WSTECZ :: Strona głównaAktualnościMłodzieżowi LiderzyRekrutacja Młodzieżowych Liderów 2018

Do 18 kwietnia trwa rekrutacja na Szkolenie Młodzieżowych Liderów Programu Równać Szanse

6 kwietnia 2018 09:03

Szkolenie zaplanowane na 8 – 14 lipca 2018 r. w Warszawie, skierowane jest do uczestników projektów zrealizowanych w ramach Regionalnego lub Ogólnopolskiego Konkursu Grantowego edycji 2016

 

Celem szkolenia będzie rozwijanie wśród uczestników szkolenia kompetencji liderskich oraz umiejętności tworzenia i skutecznej realizacji lokalnych działań na rzecz młodzieży.

 

W programie szkolenia zostały zaplanowane m.in. zajęcia dotyczące metod pracy w grupie, wizyty studyjne w organizacjach pozarządowych np. w Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, spotkania z ekspertami oraz inne atrakcje.

 

Szkolenie będzie dla uczestników szansą na zdobycie nowych umiejętności oraz na nawiązanie kontaktów z rówieśnikami z innych projektów realizowanych w ramach Programu „Równać Szanse”.

 

W naborze na szkolenie może aplikować młodzież biorąca udział w projektach zrealizowanych w ramach Regionalnego i Ogólnopolskiego Konkursu Grantowego Programu „Równać Szanse 2016”, w wieku 16-19 lat. 

Zgłoszenia uczestników przebiegają dwutorowo:

-  Zgłoszenia dokonuje organizacja, która zrealizowała projekt w ramach Ogólnopolskiego lub Regionalnego Konkursu Grantowego edycji 2016 Programu „Równać Szanse”. Każda organizacja może zgłosić maksymalnie czterech uczestników w wieku 16-19 lat (tegoroczni absolwenci gimnazjum, uczniowie szkół średnich lub tegoroczni absolwenci szkół średnich) z zastrzeżeniem, że na szkolenie zostanie zakwalifikowanych maksymalnie dwóch uczestników jednego projektu. 


- Dodatkowo swój formularz wypełnia uczestnik rekomendowany przez organizację.

Szkolenie odbędzie w dniach 8-14 lipca 2018 r. w Warszawie. 

 

Aby dokonać zgłoszenia należy wypełnić elektroniczny formularz zgłoszeniowy, podzielony na dwie części:

Formularz dla uczestnika szkolenia:Formularz dla organizacji rekomendującej:

 

W związku z ograniczeniem widoczności wpisywanych odpowiedzi, rekomendujemy tworzenie tekstu w programie do edycji tekstu (np. WORD) i kopiowanie go do odpowiednich wierszy.

WSZYSTKIE NIEZBĘDNE INFORMACJE ZNAJDUJĄ SIĘ W ZASADACH SZKOLENIA

Termin składania aplikacji: 18 kwietnia 2018 r. do godziny 12.00

Zasady szkolenia

Kryteria wyboru

Formularz zgłoszeniowy uczestnika

(tylko do obejrzenia)

Formularz rekomendacyjny dla organizacji

(tylko do obejrzenia)

 

Relacja z poprzednich edycji szkolenia:

2017 

2016 

2015 WIĘCEJ AKTUALNOŚCI

WASZE WSPOMNIENIA ZWIĄZANE Z PROGRAMEM

 • "Zastanawiając się nad tymi latami to tak naprawdę z jednej strony można zobaczyć z jak wieloma młodymi ludźmi współpracowaliśmy a z drugiej trudno wybrać konkretne wspomnienie bo wydaje się, że każde jest ważne i to nie tylko dla mnie ale szczególnie dla młodzieży. Postanowiłem wi.."
  Paweł Pawłowski
 • "To był jeden z lepszych projektów, jakie miałam przyjemność prowadzić. Młodzież spisała się na medal - w pełni zaangażowana, zdeterminowana, zachwycona tematem. Jako koordynator miałam przyjemność patrzeć jak się rozwijają, jaką radość czerpią z każdego warsztatu, jak się str.."
  Beata
 • "Nigdy wcześniej się nie spodziewałam, że będę współtworzyć książkę. Dlaczego to doświadczenie wspominam? Bo było to w roku 2008 i stanowiło zwieńczenie pracy nad wieloma projektami, na które fundusze nasze stowarzyszenie pozyskało w ramach programów "Równać Szanse". Najpierw poj.."
  Dorota
 • "Bardzo mi miło, że w ramach 20-lecia Programu "Równać Szanse" mogę odbyć tę podróż w czasie i przywołać w pamięci miłe wspomnienia sprzed wielu lat. Przyznam szczerze, że nie pamiętam dokładnych nazw projektów, które miałam przyjemność koordynować, ani szczegółowych terminarz.."
  Marta
 • "2011 rok - razem z Asią byłyśmy studentkami i działałyśmy w Stowarzyszeniu Kulturalnym EURO-ART, które było wtedy początkującą organizacją. Nie miałyśmy doświadczenia ani w pisaniu wniosków, ani w diagnozowaniu społeczności lokalnej, ale chciałyśmy zrealizować działania artysty.."
  Agata
 • "Z Programem Równać Szanse jestem od 2010 r. To program, który w nas zakiełkował, wyrósł i zaowocował. Każdego roku wraz z młodzieżą chcemy, aby u nas się działo, aby młodzi mogli rozwijać swoje pasje, dosięgać gwiazd, robić to, o czym marzą. Każdy projekt i każdy rok to nowi lu.."
  Gabi
 • "Z programem Równać Szanse współpracuję już od 2005 roku - jeśli dobrze pamiętam. Mamy jako Byczyńskie Stowarzyszenie Oświatowe za sobą zrealizowane projekty w ramach RKG i OKG. Jeśli chodzi o doświadczenie, to przede wszystkim należny podkreślić permanentny rozwój programu a tym sam.."
  MarMen
Dodaj swoje wspomnienie! »
APLIKUJ O DOTACJĘ