WSTECZ :: Strona głównaProjektyProjekt

Z innej bajki. Opowieść ze świata, który zniknął. Zderzenia.

Cel:

Rozwój aktywności społecznej młodzieży i jej zainteresowań poprzez udział w warsztatach artystycznych, rozwój wiedzy o dziedzictwie kulturowym regionu, jego społeczeństwie, przygotowanie do aktywnego udziału w kulturze i życiu społecznym miasta, zapoznanie z metodami promocji swojego regionu.

Odbiorcy projektu:

Uczestnikami projektu będzie 12-osobowa grupa młodzieży górowskich szkół ponadpodstawowych w wieku 13 - 18 lat. Nabór uczestników projektu zostanie ogłoszony na plakatach rozwieszonych w mieście na słupach ogłoszeniowych, w szkołach, na tablicach informacyjnych w urzędach. Informacja o naborze pojawi się w lokalnej prasie i radio.

Opis projektu:

Celem projektu jest rozwój aktywności społecznej młodzieży i jej zainteresowań poprzez udział w warsztatach artystycznych oraz pogłębienie wiedzy o dziedzictwie kulturowym. Uczestnikami będzie 12-osobowa grupa młodzieży gimnazjalnej i licealnej. Podczas projektu powstanie wizualna opowieść o lokalnej społeczności, zamieszkującej kiedyś “wymarłe tereny”, a dziś wioski położone na terenie gminy Górowo Iławeckim. W tym celu będą organizowane rajdy rowerowe oraz wyprawy piesze i samochodowe do tych miejsc, młodzież odszuka dawnych mieszkańców lub ich sąsiadów z innych, istniejących jeszcze osad, przeprowadzi wywiady z nimi. Na podstawie zebranych opowieści powstanie film i fotografie - metaforyczne zaludnianie - zasiedlenie na nowo. Na koniec odbędzie się projekcja filmu przy udziale dawnych mieszkańców, wystawa zdjęć (zostanie zakupiony aparat fotograficzny). W ramach projektu odbędą się także cykliczne zajęcia warsztatowe, a ich uczestnicy będą mogli rozwijać różne talenty (filmowe, modelarskie, plastyczne, fotograficzne). Efektem tych działań będzie makieta nieistniejących już dziś charakterystycznych budynków Górowa Ił. (z piernika) i makieta miasto XXI wieku (z makulatury) - miasto marzeń, kronika projektu - album w technice scrapbooking, pocztówka zaprojektowana przez młodzież techniką digitalscrapbooking. Odbedą się: warsztaty scrapbooking, rzeźbiarskie, warsztaty fotograficzne, młodzież pozna podstawy grafiki komputerowej (zostaną zakupione materiały na zajęcia oraz wydane pocztówki). Młodzież samodzielnie przygotuje warsztaty dla przedszkolaków.

Budżet projektu:

9 926 zł

Dotacja:

7 000 zł

Rocznik:

RS 2008

Nitka:

Regionalny Konkurs Grantowy

Ośrodek Kultury w Górowie Iławeckim

Miejscowość:

Górowo Iławeckie

Ulica, nr domu i lokalu:

Kościuszki 26

Kod pocztowy i Poczta:

11-220 Górowo Iławeckie

Województwo:

warmińsko-mazurskie

Powiat:

bartoszycki

Adres strony internetowej:

LOKALIZACJA PROJEKTU

APLIKUJ O DOTACJĘ