WSTECZ :: Strona głównaProjektyProjekt

Żeby mierzyć drogę przyszłą, trzeba wiedzieć skąd się wyszło

Realizowany przez:

Cel:

Projekt Żeby mierzyć drogę przyszłą, trzeba wiedzieć skąd się wyszło będzie kontynuacją programu Równać Szansę, do którego przystępowali uczniowie i nauczyciele naszej szkoły. Odkrywaliśmy tradycje rodzinne, regionalne. Teraz dążymy do tego, by ocalić to, co odkryliśmy, co jest nam bliskie – wielokulturowość naszej społeczności.

Odbiorcy projektu:

Bezpośrednimi beneficjentami projektu będą: 40 uczniów, ok. 20 osób - rodzice wspomagający działania Pośrednimi odbiorcami będą: pozostali uczniowie szkoły, nauczyciele niebiorący udziału w projekcie, ale korzystający z doświadczeń twórców programu, rodzice, przedstawiciele, instytucji lokalnych, znani ludzie regionu, przedstawiciele Żydowskiego Instytutu Historycznego w Warszawie

Opis projektu:

Projekt przewiduje zajęcia dla uczniów naszej szkoły koncentrujące się wokół ocalenia kultury i tradycji, wierzeń naszej społeczności w odwołaniu do historii i chwili obecnej. Idea przewodnia to prezentacja kultury żydowskiej, tatarskiej, katolickiej i prawosławnej, ukazanie związku regionu z bogatą historią narodową. Realizacja projektu to połączenie i uwydatnienie walorów historyczno - kulturowych, ale także i przyrodniczych. Projekt zaspokoi potrzeby rozwojowe uczniów związane z aktywnością poznawczą, emocjonalną, artystyczną, stworzy szansę na poznanie wartości historii, a także ocalenie od zapomnienia tego, co powinniśmy przekazać kolejnym pokoleniom. W efekcie projektu zwiększą się inicjatywy podejmowane przez uczniów. Zostanie nakręcony film dokumentujący działania objęte projektem.

Budżet projektu:

11 174 zł

Dotacja:

7 000 zł

Rocznik:

RS 2005

Nitka:

II Regionalny Konkurs Grantowy

Gimnazjum w Krynkach

Miejscowość:

Krynki

Ulica, nr domu i lokalu:

Aleja Szkolna 10

Kod pocztowy i Poczta:

16-120 Krynki

Województwo:

podlaskie

Powiat:

sokólski

Adres strony internetowej:

LOKALIZACJA PROJEKTU

APLIKUJ O DOTACJĘ