WSTECZ :: Strona głównaAktualnościRelacje z projektów[KS 2017] Borne Sulinowo

Łubowo History Club uroczyście kończy projekt

28 listopada 2018 09:11

Powiedzieć, że uroczyste zakończenie projektu dla mieszkańców Łubowa i zaproszonych gości obfitował w emocje, byłoby co najmniej niezręcznym zbanalizowaniem wydarzenia, które miało miejsce w sali gimnastycznej przy świetlicy wiejskiej w Łubowie w dniu 19.11.2018 roku.

Głównymi bohaterami tamtego popołudnia była młodzież łubowska, która zorganizowała wraz z koordynatorem projektu - panią Magdaleną Haas (bibliotekarzem z filii MBP) uroczyste podsumowanie projektu „Świadkowie łubowskiej historii”, który był realizowany w ramach programu Równać Szanse.

Młodzież bardzo postarała się o dopięcie wydarzenia na tzw. ostatni guzik. Piękne prowadzenie uroczystości przez parę konferansjerów, wystawa fotografii, zaprojektowana i wydana broszura historyczna o miejscowości, film ukazujący pracę nad zadaniem i osobiste refleksje beneficjentów na temat tego, co dał im udział w projekcie, pięknie przygotowana oprawa muzyczna, scenografia, poczęstunek. A co najważniejsze, dbałość o to, by zaprosić wszystkich i opowiedzieć o wydarzeniu, które przez pół roku było znaczną częścią życia łubowskiej młodzieży.

Wydarzenie dowiodło, że młodzi pragną czuć się potrzebni, a idea programu Równać Szanse jest autentyczna. Młodzież sama przyznała, że udział w zadaniu otworzył ich na innych, dodał odwagi w kontaktach z ludźmi, pozwolił zdecydowanie pukać do różnych drzwi, nauczył szukać rozwiązań, wsparcia, współpracy. I o to w tym wszystkim chodzi.

Łubowo History Club melduje wykonanie zadania, kompetencje społeczne nabyte, teraz czekamy na kolejne możliwości, a nawet zaczniemy szukać ich sami.WIĘCEJ AKTUALNOŚCI
APLIKUJ O DOTACJĘ