WSTECZ :: Strona głównaAktualnościRelacje z projektówMłodzieżowe biuro eventów w Pilchowicach - relacja

"Animujmy i działajmy!" - młodzieżowe biuro eventów w Pilchowicach

4 kwietnia 2019 16:37

Już po raz drugi Gminny Ośrodek Kultury w Pilchowicach realizuje projekt w ramach Programu "Równać Szanse" Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, prowadzony przez Polską Fundację Dzieci i Młodzieży.

Pierwszy projekt "Kręcimy, ale filmy!" cieszył się ogromną popularnością i wyłonił młodych, chętnych do dalszej współpracy ludzi. Zgłosili oni zapotrzebowanie na inne tego typu projekty, zwłaszcza w sferze szeroko rozumianej animacji czasu wolnego. Nowy projekt GOK-u "Animujmy i działajmy" zakłada powstanie młodzieżowego biura eventów. Nastawiony jest na umożliwienie młodzieży zdobycia wiedzy i doświadczeń w zakresie organizacji wydarzeń kulturalnych w trzech obszarach:

- realizacji dźwięku (nagłaśnianie imprez);

- animacji dla dzieci (malowanie twarzy, kręcenie balonów, prowadzenie zabaw, konkursów);

- multimediów (fotorelacja, realizacja filmowa, zamieszczanie gotowych materiałów w internecie).

Przeszkoleni, bogatsi w nowe doświadczenia, młodzi ludzie, będą współpracować z Gminnym Ośrodkiem Kultury przy realizacji cyklicznych imprez. Punktem kulminacyjnym będzie pomoc przy organizacji Gminnego Dnia Dziecka w Pilchowicach. Uczestnicy projektu będą m.in. animować najmłodszych, czy tworzyć relację fotograficzną i filmową. Chcemy, by zdobyte w trakcie trwania projektu - wiedza i umiejętności, zostały wykorzystane w praktyce. Chcemy, by czuli się ważni i potrzebni, by wzrosło ich poczucie własnej wartości i doświadczyli, jak wiele daje praca zespołowa.

Za nami dwa pierwsze spotkania informacyjno-integracyjne. Młodzi Pilchowiczanie poznali się bliżej, wyrazili swoje oczekiwania, podzielili się zadaniami i twórczymi pomysłami. Są pełni zapału i chęci do dalszych działań. Przed nimi spotkanie warsztatowe z ziecięcych animacji, udział w realizacji nagłośnienia podczas profesjonalnego koncertu i sesja fotograficzna w gliwickim teatrze podczas prób do spektaklu.

Z niecierpliwością czekamy na rozwój wydarzeń i z ogromną radością patrzymy na podekscytowaną, twórczą młodzież. :)WIĘCEJ AKTUALNOŚCI
APLIKUJ O DOTACJĘ