WSTECZ :: Strona głównaAktualnościInneNRS #7 Młodzież bez ściemy okiem kamery

NRS #7 Młodzież bez ściemy okiem kamery

18 maja 2020 20:14

Ostatnio sporą popularność w Internecie zdobywa muzyczne wyzwanie #HOT16CHALLENGE2 polegające na nagraniu 16-wersowej zwrotki pod dowolny beat i nominowanie do tego samego zadania kolejnych wykonawców.

W naszym Programie również przewinął się wątek rapu! I tak się składa, że inspirował on dzisiejszych bohaterów serii #NaszeRownacSzanse. Przed Wami młodzież z projektu Poezja i rap z ulicy Witosa 8 z Nowego Tomyśla!
Film został nagrany i zmontowany przez grupę młodych filmowców “Apollo” która powstała z inicjatywy młodzieży i funkcjonuje na zasadach Programu Równać Szanse, pod patronatem biblioteki. Grupa ta towarzyszyła uczestnikom projektu Poezja i rap z ulicy Witosa 8 przez cały okres trwania działań. Ze zgromadzonego materiału powstał krótki film, który przedstawia kilkoro uczestników projektu i ich przygodę z Programem. Młodzieżowa grupa pasjonatów sztuki filmowej przedstawiła w filmie swoich rówieśników, którzy w ramach projektu, samodzielnie w oparciu o kontakty z lokalnymi poetami, raperem oraz specjalistami zajmującymi się dykcją, poezją, muzyką, nagraniem i obróbką, stworzyli utwory raperskie, które zaaranżowali i nagrali w profesjonalnym studio.


Młodzież nadała tytuł płycie, zaprojektowała okładkę i zaplanowała promocją krążka w środowisku lokalnym. Zwieńczeniem wszystkich wcześniejszych działań młodzieżowej grupy projektowej był koncert poetycko-muzyczny promujący płytę. Koncert ten został nagrany i zmontowany przez grupę młodych filmowców.

W czasie realizacji projektu grupa Apollo była nie tylko obserwatorem, ale też głosem doradczym, wsparciem i recenzentem. Młodzi filmowcy jako pierwsi oceniali działania uczestników. Obie grupy szybko zintegrowały się i zaprzyjaźniły. Razem też świętowali zakończenie działań projektowych.

Dzięki tej niezwykłej relacji uczestnicy projektu podczas wywiadu wypowiadali się bardzo otwarcie i szczerze. Doskonale widać to na materiale filmowym, który podbił serca nowotomyślan. Materiał filmowy - konkursowy był nagrywany w bibliotecznej czytelni, gdzie młodzież spotykała się regularnie przez okres trwania projektu. Grupa filmowców również zainteresowała się opinią publiczną i wykorzystała w filmie fragment wypowiedzi rapera z Piły oraz dwóch lokalnych poetów.

Pozostałe prace w konkursie:

- NRS #8 Tam i z powrotem - remake
NRS #6 Ujęcia bez zadęcia w Adamowie
NRS #5 Ciężkie życie celebryty

NRS #4 Nasza ścieżka
NRS #3 PoKlatkowe Post scriptum
NRS #2 Młodzieżowe Biuro Eventów
NRS #1 Przepis na Młodzieżowego LideraWIĘCEJ AKTUALNOŚCI
APLIKUJ O DOTACJĘ