WSTECZ :: Strona głównaProjektyProjekt

Załóż z nami Park

Cel:

Zwiększenie kompetencji społecznych i interpersonalnych u 25 osób 13 16 lat z gminy Ozorków przez organizację i przeprowadzanie działań w Miejscu Spotkań Młodzieży w Modlnej i doprowadzenie do powstania parku w Modlnej. Przez kompetencje społeczne i interpersonalne rozumiemy umiejętność osiągania celów społecznych i jednostkowych przy zachowaniu dobrych stosunków z partnerami interakcji.

Odbiorcy projektu:

25 osób w wieku 13 - 16 lat. Mieszkańcy wsi: Modlna, Celestynów, Badków w gminie Ozorków, uczniowie Zespołu Szkół w Modlnej.

Opis projektu:

Główny pomysł to zorganizowanie w Modlnej Miejsca Spotkań Młodzieży (MSM), bo takiego miejsca we wsi brak, również dla dorosłych. Młodzież po lekcjach wraca do domu autobusem szkolnym i tam pozostaje do wieczora. Jeśli chcą pojechać do pobliskiego Ozorkowa, są zdani na rodziców, gdyż po godz. 15.00 nie ma połączenia autobusowego. MSM urządzimy w organistówce, którą ksiądz wyremontował i zgodził się udostępnić. MSM będzie otwarte parę godzin dziennie. Będzie tam Internet, napoje, bilard. Młodzież sama nim będzie zarządzać: chce tam założyć zespół, redagować gazetkę, uczestniczyć w warsztatach, organizować koncerty. Najważniejszym zadaniem w ramach MSM będzie doprowadzenie do powstania w Modlnej parku. Na terenie wsi istnieje obszar zielony - niegdyś park. Obecnie jest to zdewastowany teren w trakcie przejmowania przez gminę, lecz idzie to opornie. W ciągu 18 miesięcy trwania programu młodzież chce doprowadzić do otwarcia parku. Na nazwę parku ogłosimy konkurs.

Budżet projektu:

75 000 zł

Dotacja:

50 000 zł

Rocznik:

RS 2010

Nitka:

Ogólnopolski Konkurs Grantowy

Fundacja Urban Forms w Celestynowie

Miejscowość:

Celestynów

Ulica, nr domu i lokalu:

Celestynów 8A

Kod pocztowy i Poczta:

95-035 Celestynów

Województwo:

łódzkie

Powiat:

zgierski

Adres strony internetowej:

LOKALIZACJA PROJEKTU

APLIKUJ O DOTACJĘ