WSTECZ :: Strona głównaAktualnościRelacje z projektów[RKG 2019] Gorzów Śląski

Sesja młodych dziennikarzy

22 lipca 2020 14:48

Młodzież biorąca udział w projekcie w Gorzowie Śląskim postanowiła tym razem stanąć z drugiej strony aparatu. Co z tego wyszło? Przeczytajcie jak tę przygodę relacjonuje Natalia oraz zobaczcie efekty sesji zdjęciowej! 

"Nie tylko my - młodzi dziennikarze robimy zdjęcia, nam też robione są zdjęcia. W ramach naszego projektu mogliśmy wziąć udział w warsztatach fotograficznych i profesjonalnej sesji zdjęciowej.


A wszystko to odbyło się w naszym Gorzowie, projekt i nas uwieczniała pani fotograf Katarzyna Młynarczyk.

I wiedzcie, że nie tylko staliśmy przed obiektywem, sami też kreowaliśmy pomysły na kolejne ujęcia. Co wymyśliliśmy, to widać na zdjęciach.

Oczywiście zabawa była przednia, nie zabrakło śmiechu i radości. Wszyscy skakaliśmy, tańczyliśmy, śmialiśmy się… I chyba zdjęcia z tych chwil wyszły najlepiej, najefektowniej, po prostu naj… Już wiemy, jak ważne są emocje w fotografii. To one sprawiają, że chce się patrzeć na dane zdjęcie. Nasze były jak najbardziej pozytywne, pozytywnie zakręcone...

I wcale nie do pani fotograf, a do nas należał wybór pleneru. Postawiliśmy na skatepark, gdzie najczęściej można spotkać młodych ludzi. Byliśmy na amfiteatrze, gdzie odbywają się Dni Gorzowa. To najważniejsze święto miasta, które w tym roku ze względu na koronawirusa zostało odwołane.

Pozowaliśmy też przy naszej Elzie. To stojący w centrum miasta pomnik, który upamiętnia bohaterów walki z faszyzmem. W czasie sesji chcieliśmy też pokazać otaczającą nas na co dzień przyrodę. Piękne pola, spokojne dróżki były idealnym tłem dla zdjęć.

Z dumą pokazujemy Wam efekt naszej sesji. Mamy nadzieję, że podobają wam się tak samo bardzo jak i nam.

To było fajne przeżycie, nowe doświadczenie. Dla wielu z nas - pierwsza profesjonalna sesja, która pokazała nam, że nie ma co się bać „trzeciego oka”."

WIĘCEJ AKTUALNOŚCI

WASZE WSPOMNIENIA ZWIĄZANE Z PROGRAMEM

 • "Projekt, w którym dane mi było uczestniczyć miał miejsce w 2006 roku. Bardzo ciekawie w wywiadzie opowiadał o nim Radosław Lis. Ja również mam miłe wspomnienia związane z projektem. Poznaliśmy mnóstwo ciekawostek o średniowieczu, których nie ma w podręcznikach historii. Zwiedziliśmy .."
  Asia M.
 • "Do pierwszego projektu podeszliśmy z nie mniejszym zaciekawieniem niż młodzież. Trochę po omacku wybraliśmy temat "Z kulturą przez wieki - Średniowiecze". Na nasze wspólne szczęście okazało się to strzałem w dziesiątkę. A może nie o temat tu chodziło, a o coś zupełnie innego? .."
  Danka
 • "Na początku Od kiedy się znamy? W 2005 roku zobaczyłam ogłoszenie o konkursie (RKG) w gazecie. Jestem na tyle odchylona, że gdy coś widzę, to zaraz sobie zadaję pytanie: ,,Czy to się przyda w szkole?". Złożyłam wniosek i dostaliśmy grant na projekt. Potem jeszcze były trzy, ale już .."
  Grażyna
 • "Byłam koordynatorką w OKG. Projekty OKG wspominam najlepiej. Dlaczego? Bo tam zauważałam rzeczywistą zmianę w uczestnikach. Młodzi ludzie wchodzili do programu z niepewnością, z brakiem wiary, ale też z ciekawością ? ?może będzie fajnie?. Później zawsze następowało zdziwienie: ?a.."
  KasiaJ
 • "Zastanawiając się nad tymi latami to tak naprawdę z jednej strony można zobaczyć z jak wieloma młodymi ludźmi współpracowaliśmy a z drugiej trudno wybrać konkretne wspomnienie bo wydaje się, że każde jest ważne i to nie tylko dla mnie ale szczególnie dla młodzieży. Postanowiłem wi.."
  Paweł Pawłowski
 • "To był jeden z lepszych projektów, jakie miałam przyjemność prowadzić. Młodzież spisała się na medal - w pełni zaangażowana, zdeterminowana, zachwycona tematem. Jako koordynator miałam przyjemność patrzeć jak się rozwijają, jaką radość czerpią z każdego warsztatu, jak się str.."
  Beata
 • "Nigdy wcześniej się nie spodziewałam, że będę współtworzyć książkę. Dlaczego to doświadczenie wspominam? Bo było to w roku 2008 i stanowiło zwieńczenie pracy nad wieloma projektami, na które fundusze nasze stowarzyszenie pozyskało w ramach programów "Równać Szanse". Najpierw poj.."
  Dorota
 • "Bardzo mi miło, że w ramach 20-lecia Programu "Równać Szanse" mogę odbyć tę podróż w czasie i przywołać w pamięci miłe wspomnienia sprzed wielu lat. Przyznam szczerze, że nie pamiętam dokładnych nazw projektów, które miałam przyjemność koordynować, ani szczegółowych terminarz.."
  Marta
 • "2011 rok - razem z Asią byłyśmy studentkami i działałyśmy w Stowarzyszeniu Kulturalnym EURO-ART, które było wtedy początkującą organizacją. Nie miałyśmy doświadczenia ani w pisaniu wniosków, ani w diagnozowaniu społeczności lokalnej, ale chciałyśmy zrealizować działania artysty.."
  Agata
 • "Z Programem Równać Szanse jestem od 2010 r. To program, który w nas zakiełkował, wyrósł i zaowocował. Każdego roku wraz z młodzieżą chcemy, aby u nas się działo, aby młodzi mogli rozwijać swoje pasje, dosięgać gwiazd, robić to, o czym marzą. Każdy projekt i każdy rok to nowi lu.."
  Gabi
 • "Z programem Równać Szanse współpracuję już od 2005 roku - jeśli dobrze pamiętam. Mamy jako Byczyńskie Stowarzyszenie Oświatowe za sobą zrealizowane projekty w ramach RKG i OKG. Jeśli chodzi o doświadczenie, to przede wszystkim należny podkreślić permanentny rozwój programu a tym sam.."
  MarMen
Dodaj swoje wspomnienie! »
APLIKUJ O DOTACJĘ