WSTECZ :: Strona głównaProjektyProjekt

Żywiołowa Młodzież w Akcji

Cel:

Celem projektu jest wzrost umiejętności współpracy, samodzielności i integracji wśród 40 młodych realizatorów projektu poprzez wdrożenie poszczególnych działań.

Odbiorcy projektu:

Odbiorcami jest młodzież w wieku gimnazjalnym z Gminy Trzebielino. Do działań zgłosiło się 40 chętnych pomysłodawców, którzy wyrazili swoje potrzeby i propozycje podczas spotkania dnia 19.IX.2008 w gimnazjum w Starkowie. Wszyscy uczestnicy mają bilety miesięczne za wyjątkiem osób mieszkających na miejscu w Starkowie.

Opis projektu:

Celem projektu jest wzrost samodzielności, umiejętności współpracy i integracji wśród młodzieży. Współpracujemy z młodzieżą gimnazjalną udzielającą się w działaniach sportowych, harcerskich i samorządowych w szkole. Młodzież sygnalizowała nam, że ma szczere chęci dokonywać różnych przedsięwzięć. Zdecydowaliśmy się wyjść naprzeciw tej energii i zorganizowaliśmy spotkanie z najbardziej zainteresowanymi osobami, aby dowiedzieć się jakimi działaniami chcieliby się zająć i czego brakuje w ich środowisku. Po wspólnej analizie postanowiliśmy napisać projekt, który wykorzysta potencjał zainteresowanych. Pożądane działania podzieliliśmy na 3 grupy żywiołowe: Żywiołów Przyrody, Żywiołu Organizmu Ludzkiego i Żywiołu Ludzkich Serc. Działaniami związanymi z Żywiołem Przyrody będą: marszobieg z pochodniami- żywiołem ognia, rajd rowerowy do Elektrowni Wodnej w Trzebielinie, konstruowanie i puszczanie latawców na wzór zakupionych. Działaniami związanymi z Żywiołem Ludzkim będą: spotkania taneczno-aerobikowe, test wydolności na ergometrze rowerowym, turniej sportowy z siatkówki, Akcja Energetyczne Kulinaria, budowa igloo. Żywioł Ludzkich Serc to działania integracyjne z rówieśnikami z Domu Dziecka w Bytowie - wspólny wyjazd do Aquaparku i udział w Festynie Zdrowej Energii, w czasie którego nastąpi wymiana "pozytywnej energii". Sposób przeprowadzenia: cykliczne spotkania 2 x tygodniu, ferie - działania kilkudniowe.

Budżet projektu:

12 880 zł

Dotacja:

7 000 zł

Rocznik:

RS 2008

Nitka:

Regionalny Konkurs Grantowy

Stowarzyszenie na rzecz rozwoju Gimnazjum w Starkowie

Miejscowość:

Starkowo

Ulica, nr domu i lokalu:

Starkowo

Kod pocztowy i Poczta:

77-233 Suchorze

Województwo:

pomorskie

Powiat:

bytowski

Adres strony internetowej:

LOKALIZACJA PROJEKTU

APLIKUJ O DOTACJĘ