WSTECZ :: Strona głównaAktualnościRelacje z projektów[OKG 2018] Relacja z Krasocina

Młodzież z Krasocina odwiedza CSPSP

2 lutego 2019 12:35

Uczestnicy projektu „postawcie na młodzież” realizowanego przy OSP w Krasocinie, zorganizowali wyjazd do Częstochowy. Celem wizyty była  CSPSP (Centralna Szkoła Państwowej Straży Pożarnej).

W styczniu odwiedziliśmy CSPSP. Uczestnicy wizyty studyjnej byli pod ogromnym wrażeniem szkoły, jak i sprzętu strażackiego, w jaki wyposażona jest jednostka. Zaciekawiło ich również to, z jakim zaangażowaniem i pasją strażacy przekazywali im swoją wiedzę, chętnie odpowiadali na zadawane im pytania, pozwolili przymierzyć różne specjalne stroje strażackie, potrzymać jakieś ciężkie narzędzia, z jakimi na co dzień oni pracują.

Następnie oprowadzili uczestników po poligonie, który znajduje się na zewnątrz CSPSP.  Jest to miejsce, które jest przeznaczone do ćwiczeń. Znajdują się tam wraki aut, pociągów, samolotów, cystern i wielu innych pojazdów, na których strażacy codziennie ćwiczą podczas inscenizacji różnych: zdarzeń, kolizji, wypadków, katastrof. Na poligonie znajdują się również miejsca, gdzie są studzienki, zawalone budynki (po trzęsieniu ziemi, wybuchu gazu), stacje paliw itd. To wszystko jest zrobione po to, aby strażacy mieli możliwość ciągłego poszerzania swojej wiedzy i udoskonalania swoich umiejętności radzenia sobie w trudnych sytuacjach.


Poligon zrobił ogromne wrażenie na uczestnikach, bardzo spodobała im się możliwość ćwiczenia na ,,prawdziwych" pojazdach oraz możliwość wejścia do zawalonego budynku i wyobrażenia sobie sytuacji tak jak naprawdę mogłaby wyglądać. Po powrocie uczestnicy długo rozmawiali na temat pracy strażaka i tego, jak niebezpieczny jest jego zawód.

Po wizycie studyjnej pojechaliśmy na lodowisko, na którym miło spędziliśmy czas. Na sam koniec udaliśmy się na Jasną Górę, a następnie bezpiecznie wróciliśmy do domu.

Uczestnicy projektu "Postawcie na młodzież"WIĘCEJ AKTUALNOŚCI
APLIKUJ O DOTACJĘ