WSTECZ :: Strona głównaProjektyProjekt

"Patrz AJ okiem" - opowieści wirtualnego "AJA"

Realizowany przez:

Cel:

Celem projektu jest ukazanie drogi dostępności do branży video, audio, dziennikarskiej, public relations, i pozyskiwania partnerów projektu. Efektem końcowym jest wspólne stworzenie wirtualnego przewodnika /12 krótkich filmów stworzonych przez młodych ludzi/, nowej aktywnej grupy młodzieży oraz stworzenie dalszych warunków pracy i dalszy rozwój pozyskanych umiejętności.

Odbiorcy projektu:

Uczestnicy projektu to młodzież w wieku13-19 lat z Mosiny. Rekrutowani spośród uczestników warsztatów prowadzonych w Mosińskim Ośrodku Kultury, spontanicznych spotkań i działań podczas współorganizowanych koncertów i imprez plenerowych. Sami uczestnicy również zgłaszali chęć udziału w projekcie podczas w/w spotkań.

Opis projektu:

Celem projektu jest ukazanie drogi dostępności do branży video, audio, dziennikarskiej, public relations, i pozyskiwania partnerów projektu. Efektem końcowym jest stworzenie wirtualnego przewodnika /12 krótkich filmów stworzonych przez młodych ludzi/. W filmach "AJ", postać z kreskówki, opowiada o niewidocznych na co dzień zdarzeniach, postaciach i miejscach. Pokazuje pasje, dążenia i zrealizowane marzenia ludzi zamieszkałych w małym mieście. „Oko Aja” ukazuje też miejsca, z których czerpać można inspiracje, natchnienie i wiedzę o otaczającym środowisku. Uczestnicy otrzymują kamerę, aparaty, dzięki partnerom projektu, korzystają również z własnego sprzętu. Zakup stabilizatora wykazanego w kosztach projektu, pozwoli profesjonalnie i efektywnie podnieść jakość filmów. W czterech strefach miasta podzielonych między uczestnikami powstają po 3 filmy w 3 różnych tematach: praca, kultura, pasja. Wcześniej eksperci przeprowadzają warsztaty i szkolenia. Wirtualny przewodnik Aj - link do powstałej strony internetowej zostanie zamieszczony na stronach miasta i globalnej sieci www. Na końcowym premierowym spotkaniu uczestnicy oraz goście /zaproszone osoby bezpośrednio występujące w filmach/ otrzymają koszulki z podobizną "Aja" oraz zostaną zaproszeni do stałej współpracy tworząc zintegrowaną grupę dziennikarzy i filmowców.

Budżet projektu:

8 752 zł

Dotacja:

7 000 zł

Rocznik:

RS 2012

Nitka:

Regionalny Konkurs Grantowy

Mosiński Ośrodek Kultury

Miejscowość:

Mosina

Ulica, nr domu i lokalu:

Dworcowa 4

Kod pocztowy i Poczta:

62-050 Mosina

Województwo:

wielkopolskie

Powiat:

poznański

Adres strony internetowej:

LOKALIZACJA PROJEKTU

APLIKUJ O DOTACJĘ