwca 2019 r. odbędą się trzy spotkania regionalne – po jednym w regionie. O tym dokładnie gdzie i kiedy się zobaczymy zadecyduje ilość zgłoszeń z danego regionu Polski. O szczegółach spotkań powiadomimy po zakończeniu rekrutacji.
 • W dniach 11-13 października 2019 r. odbędzie się spotkanie główne. Spotkamy się w Smardzewicach nad Zalewem Sulejowskim (Hotel Centrum Molo).

Jak się zgłosić?

Zapoznaj się uważnie z Regulaminem

Wypełnij formularz rekrutacyjny (do 15 kwietnia 2019 r.)

Zapisz się do zamkniętej grupy na Facebooku, żeby otrzymywać powiadomienia i aktualności dot. PolaDziałania

Wykonaj zadanie rekrutacyjne (opis poniżej)

Prześlij na adres poledzialania@fww.pl dwa krótkie filmy. 

 

Film pierwszy (do 1 minuty) zawierający autoprezentację kandydatki lub kandydata:

 • powiedz nam np. o tym, czy i w jaki sposób działasz społecznie dla swojej społeczności, jakie są Twoje pasje, dlaczego jesteś odpowiednią osobą do udziału w projekcie, co lubisz w swojej społeczności, a co chciałbyś/chciałabyś zmienić. Forma i treść zależy od Ciebie – przekonaj nas, że jesteś właściwą osobą do udziału w PoluDziałania.

Film drugi (do 3 minut), w którym zaprezentujesz swój pomysł na działanie społeczne w Twojej okolicy:

 • jakie działanie chciałbyś/chciałabyś zrealizować w swojej miejscowości i dlaczego? Pomysł powinien bazować na realnej sytuacji i być możliwy do wprowadzenia w życie.

Po nakręceniu filmów, umieść je na Youtube.com i udostępnij nam linki. UWAGA! W przypadku zamieszczania filmów na Youtube.com zwróć uwagę na ustawienia prywatności. Z trzech opcji – publiczny, niepubliczny, prywatny – wybierz NIEPUBLICZNY. Wtedy dostęp do filmu będzie miał jedynie posiadacz linku, czyli Ty i my!

 • Tytuł pierwszego filmu: Imię Nazwisko – autoprezentacja – PoleDzialania
 • Tytuł drugiego filmu: Imię Nazwisko – pomysł na działanie – PoleDzialania
 • Tytuł maila, w którym udostępnisz linki do filmów: Imię Nazwisko – rekrutacja

Może jesteś członkiem młodzieżowej rady gminy, udzielasz się wolontariacie albo wraz ze znajomymi zbieracie się spontanicznie, żeby pomagać samotnym seniorom albo sprzątać las w swojej miejscowości?

A może nie zaangażowałeś się jeszcze społecznie, ale bardzo byś chciał lub chciała?

Opowiedz nam o tym. Na podstawie nadesłanych zgłoszeń wybierzemy osoby, z którymi będziemy dalej pracować w projekcie. Nie zrażaj się, jeśli tym razem nie padnie na Ciebie. Każdą aktywność społeczną uważamy za cenną, ale liczba miejsc jaką dysponujemy jest niestety ograniczona.

Masz pytania? Pisz na adres poledzialania@fww.pl lub dzwoń pod 22 636-25-70 do 75WIĘCEJ AKTUALNOŚCI
APLIKUJ O DOTACJĘ