WSTECZ :: Strona głównaO programieHistoriaWyniki Ogólnopolskiego Konkursu Grantowego Programu Równać Szanse 2014

Wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Grantowego Programu Równać Szanse 2014

Przedstawiamy listę organizacji, które otrzymały dotację w Programie "Równać Szanse 2014 – Ogólnopolski Konkurs Grantowy".

 

Konkurs składał się z dwóch etapów. Pierwszym etapem było przygotowanie diagnozy środowiska lokalnego, drugim napisanie projektu. 

 

W drugim etapie konkursu otrzymaliśmy 55 wniosków. Spośród nich Komisja Ekspertów wybrała do dofinansowania 26 najlepszych projektów. Poniżej lista organizacji, którym przyznano dotację. Lista ułożona jest w kolejności alfabetycznej województwami.

 

Szczegółowe informacje dotyczące dalszego postępowania organizacji, które otrzymały dotacje, zostaną rozesłane najpóźniej 27.05.2014 r. na adres mailowy koordynatora projektu, który został podany we wniosku.

 

 Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy!

 

 Lista dotowanych projektów:

 

Lp. Projekt  Organizacja Miejscowość Województwo Kwota dofinansowania
1. Osiem milimetrów a kilometry wspomnień, czyli... Kadrowanie pamięci Stowarzyszenie Absolwentów i Przyjaciół Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Bystrzycy Kłodzkiej Bystrzyca Kłodzka dolnośląskie 37 000 zł
2. Sztuka Spod Ziemi. Wiejski Street Art. Stowarzyszenie Aktywności Społecznej TREK Kruszyn dolnośląskie 37 000 zł
3. Nie tylko JESIEŃ W MIEŚCIE CUDÓW Uczniowski Klub Sportowy "KUSY" Przyłęk Przyłęk dolnośląskie 40 000 zł
4. Opowieść Złotoryjska Stowarzyszenie Nasze Rio Złotoryja dolnośląskie 39 000 zł
5. Młodzieżowy Instytut Filmowy Unisławskie Towarzystwo Historyczne Unisław kujawsko-pomorskie 40 000 zł
6. Wszyscy kochają Marilyn Stowarzyszenie "Tuczno, Moje Małe Kujawy" Tuczno kujawsko-pomorskie 40 000 zł
7. Pasje, bziki czyli Złotnicki Media Team Stowarzyszenie na Rzecz Środowiska Lokalnego Gminy Złotniki Kujawskie "Równe szanse" Złotniki Kujawskie kujawsko-pomorskie 40 000 zł
8. Aby nie targał nami wiatr... Stowarzyszenie Chociszewo - Wspólna Przyszłość Chociszewo lubuskie 40 000 zł
9. Młodzieżowa Akademia Filmu i Fotografii Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw Edukacyjnych WEKTOR Koluszki łódzkie 40 000 zł
10. Ogień i woda Ochotnicza Straż Pożarna w Górce Górka małopolskie 39 600 zł
11. Akademia Liderów Fundacja Collegium Progressus Gródek nad Dunajcem małopolskie 39 000 zł
12. Nasz Raj Rajbrot Podgórskie Stowarzyszenie Kulturalno - Społeczne w Lipnicy Górnej Lipnica Murowana małopolskie 34 000 zł
13. Dawne czasy nie minęły Stowarzyszenie Ziemi Lipowieckiej Wygiełzów małopolskie 40 000 zł
14. Nakręceni na Białą amę Stowarzyszenie Wspierania Rozwoju Gminy Kowala Kowala mazowieckie 40 000 zł
15. Ludzie dla zwierząt, zwierzęta dla ludzi Fundacja Centrum Edukacji i Aktywizacji Społecznej Ponurzyca mazowieckie 32 400 zł
16. Zero tolerancji dla nadwiślańskiej nudy Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania "Razem dla Rozwoju" Wyszogród mazowieckie 35 800 zł
17. Historia popycha do działania Byczyńskie Stowarzyszenie Oświatowe TARCZA Polanowice opolskie 25 100 zł
18. Żywa Pracownia Talentów Stowarzyszenie Wspierajace Rozwój Edukacji na Obszarach Wiejskich SZANSA Bircza podkarpackie 40 000 zł
19. Strachy na wróble Stowarzyszenia Bractwo Nowego Światła Błażowa podkarpackie 38 000 zł
20. Przystanek ku dorosłości Stowarzyszenie na Rzecz Dzieci i Młodzieży "Sami dla siebie" w Gorzycach Gorzyce podkarpackie 40 000 zł
21. Kadrowanie na działanie Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Gminy Bałtów "Bałt" Bałtów świętokrzyskie 33 500 zł
22. Skacząc w dorosłość Stowarzyszenie "Towarzystwo Przyjaciół Gminy Tuczępy" Tuczępy świętokrzyskie 35 200 zł
23. ProdżektPiosenka pisane razem Stowarzyszenie Warmińska Wieś Różnowo warmińsko-mazurskie 40 000 zł
24. 1000 Twarzy Tarnowa Podgórnego Fundacja Trifolium Baranowo wielkopolskie 34 000 zł
25. CATWALK Stowarzyszenie Rozwoju Ziemi Grzegorzewskiej Grzegorzew wielkopolskie 40 000 zł
26. Strefa Wyobraźni Stowarzyszenie Inicjatyw Niezwykłych Lubasz wielkopolskie 39 400 zł

APLIKUJ O DOTACJĘ


WIĘCEJ AKTUALNOŚCI

WASZE WSPOMNIENIA ZWIĄZANE Z PROGRAMEM

 • "Jako koordynator projektu Szwung Młodych programu grantowego Równać Szanse nabyłem nowe umiejętności w pracy z młodzieżą. Młodzież pokazała wielkie zaangażowanie w realizację projektu i była to dla nich niezwykła przygoda. Lokalna społeczność kibicowała młodym w ich działaniu. .."
  Klaudiusz
 • "Projekt ten nauczył mnie pracy w grupie i poznałam masę cudownych osób innych po raz pierwszy, resztę poznałam lepiej, odkryłam w sobie, miłość do śpiewania oraz przełamałam tremę sceniczną mogąc to robić z ludźmi których kocham całym sercem i są dla mnie jak rodzina, nigdy nie .."
  Maja
 • "Mój udział w projekcie był fajną i niezapomnianą przygodą. Nigdy wcześniej nie spotkałam się z gwarą śląską. U mnie w domu nikt nią nie mówi, aż tu nagle zaczęłam się jej uczyć. Poznawałam zupełnie nowe słowa, z czasem nawet zaczęłam co nieco "godoć". Dla mnie to było coś .."
  Patrycja Błach
 • "Przygodę z RS zaczęłam w 2016 roku, właściwie przez przypadek. Zajrzałam do biblioteki w której władzę sprawowała cudowna Aneta Możdżanowska i tak się zaczęło. Początki w projekcie były pasmem przeplatających się przyjemności i wyzwań. Szybko taniec z ogniem stał się moją .."
  gabas
 • "MOJE DWUDZIESTOLECIE Z PROGRAMEM "RÓWNAĆ SZANSE" Kilka słów wstępu Jest rok 2020, to już prawie 20 lat, od kiedy rozpocząłem współpracę z Programem Równać Szanse. Jest to na tyle długi okres czasu, aby bez emocji na chłodno ocenić wszystko co miało znaczący wpływ .."
  Mieczysław
 • "Projekt, w którym dane mi było uczestniczyć miał miejsce w 2006 roku. Bardzo ciekawie w wywiadzie opowiadał o nim Radosław Lis. Ja również mam miłe wspomnienia związane z projektem. Poznaliśmy mnóstwo ciekawostek o średniowieczu, których nie ma w podręcznikach historii. Zwiedziliśmy .."
  Asia M.
 • "Do pierwszego projektu podeszliśmy z nie mniejszym zaciekawieniem niż młodzież. Trochę po omacku wybraliśmy temat "Z kulturą przez wieki - Średniowiecze". Na nasze wspólne szczęście okazało się to strzałem w dziesiątkę. A może nie o temat tu chodziło, a o coś zupełnie innego? .."
  Danka
 • "Na początku Od kiedy się znamy? W 2005 roku zobaczyłam ogłoszenie o konkursie (RKG) w gazecie. Jestem na tyle odchylona, że gdy coś widzę, to zaraz sobie zadaję pytanie: ,,Czy to się przyda w szkole?". Złożyłam wniosek i dostaliśmy grant na projekt. Potem jeszcze były trzy, ale już .."
  Grażyna
 • "Byłam koordynatorką w OKG. Projekty OKG wspominam najlepiej. Dlaczego? Bo tam zauważałam rzeczywistą zmianę w uczestnikach. Młodzi ludzie wchodzili do programu z niepewnością, z brakiem wiary, ale też z ciekawością ? ?może będzie fajnie?. Później zawsze następowało zdziwienie: ?a.."
  KasiaJ
 • "Zastanawiając się nad tymi latami to tak naprawdę z jednej strony można zobaczyć z jak wieloma młodymi ludźmi współpracowaliśmy, a z drugiej trudno wybrać konkretne wspomnienie, bo wydaje się, że każde jest ważne i to nie tylko dla mnie ale szczególnie dla młodzieży. Postanowił.."
  Paweł Pawłowski
 • "To był jeden z lepszych projektów, jakie miałam przyjemność prowadzić. Młodzież spisała się na medal - w pełni zaangażowana, zdeterminowana, zachwycona tematem. Jako koordynator miałam przyjemność patrzeć jak się rozwijają, jaką radość czerpią z każdego warsztatu, jak się str.."
  Beata
 • "Nigdy wcześniej się nie spodziewałam, że będę współtworzyć książkę. Dlaczego to doświadczenie wspominam? Bo było to w roku 2008 i stanowiło zwieńczenie pracy nad wieloma projektami, na które fundusze nasze stowarzyszenie pozyskało w ramach programów "Równać Szanse". Najpierw poj.."
  Dorota
 • "Bardzo mi miło, że w ramach 20-lecia Programu "Równać Szanse" mogę odbyć tę podróż w czasie i przywołać w pamięci miłe wspomnienia sprzed wielu lat. Przyznam szczerze, że nie pamiętam dokładnych nazw projektów, które miałam przyjemność koordynować, ani szczegółowych terminarz.."
  Marta
 • "2011 rok - razem z Asią byłyśmy studentkami i działałyśmy w Stowarzyszeniu Kulturalnym EURO-ART, które było wtedy początkującą organizacją. Nie miałyśmy doświadczenia ani w pisaniu wniosków, ani w diagnozowaniu społeczności lokalnej, ale chciałyśmy zrealizować działania artysty.."
  Agata
 • "Z Programem Równać Szanse jestem od 2010 r. To program, który w nas zakiełkował, wyrósł i zaowocował. Każdego roku wraz z młodzieżą chcemy, aby u nas się działo, aby młodzi mogli rozwijać swoje pasje, dosięgać gwiazd, robić to, o czym marzą. Każdy projekt i każdy rok to nowi lu.."
  Gabi
 • "Z programem Równać Szanse współpracuję już od 2005 roku - jeśli dobrze pamiętam. Mamy jako Byczyńskie Stowarzyszenie Oświatowe za sobą zrealizowane projekty w ramach RKG i OKG. Jeśli chodzi o doświadczenie, to przede wszystkim należny podkreślić permanentny rozwój programu a tym sam.."
  MarMen
Dodaj swoje wspomnienie! »