WSTECZ :: Strona głównaO programieHistoriaWyniki Regionalnego Konkursu Grantowego 2013

Wyniki Regionalnego Konkursu Grantowego 2013

W październiku zakończyliśmy nabór wniosków w Programie "Równać Szanse 2013 - Regionalny Konkurs Grantowy". Otrzymaliśmy 445 wniosków od organizacji pozarządowych, bibliotek, domów kultury i nieformalnych grup dorosłych.

W wyniku obrad czterech Regionalnych Komisji Ekspertów dofinansowano 103 projekty, z poszczególnych województw:

 

mazowieckie - 12

pomorskie - 10

śląskie - 10

wielkopolskie - 9

warmińsko-mazurskie - 8

lubelskie - 8

małopolskie - 7

lubuskie - 6

łódzkie- 6

świętokrzyskie - 6

kujawsko-pomorskie - 5

podlaskie - 5

dolnośląskie - 4

podkarpackie - 4

zachodniopomorskie - 3

 

Dla uzyskania informacji o dotacjach przyznanych w danym województwie należy kliknąć w nazwę województwa poniżej. Po kliknięciu otworzy się strona, na której zamieszczona jest tabela z listą laureatów z danego województwa. Wszystkie tabele w poszczególnych województwach są uporządkowane alfabetycznie po nazwach miejscowości. Na końcu poniższej listy województw znajduje się lista organizacji zakwalifikowanych na listę rezerwową.

Województwo:

Wszystkim wnioskodawcom serdecznie dziękujemy za udział w konkursie, a laureatom gratulujemy otrzymania dotacji!

 

W Panelu Wnioskodawcy został udostępniony formularz zgłoszeniowy na szkolenie dla koordynatorów dotowanych projektów. Każdy koordynator jest zobligowany do zarejestrowania się do dnia 22 listopada na jedno szkolenie w wybranym przez siebie miejscu i terminie:

 • 29 listopada - 1 grudnia 2013 r. – Warszawa
 • 29 listopada - 1 grudnia 2013 r. – Kraków
 • 6 - 8 grudnia 2013 r. – Poznań
 • 6 - 8 grudnia 2013 r. – Warszawa

W szkoleniach mogą uczestniczyć wyłącznie koordynatorzy wymienieni we wnioskach dotacyjnych. Udział koordynatora w szkoleniu jest warunkiem otrzymania dotacji.

 

W trakcie szkolenia zostaną omówione metody zarządzania i realizacji projektu zgodnie z celami Programu „Równać Szanse”, zasady współpracy formalnej i finansowej z Polską Fundacją Dzieci i Młodzieży oraz zostaną przekazane umowy dotacyjne.

 

Udział w szkoleniu jest bezpłatny. Koszt dojazdu koordynatorzy projektów mogą rozliczyć w ramach kategorii budżetowej obsługa projektu.

 

25 listopada koordynatorzy otrzymają drogą mailową (na adresy wskazane we wnioskach) dodatkowe informacje organizacyjne. W przypadku nie otrzymania we wskazanym terminie informacji lub jakichkolwiek pytań związanych z dalszym postępowaniem, prosimy o kontakt z fundacją (tel. 22 826 10 16).

 

Jeszcze raz wszystkim dotowanym organizacjom serdecznie gratulujemy!

APLIKUJ O DOTACJĘ


WIĘCEJ AKTUALNOŚCI

WASZE WSPOMNIENIA ZWIĄZANE Z PROGRAMEM

 • "Jako koordynator projektu Szwung Młodych programu grantowego Równać Szanse nabyłem nowe umiejętności w pracy z młodzieżą. Młodzież pokazała wielkie zaangażowanie w realizację projektu i była to dla nich niezwykła przygoda. Lokalna społeczność kibicowała młodym w ich działaniu. .."
  Klaudiusz
 • "Projekt ten nauczył mnie pracy w grupie i poznałam masę cudownych osób innych po raz pierwszy, resztę poznałam lepiej, odkryłam w sobie, miłość do śpiewania oraz przełamałam tremę sceniczną mogąc to robić z ludźmi których kocham całym sercem i są dla mnie jak rodzina, nigdy nie .."
  Maja
 • "Mój udział w projekcie był fajną i niezapomnianą przygodą. Nigdy wcześniej nie spotkałam się z gwarą śląską. U mnie w domu nikt nią nie mówi, aż tu nagle zaczęłam się jej uczyć. Poznawałam zupełnie nowe słowa, z czasem nawet zaczęłam co nieco "godoć". Dla mnie to było coś .."
  Patrycja Błach
 • "Przygodę z RS zaczęłam w 2016 roku, właściwie przez przypadek. Zajrzałam do biblioteki w której władzę sprawowała cudowna Aneta Możdżanowska i tak się zaczęło. Początki w projekcie były pasmem przeplatających się przyjemności i wyzwań. Szybko taniec z ogniem stał się moją .."
  gabas
 • "MOJE DWUDZIESTOLECIE Z PROGRAMEM "RÓWNAĆ SZANSE" Kilka słów wstępu Jest rok 2020, to już prawie 20 lat, od kiedy rozpocząłem współpracę z Programem Równać Szanse. Jest to na tyle długi okres czasu, aby bez emocji na chłodno ocenić wszystko co miało znaczący wpływ .."
  Mieczysław
 • "Projekt, w którym dane mi było uczestniczyć miał miejsce w 2006 roku. Bardzo ciekawie w wywiadzie opowiadał o nim Radosław Lis. Ja również mam miłe wspomnienia związane z projektem. Poznaliśmy mnóstwo ciekawostek o średniowieczu, których nie ma w podręcznikach historii. Zwiedziliśmy .."
  Asia M.
 • "Do pierwszego projektu podeszliśmy z nie mniejszym zaciekawieniem niż młodzież. Trochę po omacku wybraliśmy temat "Z kulturą przez wieki - Średniowiecze". Na nasze wspólne szczęście okazało się to strzałem w dziesiątkę. A może nie o temat tu chodziło, a o coś zupełnie innego? .."
  Danka
 • "Na początku Od kiedy się znamy? W 2005 roku zobaczyłam ogłoszenie o konkursie (RKG) w gazecie. Jestem na tyle odchylona, że gdy coś widzę, to zaraz sobie zadaję pytanie: ,,Czy to się przyda w szkole?". Złożyłam wniosek i dostaliśmy grant na projekt. Potem jeszcze były trzy, ale już .."
  Grażyna
 • "Byłam koordynatorką w OKG. Projekty OKG wspominam najlepiej. Dlaczego? Bo tam zauważałam rzeczywistą zmianę w uczestnikach. Młodzi ludzie wchodzili do programu z niepewnością, z brakiem wiary, ale też z ciekawością ? ?może będzie fajnie?. Później zawsze następowało zdziwienie: ?a.."
  KasiaJ
 • "Zastanawiając się nad tymi latami to tak naprawdę z jednej strony można zobaczyć z jak wieloma młodymi ludźmi współpracowaliśmy, a z drugiej trudno wybrać konkretne wspomnienie, bo wydaje się, że każde jest ważne i to nie tylko dla mnie ale szczególnie dla młodzieży. Postanowił.."
  Paweł Pawłowski
 • "To był jeden z lepszych projektów, jakie miałam przyjemność prowadzić. Młodzież spisała się na medal - w pełni zaangażowana, zdeterminowana, zachwycona tematem. Jako koordynator miałam przyjemność patrzeć jak się rozwijają, jaką radość czerpią z każdego warsztatu, jak się str.."
  Beata
 • "Nigdy wcześniej się nie spodziewałam, że będę współtworzyć książkę. Dlaczego to doświadczenie wspominam? Bo było to w roku 2008 i stanowiło zwieńczenie pracy nad wieloma projektami, na które fundusze nasze stowarzyszenie pozyskało w ramach programów "Równać Szanse". Najpierw poj.."
  Dorota
 • "Bardzo mi miło, że w ramach 20-lecia Programu "Równać Szanse" mogę odbyć tę podróż w czasie i przywołać w pamięci miłe wspomnienia sprzed wielu lat. Przyznam szczerze, że nie pamiętam dokładnych nazw projektów, które miałam przyjemność koordynować, ani szczegółowych terminarz.."
  Marta
 • "2011 rok - razem z Asią byłyśmy studentkami i działałyśmy w Stowarzyszeniu Kulturalnym EURO-ART, które było wtedy początkującą organizacją. Nie miałyśmy doświadczenia ani w pisaniu wniosków, ani w diagnozowaniu społeczności lokalnej, ale chciałyśmy zrealizować działania artysty.."
  Agata
 • "Z Programem Równać Szanse jestem od 2010 r. To program, który w nas zakiełkował, wyrósł i zaowocował. Każdego roku wraz z młodzieżą chcemy, aby u nas się działo, aby młodzi mogli rozwijać swoje pasje, dosięgać gwiazd, robić to, o czym marzą. Każdy projekt i każdy rok to nowi lu.."
  Gabi
 • "Z programem Równać Szanse współpracuję już od 2005 roku - jeśli dobrze pamiętam. Mamy jako Byczyńskie Stowarzyszenie Oświatowe za sobą zrealizowane projekty w ramach RKG i OKG. Jeśli chodzi o doświadczenie, to przede wszystkim należny podkreślić permanentny rozwój programu a tym sam.."
  MarMen
Dodaj swoje wspomnienie! »