WSTECZ :: Strona głównaO programieHistoriaWyniki Ogólnopolskiego Konkursu Grantowego Programu Równać Szanse 2015!

Wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Grantowego Programu Równać Szanse 2015!

Przedstawiamy listę projektów, które otrzymały dotację w Programie Równać Szanse 2015 – Ogólnopolski Konkurs Grantowy.

 

Konkurs składał się z dwóch etapów. Pierwszym etapem było przygotowanie diagnozy środowiska lokalnego, drugim napisanie projektu. 

 

Do drugiego etapu zakwalifikowało się 66 organizacji. W drugim etapie konkursu otrzymaliśmy 53 wnioski. Spośród nich Komisja Ekspertów wybrała do dofinansowania 28 najlepszych projektów. Poniżej lista organizacji, którym przyznano dotację. Lista ułożona jest w kolejności alfabetycznej województw.

 

Szczegółowe informacje dotyczące dalszego postępowania organizacji, które otrzymały dotacje, zostaną rozesłane 22.05.2015 r. na adres mailowy koordynatora projektu, który został podany we wniosku.

 

 Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy!

 

 Lista dotowanych projektów:

L.p. Tytuł projektu Organizacja Miejscowość Województwo  Kwota przyznana 
1. Stacja turystyczna Kamień. Stowarzyszenie Kamieńskie Towarzystwo Kulturalne Kamień Krajeński kujawsko-pomorskie 39 600 zł
2. Klub Detektywów Fundacja Kult Kultury Zławieś Mała kujawsko-pomorskie 40 000 zł
3. Działam-więc jestem Stowarzyszenie Browarowa-Większy Format Żnin kujawsko-pomorskie 26 500 zł
4. Wznieść się ponad chmury Stowarzyszenie Wsi Bukowiec Działajmy Razem Bukowiec lubuskie 40 000 zł
5. Zakręcona podróż Stowarzyszenie Towarzystwo Przyjaciół Dzieci oddział miejski w Łęczycy Łęczyca łódzkie 40 000 zł
6. Project EcoDesign Stowarzyszenie Regiony Nowych Szans Vesna Gnojnik małopolskie 40 000 zł
7. Przystań w Wieprzu Stowarzyszenie Pomocy Bezrobotnym i Ich Rodzinom Nadzieja Wieprz małopolskie 37 500 zł
8. Przystanek równość Stowarzyszenie Akademia Inicjatyw Młodzieżowych Dross Gostynin mazowieckie 39 500 zł
9. O księżniczce z fochami, o smoku z zębami i księciu z zakutym łbem Stowarzyszenie Wartości Pilawa mazowieckie 40 000 zł
10. Akademia Wysokich Temperatur Stowarzyszenie Cztery Krajobrazy Kampinos mazowieckie 28 000 zł
11. Miejsce Dla Młodych - Klub Młodzieżowy MDM Fundacja By The Way Węgrów mazowieckie 40 000 zł
12. 9 dni tygodnia Fundacja Przasnyska Przasnysz mazowieckie 36 000 zł
13. Cyfrowa manufaktura Stowarzyszenie Łochowskie Towarzystwo Przyjaciół Nauk i Sztuk CD Łochów mazowieckie 40 000 zł
14. Poszukiwacze zapomnianych smaków. Stowarzyszenie Inicjatyw Lokalnych Przystań Ulanów podkarpackie 40 000 zł
15. Laboratorium odkrywców historii Stowarzyszenie Lolek w Kupnie Kupno podkarpackie 37 000 zł
16. Między Narwią a Puszczą Knyszyńską, czyli młody i aktywny Juchnowiec. Stowarzyszenie Niezależnych Inicjatyw Nasza Natura Ignatki Osiedle podlaskie 37 500 zł
17. nienaDĘTA Młodzież Stowarzyszenie Kulturalne Ziemi Czyżewskiej Czyżew podlaskie 39 000 zł
18. zaŻUŁAWialnia Stowarzyszenie Witalis Lisewo Malborskie pomorskie 31 000 zł
19. MATv Glow czyli Młodzieżowa Agencja Telewizji Pozytywnie Zakręconej Stowarzyszenie Gminne Wspieranie Inicjatyw Społecznych Główczyce pomorskie 40 000 zł
20. 3 x Z Zaplanuj, Zorganizuj, Zrealizuj Stowarzyszenie Uwolnić wiedzę Wicko pomorskie 40 000 zł
21. Reżyser przyszłości Fundacja Europomost Bartków świętokrzyskie 20 900 zł
22. Leć razem z nami Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Zespołu Szkół w Ożarowie im. Marii Skłodowskiej- Curie Ożarów świętokrzyskie 32 800 zł
23. Płomienie pod naszą kontrolą Ochotnicza Straż Pożarna w Kalinowie Kalinowo warmińsko-mazurskie 21 700 zł
24. Nakręćmito! - Murowana (re) aktywacja Stowarzyszenie Komitet Partnerski Ziemi Goślińskiej Murowana Goślina wielkopolskie 40 000 zł
25. Królowie, damy i rycerze w Kórniku - uliczne konfrontacje Stowarzyszenie Teatralne Legion Kórnik wielkopolskie 40 000 zł
26. Łuska Stowarzyszenie Na Rzecz Aktywizacji Społeczności Lokalnej Siedlisko w Lubochni Lubochnia wielkopolskie 30 500 zł
27. Ocalić od zapomnienia Stowarzyszenie Ziemia Krobska Krobia wielkopolskie 40 000 zł
28. W drodze po klucz... Stowarzyszenie Przyjaciół Zespołu Szkół im. Bohaterów Oflagu II D Borne Sulinowo zachodniopomorskie 40 000 zł

 

Lista rezerwowa:

 

L.p. Tytuł projektu Organizacja Miejscowość Województwo
1. Muzyka, taniec, śpiew i gra! Stowarzyszenie Forum Oświatowe Klucze Klucze małopolskie
2. Zapraszamy do Klubu Wiatraka Stowarzyszenie Plantacja Wyobraźni - Mały Dom Kultury Barlinek zachodniopomorskie
3. BeHappY-Akademia PozYtYwnego Myślenia Stowarzyszenie Pelikan Żydowo wielkopolskie

APLIKUJ O DOTACJĘ


WIĘCEJ AKTUALNOŚCI

WASZE WSPOMNIENIA ZWIĄZANE Z PROGRAMEM

 • "Jako koordynator projektu Szwung Młodych programu grantowego Równać Szanse nabyłem nowe umiejętności w pracy z młodzieżą. Młodzież pokazała wielkie zaangażowanie w realizację projektu i była to dla nich niezwykła przygoda. Lokalna społeczność kibicowała młodym w ich działaniu. .."
  Klaudiusz
 • "Projekt ten nauczył mnie pracy w grupie i poznałam masę cudownych osób innych po raz pierwszy, resztę poznałam lepiej, odkryłam w sobie, miłość do śpiewania oraz przełamałam tremę sceniczną mogąc to robić z ludźmi których kocham całym sercem i są dla mnie jak rodzina, nigdy nie .."
  Maja
 • "Mój udział w projekcie był fajną i niezapomnianą przygodą. Nigdy wcześniej nie spotkałam się z gwarą śląską. U mnie w domu nikt nią nie mówi, aż tu nagle zaczęłam się jej uczyć. Poznawałam zupełnie nowe słowa, z czasem nawet zaczęłam co nieco "godoć". Dla mnie to było coś .."
  Patrycja Błach
 • "Przygodę z RS zaczęłam w 2016 roku, właściwie przez przypadek. Zajrzałam do biblioteki w której władzę sprawowała cudowna Aneta Możdżanowska i tak się zaczęło. Początki w projekcie były pasmem przeplatających się przyjemności i wyzwań. Szybko taniec z ogniem stał się moją .."
  gabas
 • "MOJE DWUDZIESTOLECIE Z PROGRAMEM "RÓWNAĆ SZANSE" Kilka słów wstępu Jest rok 2020, to już prawie 20 lat, od kiedy rozpocząłem współpracę z Programem Równać Szanse. Jest to na tyle długi okres czasu, aby bez emocji na chłodno ocenić wszystko co miało znaczący wpływ .."
  Mieczysław
 • "Projekt, w którym dane mi było uczestniczyć miał miejsce w 2006 roku. Bardzo ciekawie w wywiadzie opowiadał o nim Radosław Lis. Ja również mam miłe wspomnienia związane z projektem. Poznaliśmy mnóstwo ciekawostek o średniowieczu, których nie ma w podręcznikach historii. Zwiedziliśmy .."
  Asia M.
 • "Do pierwszego projektu podeszliśmy z nie mniejszym zaciekawieniem niż młodzież. Trochę po omacku wybraliśmy temat "Z kulturą przez wieki - Średniowiecze". Na nasze wspólne szczęście okazało się to strzałem w dziesiątkę. A może nie o temat tu chodziło, a o coś zupełnie innego? .."
  Danka
 • "Na początku Od kiedy się znamy? W 2005 roku zobaczyłam ogłoszenie o konkursie (RKG) w gazecie. Jestem na tyle odchylona, że gdy coś widzę, to zaraz sobie zadaję pytanie: ,,Czy to się przyda w szkole?". Złożyłam wniosek i dostaliśmy grant na projekt. Potem jeszcze były trzy, ale już .."
  Grażyna
 • "Byłam koordynatorką w OKG. Projekty OKG wspominam najlepiej. Dlaczego? Bo tam zauważałam rzeczywistą zmianę w uczestnikach. Młodzi ludzie wchodzili do programu z niepewnością, z brakiem wiary, ale też z ciekawością ? ?może będzie fajnie?. Później zawsze następowało zdziwienie: ?a.."
  KasiaJ
 • "Zastanawiając się nad tymi latami to tak naprawdę z jednej strony można zobaczyć z jak wieloma młodymi ludźmi współpracowaliśmy, a z drugiej trudno wybrać konkretne wspomnienie, bo wydaje się, że każde jest ważne i to nie tylko dla mnie ale szczególnie dla młodzieży. Postanowił.."
  Paweł Pawłowski
 • "To był jeden z lepszych projektów, jakie miałam przyjemność prowadzić. Młodzież spisała się na medal - w pełni zaangażowana, zdeterminowana, zachwycona tematem. Jako koordynator miałam przyjemność patrzeć jak się rozwijają, jaką radość czerpią z każdego warsztatu, jak się str.."
  Beata
 • "Nigdy wcześniej się nie spodziewałam, że będę współtworzyć książkę. Dlaczego to doświadczenie wspominam? Bo było to w roku 2008 i stanowiło zwieńczenie pracy nad wieloma projektami, na które fundusze nasze stowarzyszenie pozyskało w ramach programów "Równać Szanse". Najpierw poj.."
  Dorota
 • "Bardzo mi miło, że w ramach 20-lecia Programu "Równać Szanse" mogę odbyć tę podróż w czasie i przywołać w pamięci miłe wspomnienia sprzed wielu lat. Przyznam szczerze, że nie pamiętam dokładnych nazw projektów, które miałam przyjemność koordynować, ani szczegółowych terminarz.."
  Marta
 • "2011 rok - razem z Asią byłyśmy studentkami i działałyśmy w Stowarzyszeniu Kulturalnym EURO-ART, które było wtedy początkującą organizacją. Nie miałyśmy doświadczenia ani w pisaniu wniosków, ani w diagnozowaniu społeczności lokalnej, ale chciałyśmy zrealizować działania artysty.."
  Agata
 • "Z Programem Równać Szanse jestem od 2010 r. To program, który w nas zakiełkował, wyrósł i zaowocował. Każdego roku wraz z młodzieżą chcemy, aby u nas się działo, aby młodzi mogli rozwijać swoje pasje, dosięgać gwiazd, robić to, o czym marzą. Każdy projekt i każdy rok to nowi lu.."
  Gabi
 • "Z programem Równać Szanse współpracuję już od 2005 roku - jeśli dobrze pamiętam. Mamy jako Byczyńskie Stowarzyszenie Oświatowe za sobą zrealizowane projekty w ramach RKG i OKG. Jeśli chodzi o doświadczenie, to przede wszystkim należny podkreślić permanentny rozwój programu a tym sam.."
  MarMen
Dodaj swoje wspomnienie! »