WSTECZ :: Strona głównaAktualnościRelacje z projektów[OKG 2018] Relacja Strzelce Opolskie

Artystyczna Warszawa podbiła nasze serca! | Relacja z projektu

13 czerwca 2019 16:49

Młodzież uczestnicząca w projekcie "Miejska dżungla naszych filmowych marzeń", realizowany przez Strzelecki Ośrodek Kultury w ramach Ogólnopolskiego Konkursu Grantowego 2018 programu "Równać Szanse" - zorganizowała kulturalno - artystyczny wyjazd do Warszawy!


Zorganizowaliśmy wyjazd do serca naszego kraju w poszukiwaniu wymarzonych wrażeń i doznań kulturalno - artystycznych. Pełni entuzjazmu i oczekiwań co do zaplanowanych punktów programu dwudniowej wycieczki wyruszyliśmy 16 maja ze Strzelec Opolskich do Warszawy.

 

W pierwszym dniu naszej eskapady wybraliśmy się do Muzeum Powojennych Neonów na warszawskiej Pradze, żeby przekonać się na własne oczy jak zmieniały się ulice miast przez ostatnie kilkadziesiąt lat, jak wyglądała ówczesna reklama, jak ewaluowała i czym zachwycali się niegdyś nasi rówieśnicy. Wizyta w świecie neonów natchnęła nas też na ciekawe pomysły jakie możemy wykorzystać przy tworzeniu finałowej gry terenowej, która zostanie rozegrana we wrześniu w scenerii architektury i krajobrazu Strzelec. A w ramach czasu wolnego pierwszego dnia nie sposób było pominąć takiego punktu programu jakim był spacer po Starym Mieście.

 

Wieczorem burza mózgów w hotelowej sali konferencyjnej, podczas której opracowaliśmy już dokładny scenariusz gry terenowej i poszczególne strategiczne jej punkty, łącznie ze wszystkimi detalami i atrybutami potrzebnymi do stworzenia przystanków akcji ? punktów z zadaniami.

 

Drugiego dnia czekały na nas kolejne i to bardzo emocjonalne atrakcje w legendarnym klubie SPATIF przy Al. Ujazdowskich braliśmy udział w warsztatach aktorsko - teatralnych z udziałem popularnego aktora, reżysera i piosenkarza Arkadiusza Jakubika, który podzielił się z nami fachową wiedzą rzeczowej i praktycznymi wskazówkami. Samo spotkanie okazało się być wspaniałą sentymentalną podróżą tak dla nas jak i samego aktora, który jest przecież naszym strzeleckim krajanem. Toteż nasza wzajemna relacja podczas tych konfrontacji, pytania czy opowieści były bardzo żywe i nakropione niezwykłymi emocjami. Osoba Arka Jakubika jest też dla nas wzorem prawdziwym motywującym dowodem na to, że można osiągać rzeczy niezwykłe i spełniać swoje marzenia, pasje niezależnie od miejscowości, z której się pochodzi.Po warsztatach zatrzymaliśmy się jeszcze w kultowym klubie na chwilę kawiarnianego relaksu, w otoczeniu zdjęć niemal wszystkich kultowych polskich aktorów, by niemalże poczuć atmosferę dawnych spotkań największych talentów artystycznych doby PRL z Gustawem Holoubkiem na czele. Kolejnym punktem kulturalnym naszym wycieczki okazała się trafiona wizyta w Muzeum Narodowym wraz ze zwiedzaniem, oprócz stałych zbiorów, wystaw czasowych: pokazu konserwatorskiego arcydzieł Augusta Zamoyskiego oraz pokazu cyfrowego dzieł malarskich Leonarda da Vinci ? ?Leonardo. Opera Omnia? z okazji 500-lecia śmierci artysty. Wieczorem czekała na nas "wisienka na torcie" musical "Piloci", którego rozmachem scenicznym, aranżacją, występem aktorów byliśmy zachwyceni, nieomal wbici w podłogę z zachwytu nad kunsztem całego tego artystycznego przedsięwzięcia.

 

Jeszcze nie do końca ochłonięci z ogromu wrażeń wyruszyliśmy w podróż powrotną, niestety wszystko co dobre szybko się kończy. Ale wróciliśmy spełnieni, z wiarą w swoje twórcze możliwości, z pięknymi bogatymi obrazami w pamięci i nowym pakietem energii do dalszych projektowych działań.WIĘCEJ AKTUALNOŚCI
APLIKUJ O DOTACJĘ