WSTECZ :: Strona głównaO programieHistoriaRS 2003 SP

RS 2003 SP

Konkurs „Równać Szanse 2003 – Szkoły Partnerskie” był konkursem zamkniętym. W ramach tej ścieżki szkoły ponadpodstawowe zrzeszone w Towarzystwie Szkół Twórczych i Stowarzyszeniu Szkół Aktywnych mogły ubiegać się o dofinansowanie projektów zakładających współpracę z wybranym gimnazjum lub liceum. Celem programu było wsparcie szkół działających na terenach wiejskich lub w mieście do 20 000 mieszkańców, dotkniętych problemami społecznymi, zwłaszcza wysokim bezrobociem. Dodatkowym warunkiem była deklaracja szkoły o potrzebie podniesienia efektywności nauczania oraz wyniki poniżej średniej krajowej na egzaminie gimnazjalnym i maturalnym.

 

Na konkurs wpłynęło 16 wniosków. Komisja ekspertów zarekomendowała pozytywnie 8 projektów na łączną kwotę 158 300 zł.

 

Nazwa projektu:

Sapere Aude – odważ się być mądrym

Organizacja:

I Liceum Ogólnokształcące im. Kopernika w Krośnie

Organizacja partnerska:

Gimnazjum przy Zespole Szkół w Posadzie Górnej

Dotacja:

20 000 zł

 

Nazwa projektu:

 „Historia w murach zapisana. Zamki naszego regionu”

Organizacja:

IV Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Toruniu

Organizacja partnerska:

Zespół Szkół nr 2 w Grębocinie

Dotacja:

20 000 zł

 

Nazwa projektu:

„Drzwi zawsze otwarte”

Organizacja:

I Liceum Ogólnokształcące im. Ziemi Kujawskiej we Włocławku

Organizacja partnerska:

Publiczne Gimnazjum w Fabiankach

Dotacja:

20 000 zł

 

Nazwa projektu:

Edukacyjny Klub Pomocy „Marcin”

     

Organizacja:

Zespół Szkół Ogólnokształcących im. Wojciecha Kętrzyńskiego w Kętrzynie

Organizacja partnerska:

Gimnazjum Gminne w Karolewie

Dotacja:

20 000 zł

 

Nazwa projektu:

„Nie bójmy się uwierzyć w siebie”

Organizacja:

I Liceum Ogólnokształcące im. Jana Kasprowicza w Inowrocławiu

Organizacja partnerska:

Gimnazjum im. Karola Urbańskiego w Złotnikach Kujawskich

Dotacja:

20 000 zł

 

Nazwa projektu:

„Równać Szanse – Szkoły Partnerskie 2003”

 

Organizacja:

LXIV Liceum Ogólnokształcące im. St. Witkiewicza i Gimnazjum nr 54 im. Adama Kazimierz ks. Czartoryskiego w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 18 w Warszawie

Organizacja partnerska:

Gimnazjum w Krynkach

Dotacja:

20 000 zł

 

Nazwa projektu:

„Pomagając innym, pomagam sobie”

Organizacja:

I Liceum Ogólnokształcące im. A. Mickiewicza w Białymstoku

Organizacja partnerska:

Gimnazjum im. Ks. Wacława Rabczyńskiego w Wasilkowie

Dotacja:

18 300 zł

 

Nazwa projektu:

 „Młodzi – młodym – edukacja partnerów”

Organizacja:

II LO im. Marii Konopnickiej w Inowrocławiu

Organizacja partnerska:

Gimnazjum w Janikowie

Dotacja:

20 000 zł

 

APLIKUJ O DOTACJĘ


WIĘCEJ AKTUALNOŚCI

WASZE WSPOMNIENIA ZWIĄZANE Z PROGRAMEM

 • "Jako koordynator projektu Szwung Młodych programu grantowego Równać Szanse nabyłem nowe umiejętności w pracy z młodzieżą. Młodzież pokazała wielkie zaangażowanie w realizację projektu i była to dla nich niezwykła przygoda. Lokalna społeczność kibicowała młodym w ich działaniu. .."
  Klaudiusz
 • "Projekt ten nauczył mnie pracy w grupie i poznałam masę cudownych osób innych po raz pierwszy, resztę poznałam lepiej, odkryłam w sobie, miłość do śpiewania oraz przełamałam tremę sceniczną mogąc to robić z ludźmi których kocham całym sercem i są dla mnie jak rodzina, nigdy nie .."
  Maja
 • "Mój udział w projekcie był fajną i niezapomnianą przygodą. Nigdy wcześniej nie spotkałam się z gwarą śląską. U mnie w domu nikt nią nie mówi, aż tu nagle zaczęłam się jej uczyć. Poznawałam zupełnie nowe słowa, z czasem nawet zaczęłam co nieco "godoć". Dla mnie to było coś .."
  Patrycja Błach
 • "Przygodę z RS zaczęłam w 2016 roku, właściwie przez przypadek. Zajrzałam do biblioteki w której władzę sprawowała cudowna Aneta Możdżanowska i tak się zaczęło. Początki w projekcie były pasmem przeplatających się przyjemności i wyzwań. Szybko taniec z ogniem stał się moją .."
  gabas
 • "MOJE DWUDZIESTOLECIE Z PROGRAMEM "RÓWNAĆ SZANSE" Kilka słów wstępu Jest rok 2020, to już prawie 20 lat, od kiedy rozpocząłem współpracę z Programem Równać Szanse. Jest to na tyle długi okres czasu, aby bez emocji na chłodno ocenić wszystko co miało znaczący wpływ .."
  Mieczysław
 • "Projekt, w którym dane mi było uczestniczyć miał miejsce w 2006 roku. Bardzo ciekawie w wywiadzie opowiadał o nim Radosław Lis. Ja również mam miłe wspomnienia związane z projektem. Poznaliśmy mnóstwo ciekawostek o średniowieczu, których nie ma w podręcznikach historii. Zwiedziliśmy .."
  Asia M.
 • "Do pierwszego projektu podeszliśmy z nie mniejszym zaciekawieniem niż młodzież. Trochę po omacku wybraliśmy temat "Z kulturą przez wieki - Średniowiecze". Na nasze wspólne szczęście okazało się to strzałem w dziesiątkę. A może nie o temat tu chodziło, a o coś zupełnie innego? .."
  Danka
 • "Na początku Od kiedy się znamy? W 2005 roku zobaczyłam ogłoszenie o konkursie (RKG) w gazecie. Jestem na tyle odchylona, że gdy coś widzę, to zaraz sobie zadaję pytanie: ,,Czy to się przyda w szkole?". Złożyłam wniosek i dostaliśmy grant na projekt. Potem jeszcze były trzy, ale już .."
  Grażyna
 • "Byłam koordynatorką w OKG. Projekty OKG wspominam najlepiej. Dlaczego? Bo tam zauważałam rzeczywistą zmianę w uczestnikach. Młodzi ludzie wchodzili do programu z niepewnością, z brakiem wiary, ale też z ciekawością ? ?może będzie fajnie?. Później zawsze następowało zdziwienie: ?a.."
  KasiaJ
 • "Zastanawiając się nad tymi latami to tak naprawdę z jednej strony można zobaczyć z jak wieloma młodymi ludźmi współpracowaliśmy, a z drugiej trudno wybrać konkretne wspomnienie, bo wydaje się, że każde jest ważne i to nie tylko dla mnie ale szczególnie dla młodzieży. Postanowił.."
  Paweł Pawłowski
 • "To był jeden z lepszych projektów, jakie miałam przyjemność prowadzić. Młodzież spisała się na medal - w pełni zaangażowana, zdeterminowana, zachwycona tematem. Jako koordynator miałam przyjemność patrzeć jak się rozwijają, jaką radość czerpią z każdego warsztatu, jak się str.."
  Beata
 • "Nigdy wcześniej się nie spodziewałam, że będę współtworzyć książkę. Dlaczego to doświadczenie wspominam? Bo było to w roku 2008 i stanowiło zwieńczenie pracy nad wieloma projektami, na które fundusze nasze stowarzyszenie pozyskało w ramach programów "Równać Szanse". Najpierw poj.."
  Dorota
 • "Bardzo mi miło, że w ramach 20-lecia Programu "Równać Szanse" mogę odbyć tę podróż w czasie i przywołać w pamięci miłe wspomnienia sprzed wielu lat. Przyznam szczerze, że nie pamiętam dokładnych nazw projektów, które miałam przyjemność koordynować, ani szczegółowych terminarz.."
  Marta
 • "2011 rok - razem z Asią byłyśmy studentkami i działałyśmy w Stowarzyszeniu Kulturalnym EURO-ART, które było wtedy początkującą organizacją. Nie miałyśmy doświadczenia ani w pisaniu wniosków, ani w diagnozowaniu społeczności lokalnej, ale chciałyśmy zrealizować działania artysty.."
  Agata
 • "Z Programem Równać Szanse jestem od 2010 r. To program, który w nas zakiełkował, wyrósł i zaowocował. Każdego roku wraz z młodzieżą chcemy, aby u nas się działo, aby młodzi mogli rozwijać swoje pasje, dosięgać gwiazd, robić to, o czym marzą. Każdy projekt i każdy rok to nowi lu.."
  Gabi
 • "Z programem Równać Szanse współpracuję już od 2005 roku - jeśli dobrze pamiętam. Mamy jako Byczyńskie Stowarzyszenie Oświatowe za sobą zrealizowane projekty w ramach RKG i OKG. Jeśli chodzi o doświadczenie, to przede wszystkim należny podkreślić permanentny rozwój programu a tym sam.."
  MarMen
Dodaj swoje wspomnienie! »