WSTECZ :: Strona głównaO programieHistoria2005 PM

Równać Szanse 2005 Projekty Modelowe

Rozstrzygnięta została kolejna ścieżka programu "Równać Szanse 2005 - Projekty Modelowe". Ścieżka ta, podobnie jak w zeszłej edycji programu składała się z dwóch nitek - "Projekty Przykładowe" i "Projekty Modelowe" oraz została utworzona nowa - "Akademia Programu Równać Szanse". Informacje o założeniach i celach "Akademii Programu Równać Szanse" można znaleźć tutaj.

1 lipca 2005 Komisja Ekspertów wytypowała do każdej nitki organizacje, które realizowały projekty w poprzednich edycjach Programu.

Nitka Projekty Modelowe w V edycji programu "Równać Szanse" jest kontynuacją założeń i działań zrealizowanych w ramach poprzedniej edycji programu. Zadaniem organizacji, która realizowała w edycji "Równać Szanse 2004" projekt przykładowy (organizacja macierzysta) jest wybranie jednej lub dwóch organizacji partnerskich (NGO), które zrealizują ten projekt na własnym terenie. Do realizacji tej nitki została wytypowana przez Komisję 1 organizacja. Maksymalna kwota dotacji o jaką się mogła ubiegać to 40 000 zł.

W nitce "Projektów Przykładowych" Komisji przedstawiane są projekty, które są dobrym przykładem działań na rzecz wyrównywania szans edukacyjnych młodzieży, oraz które powinny uzyskać możliwość kontynuacji i dalszego rozwoju.  W nitce tej organizacje mogą ubiegać się o dotacje na kontynuację i rozwój projektów bądź nawiązanie współpracy z inną lokalną organizacją pracującą na rzecz młodzieży w celu realizacji projektu przykładowego w innym miejscu, propagowanie tego typu działania w swoim środowisku. Do tej nitki zostało wytypowanych przez Komisję 11 organizacji. Maksymalna kwota dotacji o jaką się mogła ubiegać to 25 000 zł.

Organizacje, które otrzymały dotację na realizcję swoich projektów:

 

na prowadzenie "Akademii Programu Równać Szanse":

Organizacja

Stowarzyszenie "Dorośli Dzieciom",

Miejscowość

Sępólno Krajeńskie

Wojewodztwo

Kujawsko-pomorskie

Nazwa projektu

Akademia programu Równać Szanse

Dotacja

120 000 zł

 

w konkursie "Projekty Modelowe", w nitce "Projekty Przykładowe":

Organizacja

Stowarzyszenie Młodzieży Sejneńskiej Borek,

Miejscowość

Sejny

Województwo

Podlaskie

Nazwa projektu

Radio SMS - Szansa Młodych Sejn II

Dotacja

25 000 zł

   

Organizacja

Gminny Ośrodek Kultury, Dywity

Miejscowość

Dywity

Województwo

Warmińsko-Mazurskie

Nazwa projektu

Gminne centrum wspierania inicjatyw młodzieżowych - Satelity

Dotacja

25 000 zł

   

Organizacja

Ośrodek Pogranicze-sztuk, kultur, narodów,

Miejscowość

Sejny

Województwo

Podlaskie

Nazwa projektu

Sejneńskie karty historyczne - księga gry. Przewodnik instruktażowy

Dotacja

25 000 zł

   

Organizacja

Stowarzyszenie Centrum Wolontariatu, Lublin

Miejscowość

Lublin

Województwo

Lubelskie

Nazwa projektu

Objazdowy instytut wyrównywania szans

Dotacja

25 000 zł

   

Organizacja

Publiczne Gimnazjum, Platerów

Miejscowość

Platerów

Województwo

Mazowieckie

Nazwa projektu

Młodzieżowe laboratorium przyrody

Dotacja

25 000 zł

 

w konkursie "Projekty Modelowe":

Organizacja

Polskie Stowarzyszenie Psychologów Praktyków Oddział Tarnów,

Miejscowość

Tarnów

Województwo

Małopolskie

Nazwa projektu

Prowincja nieprowincjonalna

Dotacja

40 000 zł

APLIKUJ O DOTACJĘ


WIĘCEJ AKTUALNOŚCI

WASZE WSPOMNIENIA ZWIĄZANE Z PROGRAMEM

 • "Jako koordynator projektu Szwung Młodych programu grantowego Równać Szanse nabyłem nowe umiejętności w pracy z młodzieżą. Młodzież pokazała wielkie zaangażowanie w realizację projektu i była to dla nich niezwykła przygoda. Lokalna społeczność kibicowała młodym w ich działaniu. .."
  Klaudiusz
 • "Projekt ten nauczył mnie pracy w grupie i poznałam masę cudownych osób innych po raz pierwszy, resztę poznałam lepiej, odkryłam w sobie, miłość do śpiewania oraz przełamałam tremę sceniczną mogąc to robić z ludźmi których kocham całym sercem i są dla mnie jak rodzina, nigdy nie .."
  Maja
 • "Mój udział w projekcie był fajną i niezapomnianą przygodą. Nigdy wcześniej nie spotkałam się z gwarą śląską. U mnie w domu nikt nią nie mówi, aż tu nagle zaczęłam się jej uczyć. Poznawałam zupełnie nowe słowa, z czasem nawet zaczęłam co nieco "godoć". Dla mnie to było coś .."
  Patrycja Błach
 • "Przygodę z RS zaczęłam w 2016 roku, właściwie przez przypadek. Zajrzałam do biblioteki w której władzę sprawowała cudowna Aneta Możdżanowska i tak się zaczęło. Początki w projekcie były pasmem przeplatających się przyjemności i wyzwań. Szybko taniec z ogniem stał się moją .."
  gabas
 • "MOJE DWUDZIESTOLECIE Z PROGRAMEM "RÓWNAĆ SZANSE" Kilka słów wstępu Jest rok 2020, to już prawie 20 lat, od kiedy rozpocząłem współpracę z Programem Równać Szanse. Jest to na tyle długi okres czasu, aby bez emocji na chłodno ocenić wszystko co miało znaczący wpływ .."
  Mieczysław
 • "Projekt, w którym dane mi było uczestniczyć miał miejsce w 2006 roku. Bardzo ciekawie w wywiadzie opowiadał o nim Radosław Lis. Ja również mam miłe wspomnienia związane z projektem. Poznaliśmy mnóstwo ciekawostek o średniowieczu, których nie ma w podręcznikach historii. Zwiedziliśmy .."
  Asia M.
 • "Do pierwszego projektu podeszliśmy z nie mniejszym zaciekawieniem niż młodzież. Trochę po omacku wybraliśmy temat "Z kulturą przez wieki - Średniowiecze". Na nasze wspólne szczęście okazało się to strzałem w dziesiątkę. A może nie o temat tu chodziło, a o coś zupełnie innego? .."
  Danka
 • "Na początku Od kiedy się znamy? W 2005 roku zobaczyłam ogłoszenie o konkursie (RKG) w gazecie. Jestem na tyle odchylona, że gdy coś widzę, to zaraz sobie zadaję pytanie: ,,Czy to się przyda w szkole?". Złożyłam wniosek i dostaliśmy grant na projekt. Potem jeszcze były trzy, ale już .."
  Grażyna
 • "Byłam koordynatorką w OKG. Projekty OKG wspominam najlepiej. Dlaczego? Bo tam zauważałam rzeczywistą zmianę w uczestnikach. Młodzi ludzie wchodzili do programu z niepewnością, z brakiem wiary, ale też z ciekawością ? ?może będzie fajnie?. Później zawsze następowało zdziwienie: ?a.."
  KasiaJ
 • "Zastanawiając się nad tymi latami to tak naprawdę z jednej strony można zobaczyć z jak wieloma młodymi ludźmi współpracowaliśmy, a z drugiej trudno wybrać konkretne wspomnienie, bo wydaje się, że każde jest ważne i to nie tylko dla mnie ale szczególnie dla młodzieży. Postanowił.."
  Paweł Pawłowski
 • "To był jeden z lepszych projektów, jakie miałam przyjemność prowadzić. Młodzież spisała się na medal - w pełni zaangażowana, zdeterminowana, zachwycona tematem. Jako koordynator miałam przyjemność patrzeć jak się rozwijają, jaką radość czerpią z każdego warsztatu, jak się str.."
  Beata
 • "Nigdy wcześniej się nie spodziewałam, że będę współtworzyć książkę. Dlaczego to doświadczenie wspominam? Bo było to w roku 2008 i stanowiło zwieńczenie pracy nad wieloma projektami, na które fundusze nasze stowarzyszenie pozyskało w ramach programów "Równać Szanse". Najpierw poj.."
  Dorota
 • "Bardzo mi miło, że w ramach 20-lecia Programu "Równać Szanse" mogę odbyć tę podróż w czasie i przywołać w pamięci miłe wspomnienia sprzed wielu lat. Przyznam szczerze, że nie pamiętam dokładnych nazw projektów, które miałam przyjemność koordynować, ani szczegółowych terminarz.."
  Marta
 • "2011 rok - razem z Asią byłyśmy studentkami i działałyśmy w Stowarzyszeniu Kulturalnym EURO-ART, które było wtedy początkującą organizacją. Nie miałyśmy doświadczenia ani w pisaniu wniosków, ani w diagnozowaniu społeczności lokalnej, ale chciałyśmy zrealizować działania artysty.."
  Agata
 • "Z Programem Równać Szanse jestem od 2010 r. To program, który w nas zakiełkował, wyrósł i zaowocował. Każdego roku wraz z młodzieżą chcemy, aby u nas się działo, aby młodzi mogli rozwijać swoje pasje, dosięgać gwiazd, robić to, o czym marzą. Każdy projekt i każdy rok to nowi lu.."
  Gabi
 • "Z programem Równać Szanse współpracuję już od 2005 roku - jeśli dobrze pamiętam. Mamy jako Byczyńskie Stowarzyszenie Oświatowe za sobą zrealizowane projekty w ramach RKG i OKG. Jeśli chodzi o doświadczenie, to przede wszystkim należny podkreślić permanentny rozwój programu a tym sam.."
  MarMen
Dodaj swoje wspomnienie! »