Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Słowo/Obraz/Bystrzyca - 2010

Realizowany przez:

Fundusz Lokalny Masywu Śnieżnika w Wójtowicach

Cel:

Zwiększenie umiejętności w zakresie podejmowania samodzielnych decyzji oraz zmniejszenie barier w nawiązywaniu kontaktów interpersonalnych u 27 osób w wieku 13-19 lat z gminy Bystrzyca Kłodzka,poprzez rozwijanie zainteresowań dziennikarskich, filmowych i fotograficznych metodą działań praktycznych: warsztatów zadaniowych, planowania i organizowania prezentacji własnych
wytworów.

Odbiorcy projektu:

27 osób, wiek uczestników: 13 19 lat. Młodzież zainteresowana dziennikarstwem, filmem i fotografia (ze szczególnym naciskiem na fotografię prasową), mająca problemy z przełamaniem bariery w kontaktach interpersonalnych, pragnąca rozwijając swoje pasje artystyczne zwrócić uwagę na problemy swoich rówieśników i środowiska lokalnego.

Opis projektu:

Projekt skierowany jest do młodzieży z gminy Bystrzyca Kłodzka (13-19 lat). Działania skupią się wokół miasta i gminy Bystrzyca Kł., postrzeganej nie tylko jako teren atrakcyjny geograficznie i turystycznie, ale przede wszystkim jako społeczność ludzi go zamieszkujących. W ciągu 18 miesięcy odbędą się warsztaty fotograficzne, filmowe i dziennikarskie, w trakcie których 27-osobowa grupa młodzieży zdobędzie umiejętności w zakresie fotografii, sztuki filmowej i dziennikarstwa radiowego oraz stworzy fotoreportaże, krótkie filmy dokumentalne i reportaże radiowe na temat życia społeczności lokalnej, ze szczególnym uwzględnieniem spraw młodzieży. Fotoreportaże będą na bieżąco przedstawiane na tablicach w parku w centralnym miejscu miasta, filmy i nagrania prezentowane będą w sali widowiskowej Ośrodka Kultury oraz w szkołach partnerskich. Wszystkie wytwory zostaną opublikowane w internecie, najciekawsze prace nagrodzone i zgłoszone do regionalnych i ogólnopolskich konkursów.

Budżet projektu: 78 010 zł

Dotacja: 49 900 zł

Rocznik: 2010

Nitka: Ogólnopolski Konkurs Grantowy

Fundusz Lokalny Masywu Śnieżnika w Wójtowicach

Miejscowość: Wójtowice

Ulica, nr domu i lokalu: ul. Górna 19

Kod pocztowy i Poczta: 57-516 Stara Bystrzyca

Województwo: dolnośląskie

Powiat: kłodzki

Adres strony internetowej: –

Słowo/Obraz/Bystrzyca

Górna 11, 57-516 Wójtowice, Polska

Więcej