WSTECZ :: Strona głównaProjektyProjekt

'Inni a jednak tacy sami - kurs na wielokulturowość grupy młodzieżowej Projekt X'

Cel:

Zwiększenie umiejętności pracy w grupie, zarządzania informacją i organizowania różnych form poznawania wielu kultur Podlasia u 15 osobowej grupy młodzieży w wieku 13-16 lat z gminy Krypno w terminie od 01.01.2013 do 30.06.2013 r. Cele dodatkowe: nawiązywanie relacji społecznych, nabycie umiejętności właściwej oceny środowiska i poznawania środowiska lokalnego, poznanie odmiennych kultur i wypracowanie poczucia akceptacji i tolerancji.

Odbiorcy projektu:

Odbiorcą projektu będzie grupa 15 osób w wieku 13-16 lat z gminy Krypno. Na wyjazdy poza gminę Krypno zapewnimy autokar. Grupę beneficjentów tworzyć będzie grupa młodzieży, która już się zawiązała i brała udział w tworzeniu wniosku, grupa Projekt X (w większości osoby z Krypna, zaledwie kilka osób dojeżdżających, których rodzice zobowiązali się do dowożenia ich na miejsce spotkań).

Opis projektu:

Cel: Zwiększenie umiejętności zarządzania informacją i organizowania różnych form poznawania wielu kultur Podlasia u 15 osobowej grupy młodzieży w wieku 13-16 lat z gminy Krypno w terminie od 01.01.2013 do 30.06.2013 r. Uczestnicy: 15 osobowa grupa młodzieży gimnazjalnej i ponadgimnazjalnej z gminy Krypno (grupa młodzieży aktywnej, która brała udział w przygotowaniu wniosku, nazwa grupy 'Projekt X'). Działania: grupa młodzieży będzie brać udział w comiesięcznych spotkaniach organizacyjnych podczas, których będzie wyszukiwać informacji na temat różnych religii, kultur, narodowości zamieszkujących teren Podlasia. Spośród odnalezionych punktów młodzież wybierze wspólnie 2 miejsca, które będzie chciała odwiedzić.Samodzielnie odnajdzie atrakcje turystyczne,ustali plany wyjazdów w te miejsca (plan trasy, punkty, które warto zobaczyć). Zdjęcia z wyjazdów i wrażenia młodzież umieści w prezentacjach wykonanych w PREZI (dodatkowe spotkanie z instruktorem, który zapozna młodzież z funkcjami programu). Zdobyta wiedza pozwoli na stworzenie Młodzieżowego Kulturowego Przewodnika po Podlasiu. Prezentacje młodzież umieści w Internecie. Podczas spotkań roboczych młodzież zaproponowała zaangażowanie rodziców w realizację projektu. Zaproponowali organizację kiermaszu prezentującego walory Podlasia a zebrane fundusze przeznaczą na wybrany cel. Efekty: Młodzież nawiąże kontakty, nauczy się jak zarządzać informacją, planować, organizować, pozyskiwać wsparcie, zdobędzie wiedzę.

Budżet projektu:

8 500 zł

Dotacja:

7 000 zł

Rocznik:

RS 2012

Nitka:

Regionalny Konkurs Grantowy

Gminna Biblioteka Publiczna w Krypnie Kościelnym

Miejscowość:

Krypno Kościelne

Ulica, nr domu i lokalu:

Krypno Kościelne 3

Kod pocztowy i Poczta:

19-111 Krypno

Województwo:

podlaskie

Powiat:

moniecki

Adres strony internetowej:

LOKALIZACJA PROJEKTU

APLIKUJ O DOTACJĘ